PDA

Zobacz pełną wersję : do rozmnazania chromek, opinia znawcy tematu wymagana :)



pol
13-12-2013, 04:49
witam
dorobilem sie wlasnie doroslej parki C cyaneopubescens
problemy:

-. samica ma 5,5cm cialka, temp w terra 28st w dzien i w nocy
-. samiec 3,5cm cialka, 25st w dzien i w nocy, napelnil sie w tym tyg pierwszy raz
-. samica niedawno stracila apetyt, od dwuch tyg nie je wiec pewnie zbiera sie dowylinki

teraz pytania:
1 jak dlugo (srednio) zbiera sie dowylinki taka dorosla samiczka?
2 jak duze jest zagrozenie ze podczas "mieszkania razem" malutki samiec zniknie pewnego dnia?
3 jak dlugo zyje dorosly samiec chromki
4 ;) czy liczba mlodych w kokonie zalezy bardziej od rozmiarow samicy czy od ilosci nasienia od samca, czy od warunkow w terra podczas skladania jaj?

prosze o jakies konkretne odpowiedzi na powyzsze pytania, najlepiej osoby z doswiadczeniami w tym temacie, to co w sieci juz przeczytalem, odpowiedzi na te pytania znalazlem badz nie, ale chce przeczytac opinie tych ktorzy to "przezyli" ;)
z gory dziekuje

Baku
13-12-2013, 07:52
1) moze b długo ,, - do 1 miesiąca moze trwać faza przedwylinkowa - czyli zczerniała dypa i stawy ,, jeśli chodzi o odstawienie jedzenia przed wylinką to nawet 6 roku :] :] - wiesz kiedy liniała ostatnnnio ??

2) bardzo duze

3) nie wiem ,, rórznie ale sądze ze 8 miechów pociągnie

4) ani od tego ani od tego ,, tzn wielkość samicy wpływa ale czesto od małej dostaniesz wiecej jak od duzej - zdaza sie :]

napewno mniejsze jest zawsze 1 mnozenie ..

kak
13-12-2013, 09:12
ile pociągnie to pociągnie, ale jeśli będzie nieświeży, to możesz mieć mało zapłodnionych jaj.

robert.p.
13-12-2013, 16:13
1 Dorosla samica przechodzi wylinki co ok 10- 14 miesiecy-w zaleznosci od temp,karmienia itp
2 Samiec zniknie b.szybko jesli go u samicy zostawisz.Zazwyczaj przy 1 spotkaniu kopulują dosc chetnie ale samica czesto jest agresywna.Kolejne dopuszczania zazwyczaj koncza sie agresją samicy i ucieczką samca-lub jego zjedzeniem.
3 Dorosłe samce zyją krotko-moj ostatni nie pociągnąl nawet 4 miesiace,nic po wylince juz nie jadł.Jak sie napełni nalezy go dopuszczac w ciagu kilku tygodni po napelnieniu
4Liczba jaj zalezy od wielkosci samicy,stopnia odkarmienia,czasu po jakim kokon powstaje i wielu innych czynnikow zaleznych od samicy i srodowiska-a trudno miec wiedze na temat calego zbioru najlepszych warunkow.Lepiej mniej jaj za to duzych niz cala kupa drobnych,starsze kilkuletnie samice zazwyczaj mają wieksze i bardziej wyrownane jajka,Moja młoda 2 letnia miala kokon w ktorym bylo mnóstwo jaj ale b.drobnych i tylko 2 sztuki młodych mi sie z niego odchowały

Foxtrott
14-12-2013, 05:44
to ja sie podłączę do tematu.
mam dorosłego samca i samicę L10 5,8cm ciała. mogę spróbować je łączyć czy samica jest NA PEWNO za młoda?

robert.p.
14-12-2013, 06:48
Trudno powiedziec czy jest za młoda.Ilosc wylinek niewiele wnosi do tematu bo pająki niejednakowo dojrzewają.Ja osobiscie jesli poderzewam ze samica ma juz odpowiedni wiek to probuje dopuszczac.Ryzyko niewielkie bo co najwyrzej nic z tego nie bedzie no chyba ze samiec przy tym straci zycie,ale takie juz ryzyko hodowcy.Jesli jest szansa to zawsze warto sprobowac-takie jest moje zdanie

Foxtrott
14-12-2013, 11:16
no to napcham ją do pełna i jechane:)

Awikularia
16-12-2013, 06:30
Moja po 11 wyl. zabila samca - nawet nie bylo szans, aby sie do niej zblizyl. Mysle, ze jest jeszcze za mloda na dopuszczanie, chociaz sporo ponad 5 cm ciala ma...

pol
17-12-2013, 01:55
cudów cig dlaszy;)
kaprysna samiczka zaczela jesc (trzy szarancze dorsle w ciagutrzech dni)
samiec nie je nic :(
ale dzis je dopuszcze
tylko takie pytanko??
jezeli kopulacji od razu nie bedzie to go wyciagac?
jakies siecoiowe opisy podaja fakt iz nie kopuluja od razu tylko musza pomieszkac razem
a przy moim malym samcu to nie bedzie latwe
pozdrawiam i dzieki za wypowiedzi specjozow:)

robert.p.
18-12-2013, 08:57
Jak dopuszczałem to nie mieszkały razem tylko w ciągu 1 godz była kopulacja>za 2 razem juz go nie chciała i mu urwała noge a jakbym nie interweniował to tylko wspomnienie by po nim zostało.Tak ze- dopusc pilnuj i jesli bedzie chciał uciec to mu na to pozwol bo tylko zgrabna chitynowa kuleczka z niego zostanie :)

42d3e78f26a4b20d412==