PDA

Zobacz pełną wersję : inkubator



wienio
13-12-2013, 10:49
ma ktoś może zdjecia gotowego inkubatora? Właśnie moja samiczke albopilosum złożyła kokon i chciałbym go inkubować. Z góry dzięki za zdjęcia i jakieś cenne porady:)

wienio
13-12-2013, 10:50
i jeszcze jedno pytanie jak lepiej go ogrzewać za pomocą kabla grzewczego czy żarówki?

matka__
13-12-2013, 10:55
Cze ja niestety nie mam fotki inkubatora, ale mam pytanko do ciebie. Jle czasu od kopulacji samica go zlożyła? dużo w tym czasie jadkła? Kopulowała raz czy więcej?
Bo mam tesz zapłodnionom albopiloske już od września i nie zlozyla jeszcze kokonu! Złoży go w ogóle?
Prosze odpowiedz mi na pytanka.
Z góry dziekuje i pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wienio
13-12-2013, 11:00
moja kopulowała dokładnie 26 lipca. Dopuszczałem samca tylko raz. Jesli chodzi o apetyt to praktycznie nic nie jadła od czasu kopulacji. Kokon zauważyłem dopiero dzisiaj jak próbowałem ją wyciągnąć z kryjówki...

ketnip
13-12-2013, 11:05
załącznik

ketnip
13-12-2013, 11:06
fotka nastepna

ketnip
13-12-2013, 11:07
i jeszcze jedna

matka__
13-12-2013, 11:09
Hehe to maja może terz zrobi w końcu ten kokon!! :-)

juz raz ja dopuściłem jakoś na wiosne to po 2 miesiącach zrzuciła wylinke. to ja po ok miesiącu dopuściłem ponownie z bardzo dobrym skutkiem widziałem dokladnie moment zaplodnienia! A teraz czekam i czekam, ale widocznie tak trzeba.
pozdrowionka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

esi
13-12-2013, 12:01
tu cos mniej amatorskiego. przydałby sie do tego może opis, wiele da sie wywnioskować, no ale mimo wszystko (tu prośba dla tych którzy już inkubowali).

Gufi
13-12-2013, 13:26
http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?s=db5a1a7df08877e5df098cbd91edba0e&threadid=17496


http://www.mga.com.pl/~adampl/hodowla/inkubator.php


Tu masz jedno po Angielsku drógie po polsku ;)

Mały
14-12-2013, 06:30
esi napisał(a):

> tu cos mniej amatorskiego. przydałby sie do tego może opis,
> wiele da sie wywnioskować, no ale mimo wszystko (tu prośba dla
> tych którzy już inkubowali).

Opis budowy takiego inkubatora jest opisany w ksiazce - S. A. Schultz & M. J. Schultz "A Mechanical Mom for Tarantulas"...

Ja inkubator zrobilem na przykladzie tego z forum arachnoboards i sprawdzil sie bardzo dobrze...

Budowe inkubatora oprocz podanych wczesniej linkow mozna znalezc takze ---> tutaj (http://www.giantspiders.com/forum/viewtopic.php?t=75&highlight=incubator)

robert.p.
14-12-2013, 07:42
Wydaje mi sie ze budowanie jakis specjalnych inkubatorow dla pajęczych kokonow nie jest niezbedne.Zawsze od lat uzywam tej samej metody-pojemnik plastikowy z warstwą torfu na dnie i wentylacją w postaci sporej liczby otworkow.Do srodka daje mniejszy pojemniczel z recznikiem papierowym w srodku i na to kokon,pare razy na dobe kokon obracam tak by jaja sie nie odgniatały w jednej pozycji.Tego pojemnika juz nie zamykam pokrywka.Torf i sciany wiekszego pojemnika spryskuje tak by stale była ba nich wilgoc-zazwyczaj 2 razy na dobe>Calosc stawiam w cieplym miejscu ok 27 stopni w dzien ok 23 w nocy i tyle.Odchowałem w ten sposob pare tysiecy młodych pajączkow wiec mysle ze ta metoda mimo ze nieskomplikowana to jest wystarczająco skuteczna

Baku
14-12-2013, 13:03
popieram ,, ja zamiast kłaść na ziemi daje " hamaczek " ale wychodzi na to samo :] liczy sie temperatura i wilgotność ... i to wszystko a ja k to zapewnisz to juz twoja sprawa :]

42d3e78f26a4b20d412==