PDA

Zobacz pełną wersję : ile schnie pokost lniany?



patio
15-06-2014, 05:14
Witam! zamówiłam terra z OSB, zostało pomalowane podobno pokostem lnianym. Mam pytanie: ile to może schnąć ??? terra ma wymiary: 90x50x40 i schnie już trzci tydzien ... czy to normalne? jak dotykam to się lepi :( czy można przyspieszyć jakoś ten proces? jakie powinno mięc najlepsze warunki, żeby szybko wyschło? moja żółwica nie może sie doczekać, kiedy będzie mogła tam zamieszkać :)
Bardzo będę wdzięczna za jakięś pomysły.

Dambala
15-06-2014, 07:27
Tak długo schnei jak potrzebuje;) Długo schnie bo jest za duża wilgotność. Radze doświedcać żarówkami wtedy powinno szybciej wyschnąć.

Jędrek
17-06-2014, 23:44
Czy już wyschło? Jeśli nie, to popytaj stolarzy. Miałem do czynienia z pokostem bardzo dawno i wtedy mi (chyba) powiedziano, że on nie schnie, tylko wsiąka w drewno. Ponieważ OSB prawie nie nasiąka mógłbyś czekać dłuuugo. A jak już wyschło, to po prostu mnie pamięć zawodzi.

kamil_hools
18-06-2014, 06:19
pokost wchłania się w OSB maxymalnie tydzień czasu i zostawia delikatny połysk na drewnie. jak go dotykasz powinien być lekko utwardzony. spytaj się tej osoby od której kupiłeś ile razy malowała to pokostem.

patio
19-06-2014, 03:04
podbno malowane bylo 2 razy. do dzisiaj plyta sie lepi ... co mozna z tym zrobic?? moge juz wpuscis zolwice ?? chyba nie jest to dobry pomysl przedtem zanim to dobrze wyschni / nasiaknie. Jak myslicie?

42d3e78f26a4b20d412==