PDA

Zobacz pełną wersję : inkubacja---important



Azzurreeuss
11-12-2013, 03:25
Inkubuje sobie cały kokon, na papierowych recznikach umiesczonych nad parujaca woda;) wiem ze w kokonie sa juz larwy:P słyszałem tez ze mozna otworzyc kokon i inkubowac same jajka:) która metoda jest bezpieczniejsza i wygodniejsza?? bo wolałbym widziec co tam sie dzieje zeby ewentualnie zaregaowac w przypadku pojawienia sie plęsni;) i gdy tylko pojawia sie nimfy porozdzielac je.

Pozdrawiam

daf
11-12-2013, 03:33
To robisz tak że mozesz otworzyć kokon i jeśli jeszcze nie bedzie nimf to zaszywasz spowrotem.

Baku
11-12-2013, 03:46
ja biore kaze bo papier moze nasiąknąć i sie przerwać ( np przypadkiem jakaś kropla spadnie ) na tą gaze kłade kawałek stajtaśmy i na to kłade nimfy ,,,

dopuki jest sterylnie i są odp warunki to lepiej jest inkubować pozakokonem , bo nabierząco mozesz wyjmować zepsute jejeczka , ale zato kokon zabezpiecza prze zmianami wilgotności i zakazeniem ,,

Azzurreeuss
11-12-2013, 03:56
czyli dalej nie wiem co robic:P

w sumie narazie minelo 24dni wczoraj otwierałem i widzałem larwy:P choc nie wszystkie były do końca rozwiniete (zszyłem go) i inkubuje dalej. Po jakim czasie moge oczekiwac nimf?? to jest kokon versi:)

marq35
11-12-2013, 04:25
oooo:> to sie pefffno kupie Versi:>>

madOx
11-12-2013, 08:03
Spokojnie mozesz poczekac 4-5 dni, wtedy zagladnij czy sa nimfy, jesli tak to mozesz juz przekladac :)
Powodzenia

robert.p.
11-12-2013, 08:06
jesli sa juz nimfy to mozesz je bez problemu wysypac z kokonu do pudełeczka i podłozyc pod nie papierowy recznik.Gdy zrzucą wylinke i bedą juz nimfami II (jak małe pajączki tylko łyse) trzymaj je dalej na ręczniku a raz w tyg lekko spryskaj wodą.Czasem potrzebują jej troche zeby sie nassac.Bez tego mogą miec problem przy wylince.Jak popryskam to daje im ze 3 godziny na spijanie wody a potem przenosze na nowy,suchy recznik zeby nie dostały plesni.I tak co tydzien.Wszystko oczywiscie trzymam w osobnym pudełku z wysoką wilgotnoscią powietrza>Jak masz juz nimfy to mysle ze wszystko bedzie ok
Pozdrawiam Robert

Azzurreeuss
11-12-2013, 08:43
gdy wysypie nimfy na ten ręcznik, to czy musze je jakos obracać?? czy pozostawic je w spokoju? ręcznik jest cały czas lekko wilgotny, czy nimfy mogą od niego złapać pleśń??

Pozdrawiam

madOx
11-12-2013, 09:03
Jak je przeniesiesz to zostaw je, nie musisz ich przewracac.Co do plesni to nie martw sie . Trudno okreslic ile razy trzeba spryskiwac, ja zawsze patrze tak na "oko".

Baku
11-12-2013, 09:08
zostaw w spokoju


usuwaj tylko trupy :]

ewentualnie jak masz " pozlepiane " niekture to je zstaw bo czasem im sie udaje przejść wylinke ale jak zaczyna sie jakaś psuć to odrazu wywalają ja

42d3e78f26a4b20d412==