PDA

Zobacz pełną wersję : Dam rade z murniuskiem?



RAF_AL
08-12-2013, 03:03
Wczoraj dostalem od kolegi murinusa bo sie go bal. Murin jest L2. Ja mialem doczynienia tylko z g.cala i p.irminia. Dam rade czy dac sobie spokoj?

Markoś
08-12-2013, 03:07
jak bedziesz ostrozny to dasz se rade :)

cyclosternum
08-12-2013, 03:29
to zalerzy czy wtrafisz na szatana czy na spokojnego ja spinifera miałem jako 3pająka i żyje...

morda
08-12-2013, 03:34
Potrzymaj go pół roku i sam zobaczysz.

Archie
08-12-2013, 03:36
-->RAF_AL

Mysle ze bedziesz mial problemy. Przy karmieniu bo przy zmianie lokum to nie koniecznie. Ja przenosilem Murnusa L3 dzisiaj i poprostu go wypuscilem do akwarium i pozniej zagonilem do pojemnika docelowego. Szalaje niestety i jest jeszcze maly ale za jakis czas zaczna sie komplikacje pewnie. Jesli przy zmianie pojemnika(karmieniu) czujesz paralizujacy stres to sprzedaj pajaka. Pozdrawiam.
ps. w koncu irminia tez szaleje na dobra sprawe. Moja L3 lata w kolko przy karmieniu :/ nie ma jak otworzyc pojemnika bardzo czesto!

RAF_AL
08-12-2013, 03:43
Archie nie czuje stresu. Jest nawet spokojny, karmiony zaatakowal ofiare po minucie. Dodam ze trzymam go w ukryciu przed rodzicami - nie wiedza o nim :)

Archie
08-12-2013, 03:46
-->RAF_AL

Moj spinifer tez jest bardzo spokojny L3. Nie ma porownania do Murinusa. Ale to kwestia czasu :)
Tak jak mowi MORDA, potrzymaj jakis czas i zoabczysz jak bedzie. Tylko wiesz koncentracja na calego przy jakiejkolwiek penetracji(penseta) :)

RAF_AL
08-12-2013, 03:47
Wiem, penseta ma 15 cm, jak na takiego maluszka chyba starczy nie?

Archie
08-12-2013, 03:54
pewnie. starczy. ja mam 25cm ale uzywam ja do wszystkiego. Z fizycznego punktu widzenia dlugosc ma znaczenie bo czas "biegu" pajaka wydluzy sie na tyle ze odroch (czyli np. wyrzucenie pensety) jest jeszcze mozliwy :).
Tak czy siak trzeba baaardzo uwazac. Ja mam spinifera L3 w pojemniku o srednicy 15cm. W ulamku sekundy "przelecial" od strony gniazda w miejsce gdzie staralem sie uchylic pojemnik :) wiec na dobra sprawe nawet koncentracja moze nie wiele dac :P
wszystko zalezy od osobnika.

rastafaq
08-12-2013, 04:14
jak zrobisz z mety 200 pompek bez odpoczynku to dasz sobie rade,jezeli nie to odradzam...

Archie
08-12-2013, 04:24
a co ma ilosc pompek do ugryzienia przez Murinusa :>
moj znajomy zrobi kilka pompek a wbija gwozdz dlonia.
Ales dal przyklad :P

madOx
08-12-2013, 04:35
mam wrazenie ze piszesz po to by nabic ilosc wyslanych postow
Co za glupota z tym nabijaniem postow!!!Jesli patrzysz kto ile ma postow to zycze powodzenia.

Pioprek ma racje. Nie wiemy na jakim poziomie jest twoje doswiadczenie. Pajak narazie jest mlody, wiec problemow nie bedziesz mial.

Jest nawet spokojny, karmiony zaatakowal ofiare po minucie.
To nie znaczy, ze pajak jest spokojny

Moj spinifer tez jest bardzo spokojny L3. Nie ma porownania do Murinusa
To jest to samo.

Archie
08-12-2013, 05:08
-->madox

glupi niejestem. Nie musisz tego komentowac.Skoro to odmiany barwne to jakas roznica JEST nieprawdaz?nie komentuj czegos takiego oki?

Markoś
08-12-2013, 05:24
oj chlopaki nie klucta sie juz bo to jest bez sesu dajcie se na luz

madOx
08-12-2013, 05:54
Archi nie wiem czy jestes glupi.
>>Skoro to odmiany barwne to jakas roznica JEST nieprawdaz

Nie prawda
Nie ma roznicy (procz ubarwienia). A my tu mowimy o zachowaniu.

PS.Archi Nastepny razem nie denerwuj sie, ja po zlosci Ci nie pisalem, za to Ty TAK.

esi
08-12-2013, 06:07
moze głupie pytanie, ale czy murinus L2-3 jest w stanie zrobić krzywde człowiekowi?? sie troche dziwie.

Shinigami
08-12-2013, 06:25
moim zdaniem nie, za male zabki ma:)

Markoś
08-12-2013, 06:29
no wiadomo ze sa za male zeby cos zrobic zdrowemu czlowiekowi ale gorzej jak jest uczulony bo wtedy nawet taki maly pajaczek moze niezle zaszkodzic.

Archie
08-12-2013, 06:41
a moim zdaniem moze zrobic. to tak jak z pradem. Jak jest niskie napiecie to Ci nic nie zrobi ale jak "walnie" Cie w momencie (skurcz/rozkurcz niepamietam juz) to lezysz martwy. czy mam racje? niech mnie ktos poprawi bo nie pamietam dokladnie jak to bylo :P

Archie
08-12-2013, 06:45
ja po zlosci bo nie lubie komentarzy tego typu. bo z tego zaczynaja sie wywody wszelakiego rodzaju o kolor, o zachowanie itp itd..
dajmy juz spokoj madOx ;)

Archie
08-12-2013, 06:46
dzis mam zly dzien oki? :(

esi
08-12-2013, 06:51
No ale przeciez tu chodzi o działanie neurotoksyny. Prad to jest prad, w bardzo krótkim czasie rozchodzi sie po ciele, naurotoksyna rozchodzi sie wraz z krwią, czyli nie za szybko. Jakoś ciężko mi uwierzyc, by taki maluch miał na tyle duzo i na tyle silny jad by zaszkodzic człowiekowi. Już na pewno duża Brachypelma jest bardziej niebezpieczna od takego murinuska (w kwestii tego co sie dzieje już PO ugryzieniu).

Archie
08-12-2013, 07:02
neich sie wypowie ktos kto sie zna na tym. przydalby sie teraz ktos taki. Jad murinusa jest o wiele grozniejszy od jadu brachypelm. Tylko ze wlasnie murinus L3 jest malutki. I chyba najistotniejsze jest uczulenie. Gdzies to bylo na forum. zaraz spojrze

bachus
08-12-2013, 07:06
Murinus L3 jest tak samo jadowity jak dorosły, tyle że podaje mniejszą ilość jadu, alergikowi może poważnie zaszkodzić. Jego zęby jadowe mogą mieć jakieś 1,5 do 2 mm więc będą wystarczająco długie.

Archie
08-12-2013, 07:12
gdzies na forum czytalem a i nawet nei wiem czy to do konca byla prawda.. no ale post takowy sie pojawil. Ktos zostal dziabniety przez murinusa L3 i wyladowal w szpitalu. wlasnie byc moze byl uczulony. Ale to tak jak wszysscy mowia ze zalezne od organizmu czlowieka.
Atrax_.... sie wypowiadal na ten temat mase razy. znalazlem troche tego. trzeba looknac w stecz.

madOx
08-12-2013, 07:15
"Sila jadu" jest taka sama jak u doroslego, chodzi tu o ilosc tego jadu.Taki maluch ma b. malo wiec nie powinno zaszkodzic.

RAF_AL poczytaj sobie tego posta (http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=9748&t=9554#reply_9748)

madOx
08-12-2013, 07:20
http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=9748&t=9554#reply_9748

Archie
08-12-2013, 07:21
ech cholera netscape usunal mi to co napisalem.. :/
chciałem mniejwicej napisac ze ocenianie jadu jest zbyteczne gdyz i tak niewiemy czy jestesmy na niego uczuleni. wiec info czy zabije/zaszkodzi czlowiekowi zdrowemu jest tylko jako ciekawostka. no chyba ze badanie takie jest..

Archie
08-12-2013, 07:24
tak to tez jest niezle ale to jescze nie ten post. byl kiedys o L3.. chyba bardzo dawno
nie moge go znalesc

robert.p.
08-12-2013, 09:37
Czytam sobie te wasza dyskusje i pare spraw nasuwa mi sie na mysl.Strasznie demonizujecie predkosc murinusa-przeciez sa szybsze pająki i tez sie je przenosi,karmi itp.Po prostu najwazniejsze jest miejsce i sama technika przenoszenia.Jesli robi sie to w pokoju na stole czy na łozku to wiadomo ze moment i juz go nie ma.Uzywajac wanny czy robiac to duzym kawalku pustej podlogi zawsze jest czas by nakryc go pudelkiem.Trzeba tylko miec je pod reką-zawsze mam je obok terrarium gdy przenosze szybkie ptaszniki.Jesli siedzi w swoim oprzedzie to czesto udaje sie je przeniesc razem z nim calym.Trzeba tylko delikatnie oderwac go pensetą .Pająk-szczegolnie młody-czesto nie ucieka tylko chowa sie wewnątrz i juz go mamy.jesli juz wybiegnie nakrywamy pokrywka i podsuwamy wieczko pod spód.
I tez juz go mamy :).Jesli chodzi o jad-lepiej nie sprawdzac czy młody ma tak silny jak dorosły.Po prostu jesli unikamy kontaktu fizycznego z pająkiem to moze byc najjadowitszy na swiecie a mozna go zlapac jak brachypelme.Po to sa pudełka,pensety i rozwaga kazdego hodowcy.Jesli mysli sie nad tym co sie robi to mozna calkowicie uniknac zagrozenia.Niestety czesto jest tak ze ludzie myslą ze jesli raz sie go reką zlapalo i nie ugryzł to zawsze tak bedzie.A to zawsze jest niewiadoma.Przez prawie 10 lat hoduje ptaszniki,przekładałem je tysiące razy i nigdy nie miałem takiego momentu zebym mogł powiedziec ze ktorys mogł mnie dziabnąć tylko mi sie fuksem udało.Po prostu postepując rozważnie i ostrożnie jestesmy w stanie uniknąć zagrozenia.Niestety jezeli ktos czuje paniczny strach przedmanipulacjami z agresywnymi pająkami to powinien ograniczyc sie do tych mniej agresywnych-dla swojego własnego bezpieczenstwa.
Pozdrawiam Robert

marianex
08-12-2013, 11:23
dasz radee

Welpek
08-12-2013, 13:29
Tez sie przymierzam do murinuska zobaczymy jak to bedzie :P
POZDRO

morda
08-12-2013, 13:31
Ten pająk ma tylko taką złą sławę... w rzeczywistości są przyjemne w hodowli. Są dużo gorsze "bestie" od nich...

Markoś
08-12-2013, 13:36
ja mialem na poczatku troche problemow z murinues tzn z jego przeprowadza ale jak 1 raz go przesadzilem to pozniej juz bylo oki i powiem szczerze ze pajak jest bardzo ciekawy w hodowli

Archie
08-12-2013, 14:02
podaj kilka przykladow morda :)

morda
08-12-2013, 14:03
Stromatopelma, Heteroscodra.... i cała masa wrednych azjatów.

Markoś
08-12-2013, 14:05
morda a lividum ??

Archie
08-12-2013, 14:06
akurat obydwa mam :] tzn maculata i calceatum naszcescie oba sa plochliwe i nie mam z nimi problemow.
maculata L3 a calcea L5. Jak juz napisalem z cambridgem jest najgorzej

morda
08-12-2013, 14:07
Markoś - mówie całą reszta azjatów. Lividum, albostraitum, Selenocosmie... tego pełno jest.

dariosc
08-12-2013, 15:19
http://webmajster.republika.onet.pl/filelist.fcgi?display=main.jpg

Witajcie
Ciekawe to co mówicie, cieszę się że zawitałem na forum bo można się wiele dowiedzieć zwłaszcza od roberta.p. co nie powoduje że innym odejmuję wiedzy.
Ja mam 6 marinusków po L2 i przedewszystkim ostrożność a tak jak było napisane wcześniej przez roberta.p. wszystko wykonuję w wannie zawsze to bezpieczniej.
pozdrawiam wszystkich.

bachus
08-12-2013, 15:23
Dzisiaj robiłem sesję moim zwierzakom, jeśli znajdę jakiś serwer, na który można wrzucić jakieś 60 - 80 Mb grafiki to moglibyście zobaczyć m.in. przenoszenie dorosłych regalis, czyszczenie pojemnika małej h.minax, prędkość h.schmidti, speeda p.ornata itp. (jakieś 60 Mb filmików). Ogólnie praca z pająkami, czyszczenie, przenoszenie, myślę że nadało by się do "the best of...", bo sporo osób pyta o te sprawy. Problemem jest pojemność materiału.

garo
08-12-2013, 15:58
Witam !!!
Bez przesady troche optymizmu !!!
Jasne, ze dasz sobie z nim rade tylko musisz pamietac, ze nie nalezy go brac do reki i wszelkie manipulacje w jego terrarium czy w tym czyms gdzie go trzymasz (pewnie pudelko po kliszy w jego przypadku L2) ograniczyc do koniecznego minimum.

Jak bedziesz postepowal ostroznie i rozwaznie to bedzie wszystko OK.


pozdrawiam garo

RAF_AL
08-12-2013, 23:21
Dzieki wszystkim za odpowiedz. Bachus - sprobuj 250free.com - masz 250 mb z dostepem do FTP. Nie wiem tylko czy nie ma ograniczenia wielkosci 1 pliku.

Ps. Murinus zostaje u mnie, mama juz wie, zostal tylko tato a w srode wywiadowka :/

Archie
09-12-2013, 00:23
---> Bachus !

Na YAHOO mozesz upload'owac dowolna ilosc zdjec ! !
Ja tam juz mam okolo 200mb zdjec. Sproboj !
:)

Archie
09-12-2013, 00:27
Bachus no to ja Ci polecam yahoo jednak bo 250free.com jest transfer ograniczony do 250mb/miesiac + a zarazem minus ze 1plik moze miec max.=2Mb :/

X_v_X
09-12-2013, 03:04
Murinus jest dużo szybszy od Spinifera i dużo bardziej agresywny, mimo że to ten sam gatunek tylko ciemniejszy kolorystycznie. Oczywiście wyjątki sporadycznie też się zdarzają.

morda
09-12-2013, 04:20
Murinus=spinifer.
Agresywność to tylko cecha osobnicza.

chrzanu
09-12-2013, 04:33
niekoniecznie, zalezy wszystko od osobnika a nie gatunku. miałem przez 2 dni platusa kumpla i swojego i zauwazyłem że jego jest szybki, agresywny i pobudliwy, natomiast mój siedzi nic nie robi i w ogóle nie reaguje, zeby go przełozyc musiałem uzyc rąk bo sam nie chciał iść. czasem w gatunku "agresywnym" moze wystąpić osobnik o bardzo łagodnym zachowaniu i odwrotnie, nie raz sięsłyszało o smithim "bandycie" :P oczywiście nie mozna powiedziec że agresywne nawet te spokojne ptaszniki nie przejawaiją czasem agresji.

Mariusz
09-12-2013, 05:40
> ... Dodam ze trzymam go w ukryciu
> przed rodzicami - nie wiedza o nim :)
>

.. proponował bym ostrzec, ze masz w domu pajęczaka, który potencjalnie moze byc niebezpieczny dla domowników. Ty możesz sobie z nim poradzić - ale może stanowić zagrozenie dla osób nieświadomych jadowitości Twojego pupilka.

Sugerował bym także konsultować swoje decyzje z rodzicami do czasu uzyskania samodzielności (nie mylic z pełnoletnością).

RAF_AL
09-12-2013, 06:37
Dariosc chyba zapodam mu taki pojemniczek jak ty masz, w opakowaniu po kliszy juz sie przekonalem jakiego ma speeda czy wyjmowaniu resztek pokarmu.

Jeszcze raz wielkie thx wszystkim za odpowiedz!!!

bachus
09-12-2013, 12:22
thx za info :)
obadam co i jak i dam linka jak powrzucam materiały

X_v_X
09-12-2013, 12:40
Nie wiem jak wy ale ja uważam że podstawowa wersja murinusa jest dużo agresywniejsza niż odmiana Spinifer. Zauważyłem to po tym jak przeczytałem gdzieś że tak jest, co potwierdziło się też w mojej hodowli. Mojego Spinifera L8 biorę nawet na rękę, bo jest powolny i nie przejawia agresji, natomiast 2 murinusy L5 nie pozwalają nawet dotknąć podłoża w swoich mini-terra, od razu sygnalizując atak...
Na pewno charakter u poszczególnych osobników ma znaczenie, ale na większą skalę to co piszę się potwierdza...

morda
09-12-2013, 13:58
Przypadek...
Tak samo mogę powiedzieć, że jeden kędzior to wariat a drugi chodzący paraliż.

robert.p.
09-12-2013, 14:28
Baw sie dalej spiniferem,baw.Zobaczysz czy zawsze bedzie taki milusi.Przeciez morda napisal ze to to samo co murinus-wiec i ich zachowanie jest takie samo i tak samo nalezy z nimi postępowac.A pająkow nie bierze sie do rąk-nawet g.rosea moze ugrysc i to nie jest nienaturalne.Nierozwaznym postepowaniem zagraza sie sobie i innym-bo potem prasa ma o czym pisac jak ktos w szpitalu wyląduje!!Jesli ktos nie moze sie powstrzymac przed braniem zwierzat do rąk to jest tyle innych.Nawet i bezkregowcow-modliszki ,straszyki ,chrzaszcze itd.Zawsze wszystkim powtarzam-ptaszniki sa do ogladania a nie do głaskania
Pozdrawiam Robert

morda
09-12-2013, 14:47
Nawet G rosea może ugryźć? O tak - ja swojej boję się sprzątać 5cm pęsetą. Spokój mam jak jej sprzątam 30cm. Ram by mnie kędzior uwalił - sprzątałem mu tą krótką pęsetą (wolne bydle jak zawsze, ledwie co się rusza), a tu jak wystartował! Uderzył mnie nogami w palec a zeby poleciały na pesetę. KAŻDY pająk może bez problemu ukąsić.

Mariusz
09-12-2013, 23:44
.. słuszna uwaga. Jak ktoś chce brac zwierzaka na rece, to może leprzy bedzie chomik?
ptasznik to nie pies, ktorego mozna wytresowac. 100 razy moze nie ugrysc, ale jak juz dziabnie, to bez wizyty w szpitalu moze sie nie obyc - i wtedy to dopiero bedzie sensacja, jak to ptaszniki sa niebezpieczne, a tak naprawdę to niebezpieczni są ludzie (zdarza się, że sami dla siebie)

42d3e78f26a4b20d412==