PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne....



Viking
24-10-2011, 07:12
Mam pytanko...

Wczoraj u mojej dwu i pół rocznej samiczki boa zauważyłem, że NAGLE bardzo spuchła jej prawa strona pyszczka i widać było zaczerwienienie między łuskami... bardzo mnie to zaniepokoiło i zadzwoniłem do weta, który powiedział mi, żebym się znią zjawił w lecznicy.

Dziwne jest to, że po 30 - 40 minutach opuchlizna zeszła całkowicie !!!

Może pod dziąsło dosał się jej kawałek torfu i tak to dziwnie wyglądało - nie wiem, ale mam pytanie czy ktoś z Was spotkał się z czym takim...

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam

SNAKES
24-10-2011, 07:16
Cześć,
czy karmiłeś ją niedługo przed tym?
Jeśli tak - byćmoże rzeczywiście był to kawałek torfu, ale mimo wszystko proponuję wizytę u weterynarza.
Pozdrawiam

Krzysztof.W
24-10-2011, 14:23
Zdarza się u węży co pewien czas częściowa wymiana zębów, spotkałem sie z taką sytyłacją że boa dusiciel miał całą dolną szczękę spuchniętą.

Spowodowane to było wypadającymi zębami kture powbijały się wężowi w dziąsła.Po usunięciu powbijanych zębów przez właściciela, opuchlizna zeszła , a wąż odzyskał apetyt.

Możliwe że taka sytyłacja zaistniała u twojego boa.

Cześć.

Viking
24-10-2011, 23:39
Dzięki za odpowiedzi :)

Nic jej sam nie usuwałem - tego dnia dużo wędrowała po terrarium i wkładała głowę wszędzie gdzie to było możliwe, więc prawdopodobnie gdy wpychała się pod jakiś konar lub basen musiało się coś dostać jej do pyszczka - dosłownie zaraz przeszło :)

Jaszcze raz dzięki i pozdrawiam :)))

42d3e78f26a4b20d412==