PDA

Zobacz pełną wersję : Oświetlenie dla Brodacza



maziq
16-06-2014, 08:48
Witam, kończe właśnie robić terrarium z osb dla swojej 45 cm Agamy Brodatej o wymiarach 125x60x60 i teraz nasuwa się pytanie, jak zrobić oświetlenie w terrarium ? Mam już świetlówkę oraz oprawę do niej więc z tym problemów nie będzie, zależy mi najbardziej na pomyśle jak zrobić oświetlenie z lustrzanek - wiem że można zrobić jedno wiszące w doniczce glinianej ale czy jedno takie oświetlenie w takim terrarium wystarczy i czy będzie utrzymywała się dobra temperatura ? Chyba że macie inne pomysły ? Może żarówki halogenowe ?

Dambala
16-06-2014, 15:03
W jednym rogu możesz zamocować mocniejszą zarówke a w drugim słabszą. Żarówki nei muszą widieć, doniczke możesz przymocować do osb.

luz_jacek
16-06-2014, 15:42
Ja u siebie mam żarówke kr=tóra nie jest osłonięta :)
Moim zdaniem wygląda lepiej, doniczka troche szpeci :/

Dambala
17-06-2014, 00:28
Luz_jacek to już kwestia gustu, dla mnie goła żarówka to tak jak nie skończone terra i to dopiero szpeci terra. Zamiast doniczki można stosować kokosa, można doniczke obkleić korkiem, z korka można zrobić osłone nawet z wydrążonego pieńka. Są miliony pomysłów, wsyztsko zależne od wystroju terra.

luz_jacek
17-06-2014, 05:46
Z tym się zgodze :)
Chodziło mi o to że taka "łysa" doniczka nie wygląda najlepiej.
Jeśli by tak zamaskować czy ozdobić tak żeby pasowa ła do wystroju to może być :)
Ja u siebie mam duże terra ze szkła i taka żarówka bez oprawki bardzo ładnie wygląda, nie wyobrażam sobie żebym ją czymś osłonił, ale to tak jak mówisz "kwestia gustu"

42d3e78f26a4b20d412==