PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to pleśń?



Vagansmen
07-12-2013, 09:57
Już raz miałem pleśń w terra i nie chcę jej drugi raz, chyba nie muszę pisać dlaczego. Ale przedwczoraj na kokosie zobaczyłem taki białawy nalot, wygląda to jak szron i dodatkowo zauważyłem takie białe włoski dł. około 1 cm. Nie mam pewności że to pleśń. bo nie jest to w jednym miejscu i jest to bardzo, mam nadzieje że dobrze zrozumiecie "zdziesiątkowane". To może być tylko taki nalot, ale wolę się upewnić. Najlepiej gdzybyścuie dali zdjęcia pleśni na kokosie, porównałbym sobie i byłbym bardzo wdzięczny. Dzięki za wszelką pomoc

ziu
07-12-2013, 10:02
lepiej wyjmij kokosa i go wypaz we wrzatku. Lepiej dmuchac na zimne. Mi to wyglada na plesn.

Pozdrawiam.

morda
07-12-2013, 10:06
To pleśń prawdopodobnie. Ja jak wyparzyłem to miałem spokój.. nigdy już się nie pojawiła.

Vagansmen
07-12-2013, 10:36
ja parzyłem kilka razy no i właśnie teraz nie wiem czy to plesń, czy nie pleśń. Trochę szkoda że znowu vagansce będę musiał rozwalać gniazdo, no ale trudno A może macie jakieś foty pleśni na kokosie? Porównałbym sobie. A jeśli się okaże że to pleśń, to muszę wyczyścić tylko kokosa czy całe podłoże?

Vagansmen
07-12-2013, 10:38
Sorki, chciałem napisać: wyczyścić kokosa czy wymienić całe podłoże, a nie wyczyścić oczywiście, ale sie trochę pospieszyłem

BOOBO
07-12-2013, 11:29
Vagansmen: wczoraj zauwazylem u mojej avi taka sama rzecz - i byla to pelasn. Wez zrob "kapiel" kokosowi we wrzatku z sola. Pozniej daj go do mikrofalowki albo do piekarnika, a na koncu wysmaruj go olejem roslinnym i poczekaj 1 dzien(noc moze byc). Po oleju plesni nie zobaczysz.

Muhasz
10-12-2013, 17:32
witam pisze w sprawie kokosa dla mojego pupila chce mu zalatwic domek kupilem kokosa wydrazylem w nim dziore tylko jest problem jak pozbyc sie zawartosci na dodatek splesnialej juz :P Pozdrawiam

Milosnik pajeczakow

42d3e78f26a4b20d412==