PDA

Zobacz pełną wersję : SKUBANA!!!



tetsuo
18-12-2013, 12:33
Witam,mam vagansiczke bo 9 wylince,lazi po szybie akwaterrarium jak chce,a ostatnio caly dzien stala na glowce (glowa na podlozu,a reszta na szybce) ale do tematu: dzisiaj w nocy mi uciekla,na szczescie ja znalazlem za szafa,ale nie wiem czy oczka w siatce metalowej byly za male,czy moze podniosla ta siatke,siatka ma oczka jak romb-przekatna 3cm na 12-14mm,jest to siatka podtynkowa. Prosze mi odpowiedziec,bo nie chce znowu wieszac kartki na drzwiach pokoju UWAGA NIE WCHODZIC-PAJAK UCIEKL !!! :D

marianex
18-12-2013, 12:48
raczej sobie uniosła sieatke i spinkoliła , zastosuj inne rozwiazanie zamiast tak lekkiej siatki

Tomek_Nie
18-12-2013, 12:51
hehe polozyles siatke luzem bez nawet zadnego obciazenie? na stowke przesunela ta siatke .!! pozdrawiam

tetsuo
18-12-2013, 12:57
nie spokojnie,siateczka jest na ramie z plyty podlogowej (czyli panel :)) ,i obity kantoweczka 15mm,ale to jest wyjatkowo leciutkie,nie przesuwa sie na boki,ale do gory owszem

rastafaq
18-12-2013, 13:01
To juz masz odpowiedx na swoje pytanie, pewnie ,że pająk mógł podnieść do góry, najlepiej zrób sobie normalne terra z siatką wklejona w szybke i bedziesz mial spokój, a to nie jest duzy wydatek.

chrzanu
18-12-2013, 13:32
tez podniesie, pająki nawet przesuwają szyby.
zrób zamknięcie w stylu 'ala zasuwa' czyli masz takązasuwe jak w zamkach na drzwiach tylko że w konstrukcji pozimomej - oczywiście jezeli masz otwieranie od góry :D

Markoś
18-12-2013, 14:26
no moj samiec vagansa 2 razy mi zwial i w ten sam sposob czyli przesunal szybe i se wyszedl na spacer :)

i`am
18-12-2013, 15:15
u mnie samiec emili L12 codziennie w nocy odsuwa sobie metalowa siatke, odsuwa ale nie wylazi, albo wylazi i wraca na dzien;)

robert.p.
18-12-2013, 16:46
ludzie-czytam i włos mi sie na głowie jeży>Jak mozna trzymac ptaszniki w ten sposób?To są zwierzęta potencjalnie niebezpieczne i to niezaleznie od gatunku.Pilnowanie zeby zwierze nie uciekło jest waszym-jako hodowców obowiązkiem.Jesli my jako hodowcy o to nie zadbamy to do czego to prowadzi?
Prasa i tak robi z nas swirów i luzem biegające ptaszniki nie pomogą zadnym działaniom naszego srodowiska.Traktuje was jako dojrzałych odpowiedzialnych ludzi.Niezaleznie od tego czy macie 15 czy 25 lat.Wiec i wy podejdzcie odpowiedzialnie do swoich obowiązkow które sami na siebie przyjęliscie rozpoczynając hodowle pająków.Zabezpieczenie terrariów to podstawa i nic nie ma prawa biegac luzem po pokoju.
Pozdrawiam Robert

cyphelf
19-12-2013, 05:57
Przyznam że to dośc duże wymiary dziurek w wentylacji, całkiem możliwe że pająk wychodzi przez te otwory - mó vagans po 11 wylince jakby się postarał to całkiem możliwe że przez taki otwór by wyszedł.

ziu
19-12-2013, 09:32
Robert ma racje, ale niestety coraz wiecej ludzi traktuje hodowle pajakow, jako nowa zabawke. Ostatnio w pracy gosc mnie pyta czy nie chce odsprzedac pajaka, bo jego kolega chce, mowie pogadamy pozniej i mi mowi ze jego kolega chce hodowac cos oryginalnego i on mu powiedzial o mnie wiec padlo na ptasznikki, pytam czy gosc ma jakas wiedze a ten mowi a to trzeba miec o nich wiedze :PP no rece mi opadly i ptasznika oczywiscie takiej osobie nie zalatwie. Powiedzialem mu zeby kupil w sklepie moze go odstraszy cena, albo homik bylby dobry. Wiec trzymanie pajakow w takich warunkach calowicie mija sie z celem. Nie upychamy pajaka gdzie sie da, tylko w odpowiednie pomieszczenie. Lepiej jakbys juz kupil pojemnik na pozywienie, wywiercil dZiurki.


Pozdrawiam.

Matiii
21-12-2013, 14:42
taka siatka się nie nadaje ponieaż jest zaletka i pajączek bez problemu ja podniesie :P można ją wjakiś sposub przymocowac
do terarium.

tetsuo
24-12-2013, 10:58
i historia sie powtorzyla...ona jednak nie jest silaczka i nie podnosi pokrywy bo postawilem 2 ciezarki. Dzisiaj rano znow jej nie bylo,a najgorsze to to ze wieczorem szukalem ubran i wszystkie z szafy wywalilem na ziemie i nie sprzatnelem (wielka kupa na srodku pokoju). Po szkole kazda koszuleczke przejrzalem az w koncu znalazlem ja w dzinsach. Teraz zalozylem jej siatke pod styropian(nie jest dobra bo jest chyba z wlokna szklanego ale ma oczka 2mm chyba) i teraz mam problem bo nie wiem gdzie ja taka siatke znajde metalowa,blacha perforowana odpada chyba ze ja sprzedaja inaczej niz w biofilu(tzn.nie w paskach po pare cm na 2m ale np. 30x20xm,pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==