PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie odnośnie bulbusów u Kędzierzawego



PLU
14-12-2013, 05:44
Witam mam samca Kędzierzawego który jest samcem około 3 miesiące od tego czasu nie zauważyłem by napełniał bulbusy (o ile dobrze wiem to pająk sie obraca jak do wilinki) myślałem że jak widać haczyki to oznacza że jest dojrzały. Myślałem tak i dziasiaj próbowałem dopuścić go do samicy a on ani drgnoł wydaje mi sie że on po prostu nie ma napełnionych bulbusów ile czsu trzeba czekać by kędzior sie napełnił i jak to dokładnie wygląda ???


P.S. Pytam bo szukałem tych informacji na FAQ i nic nie ma :(:(

Prosze o normalne odpowiedzi a nie linki z odpowiedzią "cha ja znalazłem a ty nie"


Pozdro PLU

madOx
14-12-2013, 06:53
>>nie zauważyłem by napełniał bulbusy (o ile dobrze wiem to pająk sie obraca jak do wilinki)

NIe musisz, moglo to byc w nocy. Jesli widziales duzo pajeczyny to prawdopodobnie napelnil bulbusy.A to, ze nie chce kopulowac z samica to niestety tak sie zdarza, nawet jesli samiec jest napelniony. Z tego co pamietam to moj ladowal sie po 2 miesiacach od wylinki.

>> myślałem że jak widać haczyki to oznacza że jest dojrzały

bo jest dojrzaly :D

>> jak to dokładnie wygląda

Pajak kladzie 2 warstwy pajeczyny na jednej zostawia nasienie, na drugiej kladzie sie i laduje bulbusy.

>> P.S. Pytam bo szukałem tych informacji na FAQ i nic nie ma :(:(

Na forum byl topic wojtasa, w ktorym bylo zdjecie

spider13
14-12-2013, 13:49
Niechce kopulować bo jest gejem. Spróbuj za jakiś czas powinno sie udać :)

maze
14-12-2013, 14:12
>>>Witam mam samca Kędzierzawego który jest samcem
to dobre jest :P

PLU
14-12-2013, 14:52
Po pierwsze spider13 jeżeli masz jakiś problem to okaż to osobiście ja okazuje do terrarystów na tym forum troche powagi nieważne czy ma 10 lat czy 30 a ty chłopcze sie narazasz tymi tekstami. Po drugie maze sorki ale chyba nie doczytaleś do końca tam jest napisane Witam mam samca Kędzierzawego który jest samcem
już 3 miesiące ...

morda
14-12-2013, 14:55
A wcześniej był samicą?
Samcem się jest całe życie. Od 3 miesięcy jest dorosły? Tak mam to rozumieć? :)
I owszem - jak ma bulbusy i haczyki to jest dorosły. Kopulacja nie zawsze przebiaga tak jak to sobie obmyślimy.

esi
14-12-2013, 17:24
myśle, że na forum przydałby sie w końcu jeden podczepiony topic (taki który byłby cały czas na samej górze i nie przesuwał sie w dół - dla ścisłości), w nim jeden post, który byłby edytowany co jakiś czas, a do niego dodawane linki do ważnych tematów, które były kiedys omawiane i wniosły dużo informacji (taki "best of..." tylko na stałe podczepiony). Ułatwiłoby to życie wszystkim. Da sie zrobić?

morda
15-12-2013, 01:23
To już jest zrobione.
Nie da się zrobić przyklejonego teamtu za to link do takiego teamtu jest koło systematyki. Wystarczy popatrzeć...

młody
22-12-2013, 03:00
maly nie denerwuj sie tak heh:P

42d3e78f26a4b20d412==