PDA

Zobacz pełną wersję : Policja dalej grasuje....



josetsu
09-12-2013, 11:40
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=19&i=2571&t=2571
zobaczcie sami i skomentujcie!!!!!

raptor
09-12-2013, 12:36
najleprzy komentarz:
no comment...

X_v_X
09-12-2013, 13:09
Potwierdzam!!! Do mnie też dzwonią od wtorku zeszłego tygodnia, jakaś pani prokurator chce, żebym złożył zeznania w sprawie zakupów pajączków na allegro...
Myślę że poważny uśmiech i tania ściema wystarczy... . Nie mają pajace co robić, to się przy******** o wszystko. Może jeszcze z nakazem do domu przyjdą :)



...POLICJA WRÓG NUMER JEDEN...

chrzanu
09-12-2013, 13:24
oj ,zebyś się nie zdziwij jak przyjdą z zakazem, u tomiego666 przyszli po pajaki i dodatkowo chłopa przyłapali na piratachm zabrali mu kompa itd.

ironkapela
09-12-2013, 13:38
No to towarzysz tomi nie zna sie na polskim prawie. Jezeli policja przychodzi z nakazem przeszukania mieszkania to nie ma prawa wlaczac komputera. Do tego trzeba miec specjalny nakaz pozwalajacy na przeszukanie komputera w obecnosci informatyka przydzielonego z urzedu, ktory legitymuje sie jakims papierem.

chrzanu
09-12-2013, 13:46
ale jemu nie grzebali w kompie tylko zoabczyli cd pirackie i zabrali kompa, a zresztą informatyk policyjy był na miejscu i stwierdziłze to sąpiraty, podobno nawet orginalne cd oznaczył jako piraty, a policja miła mu zabrać smiciaki ale otworzył im pojemniki i się wystraszyli i kazali mu trzyamc na chacie pod nadzorem ojaca jako dowód rzeczowy.

WeNsU
09-12-2013, 13:49
moim zdaniem to jest bez sensu... ja juz nie wiem
Czy jak sie qpuje na giełdzie pająki to trzeba jakieś papiery podpisywać??
A co zreszta potrzebne jest zaświadczenie ze hodowane w niewoli... to co oni myślą że ja po Brazylii latałem i łapałem pająki na łące...
a co do policji te psy pewnie psy samiw domu mają piraty albo jakieś nielegalne zwierzęta...

X_v_X
09-12-2013, 13:57
oni zabiorą Ci płyte WSP i będą sobie słuchać w Oktawii i agresora łapać, a później jak sie krzywo spojrzysz na ulicy to w miche... :)

Shinigami
09-12-2013, 15:06
co policjantowi kaza, to policjant musi, myslicie ze im sie chce chodzic po domach i o jakies "bzdurne" pajaczki wypytywac?? owszem zdarzaja sie wsrod nich poje** ale nie wszyscy tacy sa. Mowi sie ze sie o pierdoly czepiaja a prawdziwych bandytow nie lapia, ale takie polskie prawo, maz bije zone to mu moga naskoczyc o ile ona tego nie przyzna. to samo z bandytami, nikt nie skarrzy sie na nich bo sie ludzie boja.

Tomo
09-12-2013, 17:06
Jasne. Jakiś karierowicz co siedzi w wygodnym foteliku, siedzi gole panieny na necie oglada, wszedl na neta aby sobie kupic pare prezerwatyw na allegro, patrzy a tu przestępstwo, ktos kupil sobie nielegalnie pajaka prosto z Guatemali :D ( tubylcy mu przywiezli pociagiem). Nawet sobie nie sprawdza ze jest w Polsce najlepsze forum o pająkach (terrarium.com.pl :D) gdzie pelno ludzi sprzedaje LEGALNIE Z PAPIERAMI rozmnozone pajaki. Oczywiscie polska wladza pewnie nawet o tym nie wie, bo wazniejsze jest łapanie staruszek handlujących szczypiorkiem na bazarkach.

Pozdrawiam wszystkich !!!

Dark Raptor
09-12-2013, 23:40
Zdziwiłbyś się, ile pająków sprzedaje się bez papierów :-)

...a to prawo jest rzeczywiście chore:
http://www.szaman.klub.chip.pl/ekoterroryzm.html

SDY
10-12-2013, 00:36
Moral z tego taki: jesli chcesz barachypelme, wchodz na http://www.terrarium.com.pl/forum/list.php?f=31 i szukaj pudeleczek z malym prezentem, jesli cos innego wchodz gdziekolwiek gdzie sprzedaja pajaki:P

Pozatym Krucyfix napisal ze rok temu kupil. Nic mu nie zrobia. Wlasciwie nie wiem czemu sie czepiaja...

tomi666
10-12-2013, 01:07
Witam!
Po pierwsze primo to miło wiedzieć, że ktoś jeszcze o mnie pamięta :) !! chrzanu !!

Po drugie primo policja faktycznie dalej grasuje. Skończyli się handlarze na allegro, bo Salamandra nie miała już za kim donosów rozsyłać, więc bojs in bló zabrali się za ich klientów, żeby jakiś ciekawy materiał zeznaniowy zdobyć. Wiem od naszego kolegi kak’a, że część jego klienteli też dostała wezwania na policje celem złożenia wyjaśnień. Kupującym raczej policja nic nie zrobi – chcą tylko dowody przeciwko podejrzanemu zgromadzić.

Po trzeci primo (ultimo ?) policja przyszła z nakazem przeszukania mieszkania no i oczywiście zabrania wszystkich dowodów dotyczących śledztwa. Nie chcieli włączać kompa, bo i po co. Skoro stał w moim pokoju i był podłączony do netu, a przestępstwa (sprzedaży pająków) dokonano za pośrednictwem netu, to jednoznacznie był to dowód w sprawie. Prawie udało mi się uprosić policje o nie zabieranie kompa, ale podczas przeszukania wykryto piraty. Wszystkiego dopełnili policyjni informatycy i tak jak pisze chrzanu nawet oryginalne płytki uznali za piraty i zaczęli rzucać nimi po szafkach. Rozumiem, że nie każdy lubi twórczość Masona, ale kurcze trochę kultury w zawodzie, który wymaga kontaktu z ludźmi potrzeba!
Chciano również zabrać pająki, ale stało się tak jak pisze chrzanu!
Minęły już ponad 3 miesiące a ja nawet nie byłem jeszcze przesłuchiwany!
Jak coś się nowego „urodzi” to dam znać, ale nie chce pisać nic z wyprzedzeniem na forum, bo wiem, że pismak z gazety, która mnie obsmarowała czyta to forum. Zarejestrował się prawdopodobnie w połowie października zeszłego roku i nie zdziwię się jeśli on również wypytywał się mnie o przebieg sprawy via mail.

Mariusz
10-12-2013, 01:50
paranoja!! :(
Faktycznie dorwali super przestępcę.
Terroryzujesz innych obywateli tego kraju i jeszcze wymagasz współczucia ;)
Chyba faktycznie w tym kraju jest juz tak dobrze i bezpiecznie, ze jedyne co trzeba jeszcze zrobić, to wyłapać hodowców ptaszników "zabojców" .... i wtedy juz bedziemy w Raju :))))))))

kcpzpr
10-12-2013, 04:03
Czepiają sie bo jak napisał Shinigami jakis durny biurokrata wspierany idiotycznymi przepisami sie obudził i kombinuje jak tu na premie zarobic!

kak
10-12-2013, 04:44
@tomi666
nie wiem, czy powinienem tu pisać (w końcu policja grasuje), ale rozmawiałem z jednym z moich przesłuchiwanych klientów, pająka mu nie zabrali, atmosfera była normalna. Pani w niebieskim z jego miasta zadzwoniła do panów w niebieskim w Iławie, trochę się pośmiali, stwierdziła, że ustawa jest do zmiany i dużo szumu o nic.., powiedziała, że jak dobrze pójdzie, to się umorzy w grudniu.
No, ale zobaczymy, co z tego będzie, może nie będzie różowo.
W każdym razie - pająków nie ma co chować, po nie nie przyjdą i ich nie zabiorą, chyba, że kupiło się w setkach sztuk, to może byliby bardziej zaciekawieni.

Maikardaaion
10-12-2013, 05:31
Niestety sprzedaz wiazana czyli "pudelko+pajak gratis" tez jest w swietle naszego prawa nielegalna. Nawet odstąpienie za darmo jest nielegalne. Po prostu zeby jakkolwiek wymienic sie czy spredac owe pajaczki trzeba miec zaswiadczenie powiatowego lekarza weterynarii o urodzeniu w niewoli... Niestety lekarz taki nie jest uprawniony do wystawiania takich zaswiadczen... Bledne kolo. Tak zle i tak niedobrze.

kak
10-12-2013, 14:43
Hm, salamandra w FAQ (www.salamandra.org.pl/cites) inforumje, że można dać za darmo bez papierów, jeśli poinformuje się, że pająka dalej się nie da sprzedać legalnie (ani jego potomstwa).
A że salamandra jest teraz wielką wyrocznią, to trzeba wierzyć ;)

x ray
11-12-2013, 01:54
http://info.onet.pl/1043494,11,item.html

jw73
11-12-2013, 06:07
To chyba normalne. Nawet bym nie przypuszczał, że mogą mieć legalne oprogramowanie. Tylko czyż nie jest hipokryzją ścigać za to innych ?

42d3e78f26a4b20d412==