PDA

Zobacz pełną wersję : rozmnazanie A.Metalika



zadyma14
07-12-2013, 03:02
chcialbym sie dowiedziec po ktorej wylince musi byc samica a po ktorej samiec tego gatunku i jakie musza miec warunki zeby wszystko dobrze poszlo ??

SPeCTeR
07-12-2013, 03:43
Samiec po ostatniej wylince, samica najlepiej L10 wzwyz

Juraviel
07-12-2013, 04:00
Cześć, rozmażanie avikulari jest dosyć proste, jako że są nadrzewnymi ptasznikami gotowość płciową mają już przy 9 wylince, zdażyły się przypadki, że samica l8 już kopulowała z samcem. Jeśli posiadasz dojrzałego samca z bulbusami i samice conajmniej l9, to najpierw nakarm pożądnie samice, to jest wsumie profilaktyczne, bo avikularie nie są do siebie agresywne, można je trzymać spokojnie w wiekszym terrarium w grupach, ale przyjeło sie, że samica ma być najedzona więc ja nakarm. Potem, (przynajmniej ja tak robie), wyciągam pajączki z terra kłade na stół i przedzielam je kartką i jak samiec zaczyna swoje (tańce) zaczyna pukać nagogłaszczkami zapraszając samice, a ona mu odpuka, tzn. że jest gotowa i możesz wziąść kartke i wtedy możesz ogladać gody. Możesz tez oczywiście nie wyciągać pajączków z terrarium jeśli jest duże, jednak wtedy masz troche mniejszą kontrole nad nimi jakby np: samica nie chciała kopulować i stała by się agresywna wobec samca, nie słyszałem jeszcze o tym, ale pająk pająkowi nie równy. Po skończonej kopulacji, samiec poprostu odejdzie od samicy sam, ona prawdopodobnie zostanie jeszcze pare chwil w takiej pozycji w jakiej pozostawił ją samiec, ponieważ jest troszke "odurzona", tym co się stało , samca chowasz do pudełka no i puźniej samiczke i wsumie to tyle.

Foxtrott
07-12-2013, 06:50
moja samica była dopuszczana po wylince 11 na głodniaka jeszcze i nie próbowała nic wiwinąć, więc samo łączenie jest banalnie proste.

madOx
07-12-2013, 16:49
Ja dzisiaj dopuszczalem metallice na stole :)

42d3e78f26a4b20d412==