PDA

Zobacz pełną wersję : Tajemniczy skorpion



Perlowy
07-12-2013, 13:21
Ostatnio kupiłem skoriona-wygląda jak babycurus jacksoni rudy,czarne szczypce dwa kolce jakowe(drugi taki malutki)sprzedawca jednak w zaparte szedł że to lychas burgeoni(co do drugiego wyrazu nie jestem pewien-nie wiem jak się pisze)
Czy może ktoś z was wie w jakich dokładnie warunkach żyje taki skorpion?
od sprzedawcy otrzymałem mało informacji a nie chce by zwierze się męczyło.chce mojemu skorpionkowi stworzyć możliwie jak najlepsze warunki.pomocy!!!

morda
07-12-2013, 13:25
A gdzie go kupiłes?

I czy ja dobrze widzę - dwa kolce jadowe?

Lychas sp. to w Polsce raczej rzadki skorpion.... ale ja tam ekspertem nie jestem.

Perlowy
07-12-2013, 13:33
kupilem go od voraxa.a co do drugiego kolca...to bez jaj , jest taki malutki że trzeba się dobrze przyjrzeć by go zobaczyć:)

Foxtrott
08-12-2013, 01:18
daj fotke jeśli możesz

Mysza1983
08-12-2013, 11:57
jest to odlów z Tanzanii i własciwie nikt nie wie co to jest, Lychasy to nie są napewno ponieważ mają inne ubarwienie, a te "dwa kolce jadowe" występują bardzo czesto u rodziny Buthidae

PS. mysle że z tym Lychasem było tak że koleś ktory sprowadził to do europy zastosował tą nazw w celach marketingowych a reszta po nim uparcie powtarza

garo
08-12-2013, 16:08
I tutaj zgodze sie z Mysza !!!

Ma racje skorpiony sa importowane a nazwa mogla byc jako chwyt marketingowy.


Ale skoro ci przypomina on skorpiona B. Jacksoni to jego opis masz na portalu terrarium bez zadnego ale.

pozdrawiam garo

Mysza1983
08-12-2013, 16:58
A własnie, nawet jakby to nie był jackson to pochodzi z tanzanii czyli warunki takie same jak u jaksoniego, jedynie jatowitość może byc innna, dlatego (zresztą jak przy wszystkich skorpach) należało by zachować szczególną ostrożnosć.

42d3e78f26a4b20d412==