PDA

Zobacz pełną wersję : Forum



MasterMike
20-12-2013, 10:09
Teraz na forum az bojno dzieciakom zadawac pytania bo tylko mogą dostac opie.... od ludzi ktorzy od razu wszystko wiedzieli w terrarystyce.podstawa dzialania forum to zadawanie pytan choćby byly najgłupsze na swiecie i odpowiadanie na te pytania. przesledzcie sobie forum kazdy post w ktorym zadawane sa pytania jest od razu przesladowany przez tzw. "wszystko wiedzacych specjalistów". i potem jazda "przeciez to bylo !! / ludzie czytac nie umiecie / faq jest od tego !!!!! itd. itp." a jak jest jakis watek załozony przez jednego z tych wszystko wiedzacych to az milo patrzec jak jeden z drógim przechwala sie kto wiecej ksiazek przeczytal i kto wiecej wie a w wiekszosci te zeczy nawet nie dotycza tematów postów,jesli zas chodzi o zasmiecanie forum to ten przywilej maja tylko i wylacznie ludzie "wszystko wiedzacy".zastanawiam sie ile osób rezygnuje z pytan na forum ktore do tego słuzy z powodu uświadamiania przez tych wszystko wiedzacych jaki człowiek jest głupi i mało wiedzący.Najfajniejsze jest to ze wiekszość osób ktore maja 1 raz kontakt z terrarystyka lub z innymi forami nie sa swiadomi ze istnieje faq czy tego typu żeczy a poza tym czasami sie zdazy ze ktos ma problem ktory musi szybko rozwiazac a zadawanie pytan w tym ukladzie jest najlepszym rozwiazaniem.tym bardziej ze jezeli ktos podejmie sie wytlumaczenia pewnych spraw bedzie to napewno bardziej przejzyste niz faq.Logiczne jest ze kto nie ma ochoty odpowiadac niech nie odpowiada a forum to nie jest siłownia zeby sie "wysilać" jak to niektórzy maja zwyczaj pisać.Forum jest dla wszystkich a jesli ktos mysli inaczej to niech o tym poinformuje tych ktorzy sa tu uwazani za niepotrzebnych.Przykre jest to ze wielu osobom sprawia to widoczny problem.Jesli chodzi o osoby "wszystko wiedzace" sami sie domyślcie.

chrzanu
20-12-2013, 10:14
no przepraszam bardzo, ale takie rzeczy jak
* mój pająk nie je 2 dni
* nie widze pajaka od 3 dni
* kiedy wylinka
* samiec czy samica
* kiedy moge nakarmić po wylince
* itd
wszystko jest w FAQ a jeżeli tego tam niema to napewno było to poruszane i jest w archiwum. co innego jeżeli ktoś porusza powazny temat, z budowadokąłdną pająka, czy z jakimiś zw. chem jadu itd.

MasterMike
20-12-2013, 10:21
No i dokladnie o to mi chodzi.moze ktos nie ma wiedzy na temat chemicznej budowy pajaka.moze dla niektorych ludzi a zwlaszcza dzieciakow to 1 wylinka jest najwazniejsza i o niej chca dowiedziec sie czegos szybko.podobno kto pyta nie blądzi ale w tym przypadku widze jest inaczej i wież mi ze to od razu ostudza ich zapał do podejmowania dyskusji na forum.Jesli to jest forum specjalistyczne to mozecie z powodzeniem usunac link do wpisywania sie na forum dla osób swieżo zalogowanych w serwisie.poza tym tematy o 1 wylince kedziorków nie ujmują chyba niczego tematom o budowie chemicznej pajaka itd.

chrzanu
20-12-2013, 10:24
nie chodzi czy ujmuja czy nie, ale to poprostu to juz było i mozna sie dowiedziec z archiwum, a poza tym jest w FAQ. i takich tematów jest wiele.
cieakwy temat zdazy się raz na 2 tygodnie. albo wcale, i jeżeli jest dobry temat to nikt go nie krytykuje bo jak sama nazwa wskazuje to jest on dobry :]

Archie
20-12-2013, 10:25
chrzany. jesli chodzi o pytanie SAMIEC czy SAMICA to jest naprawde pomoc dla tych ludzi. Powiem Ci ze udalo mi sie rozpoznac plec za 1 razem.. ale nie mialem 100%-owej pewnosci.. ludzie na forum sa pomocni i to jest bardzo mile.
reszta pytan to tak masz racje.
Jak kupilem pierwszego pajaka.. niestety Facet sprzedal mi nimfe :/ a to mial byc moj 1 pajak. Wypywalem sie o takie glupoty :/ az teraz z perspektywy czasu glupio mi sie robi..
ale jestem wdzieczny im bo gdyby nie Oni to bym pewnie glowkowal jeszcze dlugo i sie niepokoil o los..

TOXYN
20-12-2013, 10:25
chrzanu
"samiec czy samica" jest niby pełno taki tematów ale to już wina samego forum bo gdyby podwiesić post roberta.p jeśli się nie mylę to mogę się założyć że nie byłoby już takich pytań. Niestety technologia tego forum jak ktoś już powiedział na takie coś nie pozwala. To samo tyczy się archiwum co z tego że jest ta wyszukiwarka skoro jest ona tragiczna jak wlazłem tu pierwszy raz nie mogłem za jej pomocą nic znaleźć teraz już jest trochę lepiej choć dalej jest moim zdaniem nei praktyczna. Pewnie i tak nic się nie zmieni ale kij z tym.

MasterMike
20-12-2013, 10:31
Dokladnie tak Archie , watpliwosci dopiero rozwial post Roberta.P chwala mu za to ale jesli on by tego nie zrobil to dalej ludzie byli by rypani za to ze faq nie czytaja.a FAQ to nie jest odpowiedz na wszystko .

MasterMike
20-12-2013, 10:32
Świete słowa TOXYN

chrzanu
20-12-2013, 10:35
no to juz nie moja wina że nie ma tematu o rozpoznawaniu płci w najciekawszych wątkach.
ale myśle że niedługo taka 'instrukcja' się tam pojawi :D

Archie
20-12-2013, 10:37
wyszukiwarka jest straszna dla mnie. tzn byla straszna na poczatku. teraz juz sie przyzwyczailem. nie dziwie sie ze nikt nie szuka zanim zamiesci post..

ketnip
20-12-2013, 11:11
no przydałyby sie te podwieszone posty, trzeba by było coś zmienić z tym forum jak sie nie da tego zrobić, ale o tym na forum technicznym juz bylo kilka razy i to jest jak walka z wiatrakami, także nie ma na co liczyć...

TOXYN
20-12-2013, 11:15
Już kiedyś dałem wątek na temat wyszukiwarki ale raczej nikogo to nei zainteresowało:-( http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=100&i=3153&t=3153

A dokładnie chodzi mi o taki rodzaj wyszukiwarki http://komputery.katalogi.pl/search.asp moim zdaniem jest naprawdę bardzo dobra bez problemu można wszystko znaleźć. Ostatnio szukałem tutejszą wyszukiwarką czegoś na temat kokosa to myślalem że mnei trafi bo nie mogłem nic znaleźć wkońcu zacząłem szukać "ręcznie" to znalazłem.

TOXYN
20-12-2013, 11:18
ketnip tak to jest. Na "moim" forum gdzie jestem modem też ze zmianami czekamy już chyba pół roku bo admin w... leci ale taki już jest ten świat niestety

ketnip
20-12-2013, 11:23
dokładnie TOXYN ta wyszukiwarka nie ma nawet opcji żeby szukać w samym temacie, a to podstawa

ketnip
20-12-2013, 11:25
sorry cos mi sie popierdzieliło z tą wyszukiwarką,
wyszukiwarka jaka jest to ważne ze jest, ale powinny sie tu znaleźć podwieszone posty

MasterMike
20-12-2013, 11:28
Podwieszanie postow duzo by pomoglo.no ale .... od czego mamy FAQ

bachus
20-12-2013, 11:33
Na pewno masz sporo racji, ale gdybym ja był modem, wywalałbym 5 razy więcej wątków. Ludzie są leniwi, po co będzie jeden z drugim używał wyszukiwarki, jak nawet analfabetom wtórnym nie chce się włączyć worda, żeby błędy poprawić. Przepraszam dysortografików i innych 'dys', ale wy też macie worda, którego możecie używać. Traktujmy się poważnie. Jeśli ktoś naprawdę chce się dowiedzieć czegoś na temat konkretnej rzeczy, to poszuka dalej, niż na tym forum. Jak wiadomo to jest forum internetowe, a internet to kopalnia wiedzy :)
Pozdro 4 all

MasterMike
20-12-2013, 11:41
błedy błedami,kazdy pisze tak jak umie, to jest forum terrarystyczne a nie polonistyczne,ale jesli wymagane sa akapity ,to niech bedzie, moze sie ludzie beda stosowac.dobrze wiesz Bachus ze nie o to mi chodzi.za to masz duza racje w tym jak ludzie traktuja innych ludzi no i wlasnie to uwazam za niepoważne.

Peter_frostax
20-12-2013, 11:46
Ludu czytajcie książki faq i wystko co wam wpadnie w łapy o iteresującym was dziale

bachus
20-12-2013, 11:52
Może i za bardzo się czepiam, ale czasami nie ma przecinków, do tego literówki i nie wiadomo w ogóle o co autor pyta :P
A co do tych, jak to określasz 'wszystkowiedzących' to też różnie bywa, przynajmniej osoby, które ja uważam za autorytety, żadko kiedy udzielają się w dyskusjach, a jak już to konkretnie na temat.
Może niektórzy chcą zaistnieć, uchodzić za forumowych specy albo zwyczajnie taki mają charakter, nie sądze, żeby się to miało drastycznie zmienić, okresowo była lepiej lub gorzej, takie życie.

TOXYN
20-12-2013, 12:24
W sumie ten temat jest i tak bez sensu bo nic nie zmieni:-))
Ja w sumie na forum nie zadaje pytań jakoś czytając powoli to co tu piszą wszystkiego się nauczyłem na temat pająków i nie muszę zadawać pytań.

morda
20-12-2013, 12:44
Mi się już nawet nie chce na takie tematy odpisywać...

Co, że większość wątków albo leci albo jest zamykana? Jest FAQ, jest Archiwum i każdy noob powinien najpierw sobie poczytać coś o tych zwierzętach. Niestety zwykle jest odwrotnie i jest pełno postów typu "czy ja moge dać pająkowi muchę?".

ziu
20-12-2013, 13:31
dokladnie takich "buntujacych" bylo wielu ale niestety jak na kazdym forum tak i tu sa jakies zasady, trzeba sie podporzadkowac, albo isc na inne. Po co w archiwum ma lezec 1000 postow na temat "ze moj pajak nie je" itp.


P.S dodalem rozpoznawanie plci Roberta p. do najciekawszych watkow.

Vanaloon
20-12-2013, 13:44
No i bardzo dobrze :D. Robert.p. dzięki swojemu postowi widzę staje się legendą tego forum, co drugi post choć raz wspomina jego nick i bardzo dobrze. Nie zmienia to jednak faktu że... o stówę się mogę założyć... przyjdzie tu za max tydzień jakiś niedoświadczony hodowca i zada pytanie: "samczyk czy samiczka"... ale może choć połowie użytkowników to wystarczy, i chwała robertwi za to :-). MasterMike w pewnym sensie ma rację, choć z drugiej strony niektórzy myślę zadać sobie powinni pytanie czy post napisali bo to była konieczność czy nie chciało im się szukać... ja sam ostatnio zadałem kilka pytań w jednym poście, który został zablokowany z powodu "czytaj FAQ", no niestety... może jedno z tych pytań tam się znalazło ale reszta... myślę że opitalanie każdego kto zada proste... banalne bądź głupie pytanie jest niestosowne, gdyż jak MasterMike powiedział może to być jakiś napalony na terrarystykę dzieciak który dopiero przyleciał z zoologika ze swym pierwszym pająkiem... no cóż, najgorszą rzeczą na świecie było by tłumienie jego zapału, więc przemyślcie to dobrze ;)

ziu
20-12-2013, 15:09
nie ma co myslec, przynajmniej ja nie chce doposcic zeby z forum zrobil sie bazar!. Troche jestem przeciwny jak dzieciaki biora sie za pajaki, z wlasnego doswiadczenia pamietam jak zaczynalem mialem wlasnie ok 15 lat i zabilem pajaka, chodz nie wszyscy to wiekszosc tych poczatkujacych ma slomiany zapal, i nie chce im sie zajrzec gdzie trzeba. caly czas na forum jest powtarzane ze nikt was tu nie trzyma na sile, jezeli tak wam sie nie podoba to mozecie zmienic forum, jest kilka tych ciekawych spod "stajni" *.boo.pl tam napewno wszystko wam wytlumaczy, tylko czy wlasciwie?!?. MasterMike rozumiem twoj zal, ale on niczego nie zmieni bo my musimy kontrolowac posty po to jestesmy i tak jak ktos napisal ze i tak wywalana jest mala czesc bo kfalifikuje sie duzoo wiecej.

Pozdrawiam.

MasterMike
20-12-2013, 15:20
Ziu mam pytanie.czy te posty tych wszystkich dzieciakow az tak bardzo przeszkadzaja w prowadzeniu forum ?czy masz problem z tym na ktore posty odpowiadac a na ktore nie czy moze masz problemy techniczne ktore zmuszaja cie do wycinania niektorych postow albo do dawania bana.ciekawa sprawa z tym ze forum nie jest dla wszystkich.Sam pisales ze jak miales 15 lat to cos spieprzyles z pajaczkiem.teraz taki twardziel z ciebie bo nabrales doswiadczenia ? daj dzieciakom nacieszyc sie prostymi tematami.kazdy gada o tym zeby dzieciaki od malego zajmowaly sie zwierzetami ale widze ze ty masz odmienne zdanie.a wież mi ze z takim podejsciem minie jeszcze troche czasu i z twoim zalozeniem bedziesz sam pisal posty i sam na nie odpowiadal.a poza tym myslalem ze to forum powstaje dla ludzi a nie dla moderatorów.

Archie
20-12-2013, 15:26
MasterMike.. piekne slowa..

MasterMike
20-12-2013, 15:27
aha jeszcze jedno.prawdopodobnie gdybys nie zaczal tak wczesnie zajmowac sie terrarystyka to nie byl bys w tym taki dobry wiec w tym ukladzie proponuje poszukac ludzi odpowiednich na forum w domu starcow moze ten przedzial wiekowy bedzie ci bardziej odpowiadal.i jeszcze jedno nie zachecaj ludzi do odwiedzania forum bo nigdy nie wiadomo kto ile ma lat i na kogo trafisz w rozmowie.

ir3k
20-12-2013, 15:31
Milo że ktoś poruszył ten temat. Jest tu dużo racji. Farum jest po to aby zadawać pytania. A nie zostać opi.... przez ''wszystko wiedzących'' Albo jeszcze lepiej zostać posądzonym o to że umieszcza sie posty aby mieć ich więcej na koncie. Oczywiście jeśli ktoś jest nowy w terrarystyce nic na ten temat nie wie to szuka wiedzy u osób które miały/mają z nią dłuższy kontakt. To tutaj jest miejcse dla tych ''wszech wiedzących'' do wykazania sie (i nabicia sobie postów w końcu coś musi świadczyć o ich wielkości) Bo przecież takie osoby posiadaja szeroka wiedzę, obycie itp. Ale widocznie nie mają czasu dla tych ''nowych'' i ich zbyt prostych pytań.(sam jestem od niedawna w terrarystyce i teraz patrząc na swoje pierwsze posty które tutaj umieściłem zbiera mi sie na płacz;)) Czasami jednak warto byłoby pomoc innym z ich kłopotami a nie zbywać ich Faq albo wyszukiwarka.
Kolejna sprawa dotyczy wiecznego wykłócania, wychwalania sie na Forum(nie mówiąc jużo ubliżaniu)!!!
Ludze dajcie sobie spokój to nie miejsce do tego!!!! Jakaś kultura obowiązuje!!!
Chyba wszyscy jesteśmy istotami rozumnymi więc zachowujmy sie jak na to przystało!!!!!!!!!

Archie
20-12-2013, 15:53
w FAQ jest duzo napisane, niestety zauwazcie ze w terazniejszosci ludzie mniej zwracaja uwage na ROZUMIENIE TEKSTU. Dlatego tez dzieciaki nie ucza sie tego. Nie sa nauczane. Niestety mnie tez tego nie uczyli :/ jakos sam naszcescie rozumie (nie zawsze :P).
FAQ jest dobre lecz jesli ktos nie ma zdolnosci rozumienia tekstu (tzn chodzi mi o fakt zeby umialy odnalezc w tekscie inne znaczenie) to FAQ nie pomoze..
niestety.
nie dziwie sie ze Doswiadczonym terrarystom nie chce sie odpowiadac na te pytania.. rozumie to doskonale, bo czasem mnie tez szlag chce trafic. Ale z drugiej strony trzeba zrozumiec takie dzieciaki.. a niech sie zzapytaja! po co zabijac czy okaleczyc zwierzaka :/ niech sie naucza.. bo niby jak inaczej maja sie nauczyc.. prosba innych o rade WYGRYWA nad doswiadczeniem w dzisiejszych czasach..
nikogo niekrytykuje. Rozumie i moderatorow(usuwaja co chwile mase postow/zamykaja) i doswiadczonych terrarystow.
Niestety dzieciaki nie rozumieja tego co pisze np. Robert.P. Nie czytaja dokladnie, potem pytaja sie jak sprawdzic plec skoro Robert napisal bardzo dokladnie. Szczerze to ja tez mialem troche problemow MIMO ze przeczytalem posty Roberta.. ale po przeczytaniu poraz kolejny zrozumialem i teraz potrafie odroznic(tylko po wylinkach na razie) samca od samicy.
tekst:"moj kedzior nie je" fakt stalo sie juz historia :D ale patrzac na to z drugiej strony.. dzieciak ktory widzi ze z Jego pajakiem jest cos nie tak nie zastanawia sie nad szukaniem! ! On chce DZIALAC! szybko! trzeba to zrozumiec ! inaczej bedziemy sie wk...ac na calego. Moderatorzy beda usuwac posty, blokowac IP i tak dalej i tak dalej..
wszystko bedzie sie toczylo w kuleczko.
Wiem ze to co pisze dla wielu z Was bedzie glupim tekstem kogos kto nie ma zielonego pojecia o terrarystyce, za to mam pojecie o ludziach. Duzo czytam, strasznie mnie interesuje czlowiek. JEgo zachowanie, relacje itp. itd.
ale p..e farmazony :P
finito

MasterMike
20-12-2013, 16:01
Archie ale wlasnie o to chodzi.forum polega na tym ze ktos zadaje pytanie a ktos odpowowiada .i najfajniejsze jest to w forum ze jesli cos wiesz to mozesz to przekazac innym , ja jak sie na czyms nie znam to klade morde w kubel i sie nie odzywam ale jesli cos wiem to czemu nie a z tego co widze to jest najwieksza radocha dla kazdego ze mozna w czyms pomoc.

Archie
20-12-2013, 16:15
tak MasterMike. wiem ze czasem szlag chce trafic czytajac te posty :/ ale trzeba ich tez zrozumiec. ja wypisywalem do jednego sprzedawcy takie farmazony :(.. mam jeszce te maile :/
az sie glupio robi.. w tym tez tekst.. dlaczego pajak nie je.. ale to bylo co innego bo dostalem nimfe a z tego co wiem nie karmi sie nimf :/ no ale co zrobic..
ktos jakos musi sie nauczyc czegos..

MasterMike
20-12-2013, 16:18
uwazam ze twoje pytanie i tak bylo na miejscu.poprostu chciales wiedziec dlaczego pajak nie je a sadze ze zadales to pytanie tylko i wylacznie dla dobra twojego pupila wiec w czym problem.no i dowiedziales sie przy okazji jak wyglada nimfa :)

Archie
20-12-2013, 16:23
tak. o to wlasnie chodzilo. wogole mialem arachnofobie wiec wiesz, sam fakt ze pajak u mnie byl przyprawialo mnie o strach :) naszcescie to minelo. teraz jest swietnie!
Jednakze tych z piwnic nie trawie :/
tak czy siak zalezalo mi na pajaku. A wogole to nie znalem tego forum ale gdybym znal to pewnie by sie pojawil moj post :/ pod wszystkim znanym tematem..
ale pierwszy pajak nie byl kedziorem :P to byl nhandu color.
niestety padl dnia nastepnego i sprzedawca mi nie zwrocil pajaka..
no ale trudno. jako melancholik jestem pamietliwy.. ;/ niestety..

MasterMike
20-12-2013, 16:29
:) ja tez mialem rózne dziwne przypadki no ale kazdy sie uczy na swoich bledach.jak sobie pomysle nad 1 kedziorem ktorego kupilem to byly dopiero jaja.jadl nie jadl mial wylinke nie mial kurcze piekne czasy :)))))))

Gryfel
21-12-2013, 01:48
widze ze tu jakis bunt sie wzniecil hehe :) wedlug mnie zabierajadz sie za chodowle pajakow (i kazdego innego zwierzaka )nalezy o nim poczytac a w obecnej chwili 3/4 osob chwyta sie za chodowle tych zwierzat nie majac zielonego pojecia o tym co choduje jak to sie choduje itp tak ze ja naklaniam wszyskich do poczytania a potem zadawania pytan typu:"moj brat mowi ze cabrigei zje mysz ja jestem przekonany ze nie bo myszy po drezwach nie chodza co wy o tym sadzicie??" po przeczytaniu tego pytania zwatpilem w wszystko a odpowiedzi tez byly smieszne brakowalo tylko takiej ze żucaja ie na latajace wiewiurki APELUJE CZYTAJCIE ZANIM ZACZNIECIE CHODOWAC (i to z kilku stron czy ksiazek) zreszta sami zobaczycie jak to denerwuje kiedy po roku bedziecie juz cos wiedziali o tym i co dzien jak zajrzycie na te forum ta beda pytania "moj kedziorek nie je moj kedziorek....****" pozdrawiam :)

MasterMike
21-12-2013, 02:09
Jesli chodzi ci o PLU i jego pytanie bo prawdopodobnie jego post wskrzesil u ciebie burze uczuc to jest kwestia taka ze sam widzisz ,gosc ma jakies tam doswiadczenie ,udalo mu sie rozmnozyc A.geniculata a mimo wszystko ma jakies swoje problemy problemiki i chce sobie o tym pogadac a tym bardziej jego brat :) ,boli cie to ze zadal to pytanie ?przeciez nie musisz odpowiadac bo sa ludzie ktorzy to juz zrobili.

Archie
21-12-2013, 02:20
neizaprzecze znow. tez mnie to smieszy :P ale niepodpisuje sie pod takimi postami. No dobra jesli ktos wpisze ze KUPI w dziale sprzedam no to nie ma jak sie niewpisac :] bo wystarczy spojrzec na forum zeby zauwazyc ze sa oddzielne SPRZEDAM, KUPIE.ale to juz kwestia lenistwa wzrokowego :P

Atrax Robustus
21-12-2013, 02:55
Jak powiedzial wczesniej TOXYN - taka dyskusja nic nie da, bo i tak bedzie jak bedzie.
Bynajmniej sposob moderowania forum przeze mnie sie nie zmieni (a uwazam, ze usuwam i tak wyjatkowo zbyt malo idiotycznych postow.
Nie traktuje tego watku, jak to niektorzy okreslili "jako bunt", ale apel do uzytkownikow o lagodniejsze traktowanie poczatkujacych.
Bo pewna przesada jest, gdy osoba, ktora pierwszy raz wpada na forum i zadaje pytanie, dostaje odpowiedz: "sprawdz faq debilu niemyty". Mimo, ze tego specjalnie nie pochwalam, to jednak w przypadku, gdy ktos nagminnie i wielokrotnie wykazuje potencjalne objawy dysmozgowia, taki komentarz jest jak najbardziej uzasadniony.

Co sie tyczy FAQ, to FAQ nie zawiera wszystkiego, ale tez i zawiera absolutnie podstawowe wiadomosci, jakie kazdy user powinien znac, zanim napisze tu posta (przynajmniej ogolnie).
Nie zamierzam zmieniac sposobu moderowania forum (i mam nadzieje, ze morda i ziu tez nie ;) tylko dlatego, ze grupa nieumiejacych czytac osobnikow czuje sie niedokochana.
Co do kwestii "wrogosci starszych do mlodszych", to nic na to nie poradze. Nie jestem jakims tam Winkelriedem i mentalnosci ludzi nie zmienie :)... Chce tylko powiedziec, ze nie ma sensu pisac 90 wiadomosci o tresci: "przeczytaj faq tumanie", bo wystarczy raz to powiedziec :>

Jeszcze raz skladam "allahy" w strone Roberta, ktory elegancko opisal sposoby rozpoznawania plci. Jeszcze raz powtorze, ze wszystkie pojawiajace sie kolejne pytania dot. rozpoznawania plci beda zamykane lub kasowane.
Do poczatkujacych: ci, ktorzy Wam doradzaja, maja to doswiadczenie tylko dlatego, ze sami wielokrotnie rozpoznawali plec swoich pajakow lub widzieli w ..... zdjec o tej tematyce, ktorymi to forum jest wrecz zasypane. Mozna sie tego nauczyc....
...pozdrawiam.

TOXYN
21-12-2013, 03:08
Atrax Robustus, jeśli chodzi o moderatorów to osobiście uważam, że dobrze robią zamykając wątki. Większość użytkowników uważa, że jak ktoś jest moderatorem to zaraz nadużywa swojej władzy i jest do was źle nastawiona. Sam wiem jak to jest, bo dopóki byłem na forum zwykłym użytkownikiem byłem "lubiany”, bo zawsze udzielałem odpowiedzi, ale kiedy zostałem modem i zacząłem usuwać i banować teraz większość za mną nie przepada:], ale taki jest nasz los:).

Oczywistym jest, że zmiany na forum w postaci podwieszonych tematów i wyszukiwarki by się przydały, ale to zazwyczaj zależy od intencji Admina, czyli.... .

Co do złego nastawienia do dzieciaków(sam w sumie jeszcze jestem) to się nie dziwię. Ptaszniki nie są zwierzętami bezpiecznymi, więc nie nadają się dla 14-15 latków. Nie mówiąc, że w tym wieku odpowiedzialność dzieci jest znikoma a do hodowli pająków trzeba być jednak odpowiedzialnym zresztą nie tylko pająków.

Dobra rozpisałbym się więcej, ale trzeba na meczyk brykać.:-)

ir3k
21-12-2013, 03:09
> wedlug mnie zabierajadz sie za hodowle pajakow (i kazdego innego zwierzaka )nalezy o nim poczytac

Owszem zgodzę się z tym ale zawsze są jakieś niejasne kwestie, nurtujące pytania itp. Więc czemu nie pytać (po to wkońcu jest forum)
Jeśli uwarzasz postawionego posta za ''głupiego'' to po prost na niego nie odpowiadaj(nie zwracaj uwagi na niego a tym bardziej nie pisz głupich odpowiedzi i komentaży). Zapewne znajdą sie jakieś osoby które potrafia udzielić na niego odpowiedzi. Tak samo moderatoży niech nie zamykają takich postów, dajmy sie wypowiedziec wszystkim a nie ze ktoś stwierdził że to już było, poszukaj w Faq itp.
Każdy ma szanse o coś zapytać albo udzielić odpowiedzi. Pomyślcie tylko jak poczuje sie taka osoba która chciała sie czegoś dowiedzieć od ludzi którzy siedzą w temacie a została przez nich po prostu wyje....... Zapewne nie będzie jej miło ;( i co może sądzić o takich ludziach, zapewne nic miłego gdy cały czas jest sie opie........ za głupie pytania

ir3k
21-12-2013, 03:22
>nie ma sensu pisac 90 wiadomosci o tresci: "przeczytaj faq tumanie", bo wystarczy raz to powiedziec

po co to pisać!!!!!!!! po co !!!!!!!!!!!! niech wszyscy sie wypowiedzą, dajmy szansę każdemu, może taki młodzian który kiedyś także zadawał podobne ''głupie'' pytania zechce podzielic sie teraz swoja wiedzą, zdobytą na forum !!!! ale nie będzie miał szans bo post został zamknięty

A co sie tyczy postów dotyczących rozpoznawania płci (chwała robertowi p.) ktoś dokonał analizy i może mieć wątpliwości, chce potwierdzić swoje typy, zapytac o opinie innych jednak nie otrzyma na nie odpowiedzi bo post albo został skasowany lub zamknięty bądz pytający został odesłany Bóg wie gdzie.

Atrax Robustus
21-12-2013, 03:46
A ja bardzo chcialbym sie upewnic, czy pajak aby na pewno moze jesc pinki. Mowily mi to 3 osoby, ale wole spytac sie kogos bardziej doswiadczonego i poczekac na inne rady... a tu bach.. zamkneli mi temat :(

"po co to pisać!!!!!!!! po co !!!!!!!!!!!! niech wszyscy sie wypowiedzą, dajmy szansę każdemu, może taki młodzian który kiedyś także zadawał podobne ''głupie'' pytania zechce podzielic sie teraz swoja wiedzą, zdobytą na forum !!!! ale nie będzie miał szans bo post został zamknięty "

Z tym rozpoznawaniem plci jest tak, ze po przejrzeniu postu Roberta oraz setkach innych zdjec, mozna nabrac takiej wprawy, jak i inni. Poza tym dosc czesto "inni"sami nie sa wystarczajaco pewni, czy pajak jest samcem, czy samica.
Ten temat jest dla mnie zamkniety.

Ir3k - Naszym (moderatorow) zadaniem jest powstrzymanie szerzenia sie burdelu na forum. Tylko dlatego powstal FAQ, aby forum bylo czyms wiecej, niz chatem, na ktorym bedzie sie odpowiadalo na te same pytania. Zastanawiam sie, ile ty bys to tolerowal, gdyby nagle 6 watkow pod rzad bylo wysadzone tymi samymi pytaniami.
Wiec jesli chodzi o ta sprawe, to jestem gluchy na wszelkie argumenty.

Toxyn ma racje, ze forum powinno miec podwieszone tematy i lepsza wyszukiwarke. Przydaloby sie to phpbb, ale trudno. Jest co jest i jak znajdziemy czas, to wzbogacimy posta "the best of" o nowe linki. Przydaloby sie go tez troche wyjaskrawic.

Pioprek - joj...

MasterMike
21-12-2013, 03:55
Z przykroscia musze stwierdzic Atrax ze nie wiem czy zauwazyles ale to forum juz od jakiegos czasu dziala jak czat i nikt na to nic nie poradzi.Rozmowa troszke odbiegla od tematu i kazdy ma w niej troche racji.ja tylko chcialem uswiadomic ludzi jak to wyglada.poprostu wchodze na forum i widze jak post za postem doslownie ! jest negowany i zamykany a ludzie uswiadamiani w tym ze sa głupi i takich przypadkow jest coraz wiecej.wież mi ze niedlugo naprawde nie bedzie mial kto tutaj pisac.niejednokrotnie jest to wyraz braku kultury w stosunku do innych a tym bardziej do dzieciakow.ja prosze tylko o lzejsze traktowanie nowicjuszy bo przeciez kazdy z nas byl kiedys takim nowicjuszem.

Atrax Robustus
21-12-2013, 04:04
Tutaj zawsze bedzie mial kto pisac, a apel o okazywanie kultury do uzytkownikow, jest jak najbardziej dobry.
Ja tez juz dawno dawno temu zauwazylem, ze to forum, to czesto jest czatowisko, ale przynajmniej pod tym wzgledem chcielismy pozostac "lagodni", aby atmosfera nie przypominala wojska, czy jakiegos Hitler Jugend (stworzenie forum stricte arachnologicznego byloby bardzo ciezkie i nie obyloby sie bez "przewrotu" ;).
Pozdrawiam!

ziu
21-12-2013, 04:12
Postaram sie dzis zalatwic zmiane koloru linka.

MasterMike napisał(a):

> Ziu mam pytanie.czy te posty tych wszystkich dzieciakow az tak
> bardzo przeszkadzaja w prowadzeniu forum ?czy masz problem z
> tym na ktore posty odpowiadac a na ktore nie czy moze masz
> problemy techniczne ktore zmuszaja cie do wycinania niektorych
> postow albo do dawania bana.ciekawa sprawa z tym ze forum nie
> jest dla wszystkich.Sam pisales ze jak miales 15 lat to cos
> spieprzyles z pajaczkiem.teraz taki twardziel z ciebie bo
> nabrales doswiadczenia ? daj dzieciakom nacieszyc sie prostymi
> tematami.kazdy gada o tym zeby dzieciaki od malego zajmowaly
> sie zwierzetami ale widze ze ty masz odmienne zdanie.a wież mi
> ze z takim podejsciem minie jeszcze troche czasu i z twoim
> zalozeniem bedziesz sam pisal posty i sam na nie odpowiadal.a
> poza tym myslalem ze to forum powstaje dla ludzi a nie dla
> moderatorów.
>


tak dokladnie przeszkadzaja, kolego sam chyba nie wiesz co piszesz, ja rozumiem ze chcesz urosnac w oczach wielu nowych uzytkownikow :-] Jak bys nie zauwazyl wielu nowym uzytkownikom odpowiada sie nawet na bardzo banalne pytania po raz 1000... ale te wyjatkowo bzdurne niestety sie zamyka albo kasuje, taki mamy przydzial od Nooka jako moderatorzy, i nie zmienisz tego. Atrax dobrze zaznaczyl ze zamykane jest i tak za malo posotw. Zobacz ile tu sie dziennie pisze, w porownaniu do innych forow, musimu prowadzic jakas selekcje, gdyz jak bysmy zostawiali kazdy post to po pierwsze nie byli bysmy potrzebni, a po drugie dopiero bys sie zdziwil jak bys znalazl w wyszukiwarce pelno podobnych postow o tym samym w ktorych sa jakies klutnie, wyzwiska. Po trzecie miejsce na serwrze tez jest ograniczone i po co maja go zajmowac sprawy poruszane 1000 razy i oczywiste. Tak tez robilem wiele bledow, ale kiedys bylo tak samo tez sie kasowalo oczywiste posty i jakos zyje a patrz i jakas tam wiedze mam. Pamietaj najslabsz jednostki musza odpasc jest takie powiedzenie :-D a Ci najwytrwalsi jak beda chcieli znalezc to i tak znajda.
A dla tych zupelnie swierzych mozna polecic http://www.arachnea.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=50

P.s Chcialbym dac jako przyklad mlodego rozwanzego hodowcy ma nick MODLISZKA ma on 12 lat, a wiedze i obycie wieksze niz nie jeden 20 latek z tad, takze wiek to nie regula.

Pozdrawiam.

P.s

MasterMike
21-12-2013, 04:21
Dokladnie o to mi chodzi.Prosba do moderatorow i miedzy innymi do ciebie Atrax , badzcie bardziej elastyczni jesli chodzi o zamykanie i tlumienie zapału tego ludu terrarystycznego :) wiem ze moze byc to czasami drazniace ale jednak.wydaje sie ze lepiej by bylo wysluchac 10 debili na forum i im odpowiedziec lub nie niz ostudzic zapal chocby jednego dzieciaka ktory moze kiedys byc naprawde dobrym i znajacym sie na zeczy terrarysta.z mojej strony to wszystko.pozdrawiam

Atrax Robustus
21-12-2013, 04:35
Ta prosba powinna byc tez skierowana do innych uzytkownikow forum, bo to oni wlasnie pisza tu odpowiedzi.
Sa oczywiscie takie posty, ktore mimo, ze maja swe zrodlo w FAQ, to jednak sa o tyle wazne, ze mozna je przepuscic. Jest tez wiele elastycznych sytuacji.

Tu nie chodzi o to, ze temat jakiegos "Dzieciaka" (pisze w cudzyslowiu, bo w swietle prawa sam przez jeszcze jakies 27 dni bede dzieckiem ;] ) zostanie skasowany, ale o to, w jaki sposob czlek ten zostaje potraktowany. To zalezy juz od Was, co z tym zrobicie. Mimo wszystko, nie ma litosci dla typow, ktorzy mimo wskazowek i informowania ich o zasadach, dalej maja to gdzies.

Vanaloon
21-12-2013, 04:46
Ziu... tak wogóle "użytkowników" nie pisze się przez "rz", jak już tacy dokładni jesteśmy, kto jak kto ale ty chyba powinieneś dbać o stylistykę wypowiedzi na forum

ziu
21-12-2013, 05:02
jedna literowka na caly txt mysle ze nie jest tak zle, a co to ja jakis wzor jestem? z ktorego bierzesz przyklad? ehh nie miales sie do czego przyczepic w calym poscie ;-] ale niech Ci bedzie, poprawie jak sprawi Ci to przyjemnosc.

Starczy tych wywodow.

42d3e78f26a4b20d412==