PDA

Zobacz pełną wersję : uciekla poecilotheria



angelo
20-12-2013, 10:14
uciekly mi juz dwa pajaki vagans l2 ktorego znalazlem i albopilosa l5 ktora znalazlem
teraz uciekla mi poecilotheria przez niewyobrazalnie waska szparke
jest po 5 wylince.
zauwazylem ze w terrarium wychodzila w nocy na scianke a w dzien przy ziemi miala wykopany dolek zamierzam wiec dzisiaj na nia zapolowac.
boje sie ze wejdzie mi do lozka ja sie na nia poloze ukasi mnie ja nie bede nic czul i nawet nie bede mial jak wypic wapna :D
czy komus uciekla juz poecilotheria i jezeli tak to czy ja znalezliscie?

chrzanu
20-12-2013, 10:18
wszystko zalezy od szczescia, mozesz jej w ogóle nie znaleść.
mozesz porozstawaic pojemniki z ekosystemem pajaka po ieszkaniu, ale i tak wątpie że przyjdzie. zresztą w nocy mozesz poszukac, a nawet musisz jezeli chodzi o poecilotherie :P

Archie
20-12-2013, 10:22
dales w tylek angelo :P. tak mozesz nie byc w stanie wypic wapna :P to jest powazna sprawa. Szukaj do skutku a jesli nie to wywietrz na maxa pokoj !jest mroz wiec z pewnoscia nie przezyje.Ale to juz ostatecznosc.
3mamy za Ciebie kciuki :P

angelo
20-12-2013, 10:24
moze przed snem profilaktycznie wypic sobie wapno :|

Archie
20-12-2013, 10:59
wapno angelo niewiele da. Lepiej spij gdzie indziej ! ! !
Ja takze bym nie nocowal w tym samym pokoju..
Przemysl to jeszcze raz. Po co ryzykowac..

Shinigami
20-12-2013, 11:06
tydzien?? ladnie, ja bym meble poodsowal i szukal do rana nawet, a pierwsze co to uszczelnilbym drzwi coby sie do inego pomieszczenia nie przeniosla. Troche mnie to dziwi.

angelo
20-12-2013, 11:10
tylko ze ja nie wiem kiedy uciekla zauwazylem znikniecie dzisiaj szukac moge jedynie w nocy, jest wieksze prawdopodobienstwo ze wyjdzie a tak ona jest tak malutka ze moze byc wcisnieta wszedzie

bachus
20-12-2013, 11:21
Jeśli to ta którą łapaliśmy ostatnio to rzeczywiście kiepska sprawa, taki maluch, a do tego ilość zakamarków i szpargałów na półkach. Ale ja i tak bym szukał, po kolei miejsce po miejscu, raczej nie wyszła z pokoju, za dużo ma tam kryjówek.

angelo
20-12-2013, 11:24
tak to ta co ostatnio probowala zwiac!
powiedzcie ze jad malych nie jest tak silny jak duzych!
ilosc napewno jest mniejsza ale moc jaka jest

SuperObiś
20-12-2013, 11:27
trochę przeginacie;-). Przede wszystkim należy zachować spokój na twoim miejscu zamykałbym wszystkie drzwi w mieszkaniu i codziennie systematycznie, powolutku i dokładnie sprawdzał każdy zakamarek (sprawdzaj w butach lub przy cieplutkich kaloryferkach, lubia te miejsca bestie- serio). Rozkładanie kartoników z mchem nie zdaje zbytnio rezultatu, pajączek może być gdziekolwiek (lepiej rozstawic pojemniczki z woda - moze sie bidula napije). Czy go znajdziesz czy nie zależy tylko i wyłącznie od szczęscia. Radziłbym ci nastawic budzik na jakas dziwną godzine w nocy i przy zapalonym swietle przegladac sciany, kwiatki (paskudy lubia tez na kwiatkach siedziec). Poinformuj rodzinkę jak mają sie zachować w przypadku spotkania z kilerkiem. Na dworzu jest zimko wiec przez okno nie pójdzie (chociaż jeden plus tej paskudnej zimy). No chyba ze pójdzie do sasiadów (jesli mieszkasz w bloku). Wtedy Ci współczuje ewentualnych problemów. Na twoim miejscu bardziej bałbym sie o pajaczka niz o siebie, moze przeciez wejsc pod podusze, a ty go przypadkiem plach...

Co ci moge jeszcze poradzic... uwazaj przy łapaniu by mu nózki nie urwac lub nie rozbebeszyc odwłoku. Z nerwów moga Ci sie lekko zatrzesc łapki. Jak pisałem wszystko zalezy od szczescia. Jesli nie odnajdzie sie w przeciagu tygodnia odpusc sobie szukanie (ja bym odpuscił). Jesli znajdzie sposób by przeżyć predzej, czy później sam wyjdzie z krówki.

Pozdrawiam i życze powodzenia
Adam

BOOBO
20-12-2013, 11:31
Rozmiar ptaszika nie ma nic do sily jego jadu. Maly ma taka sama sile jadu jak duzy :(

ketnip
20-12-2013, 11:31
jad ma taką samą siłę od malucha do dorosłego tylko że jego ilośc jest oczywiscie mniejsza

bachus
20-12-2013, 11:36
Taka sama moc, bo i skład jest taki sam niestety :/

SuperObiś
20-12-2013, 11:38
Tego to nikt nie wie, testów pewnie nie robiono. Dla przykładu małe zmije zygzakowate maja bardziej toksyczny jad niz dorosłe, wiec niech was nie zmyli ich słodziutki wyglad.

angelo
20-12-2013, 12:01
mam pisac prace licencjacka i prze tego pajaka nie moge sie skupic
pocieszam sie tez faktem za do tej pory wszystko co mi ucieklo znalazlo sie w moim pokoju.
karaluchy w szafie z ubraniami pajaki obydwa tez w pokoju jedynie dorosly swierszcz uciekl dalej no ale to wiadomo ze lubi spacerowac. nastawilem budzik na 2 w nocy zobczymy "co z tego wyjdzie" :D

ziu
20-12-2013, 13:41
jedyne czego mozesz sie obawiac to nocka ;] zeby nie lazila po tobie i uwazaj na usta, czytalem kiedys w ksiazce o pajakach ze czlowiek w swoim rzyciu zjada srednio ok 10 pajakow w czasie snu gdyz lgna one do ust bo jest tam cieplo i wilgotno ;-)

Pozdrawiam.

bachus
20-12-2013, 14:40
Heheh, ziu, no to pocieszające rzeczy opowiadasz, przynajmniej wiem, że jak mi zwieje regalis to jest już za wielka żebym mógł ją połknąć, od razu czuję się bezpieczniej z jej terrarium przy lóżku :D

ziu
20-12-2013, 15:14
tez mam wszystkie terraria przy lozku ;] tyle paskud nad moja glowa ;] czasami spac nie moge, jak po przelozeniu pajak lazi i kombinuje :PP ale mam diodki niebieskie i widze gdzie sa te wieksze okazy :-D


p.s z tymi ustami to prawda.

Archie
20-12-2013, 15:24
Panie terrarystki ubierac sie na noc :P

angelo
20-12-2013, 15:29
archi chodzi ci zeby przynajmniej majtki ubieraly <hahaha> dobre

Archie
20-12-2013, 15:33
byc moze, byc moze Angelo :) :P

Archie
20-12-2013, 15:37
tak czy siak uwazaj dzis w nocy Angelo :P
zakryj wszystkie szczeliny, przykryj sie koldra, owin sie przescieradlem, zamknij drzwi, zahacz klodke na lancuch i pamietaj ! otworz okno :P hi
aaa bylbym zapomnial.. nie krzycz w nocy :P

esi
20-12-2013, 18:00
pociesze was, mi w zeszłym roku jesienią (ale chyba zimno było, nie pamietam w sumie) uciekła B. smithi i znalazła sie po miesiacu, a była tylko L2. Pajączki sie szybko nie poddają.

ziu
21-12-2013, 04:45
i to jest nagorsze?!?! ja rozumiem poecilotheria niesie zagrozenie jak ucieknie ale brachypelma?? przecierz ona Ci nic nie zrobi. Powinnienes sie cieszyc ze masz wiecej czasu na szukanie.

Pozdrawiam.

tosik
21-12-2013, 13:01
Mi uciekł P.regalis uciekł do kaloryfera nie mogłem go wypłoszyc ani wodą ani uderzeniami (nowoczesny kaloryfer) spałem w innym pokoju.uszczelniłem dzwi zebym nie uciekł do innego pomieszczenia na drugi dzien załątwiłem drucik i wypłoszyłem go zniknął mi z oczu potem siedziełem na kompie a on siedział nademna na suficie :D miałem farta udało mi sie go złapać :D pająk nie powinien cie ukasic ale lepiej nie spij w tym pokoju

Awikularia
21-12-2013, 15:57
Nie martw sie angelo, Poecilotherie to nie sa zabojcy czyhajacy tylko na ludzi, aby ich w poscieli dziabnąć. Nie wychodza tez specjalnie po t, aby ukasic czlowieka. Zrob tak, jak ktos radzil - w nocy, jak juz wszyscy beda spac, zapal sobie lampke i pisz prace. Co jakis czas szukaj przy pomocy latarki. Zareczam, ze na noge ci nie wejdzie, o uszach i ustach nie wspominajac. Mi uciekl Ephebopus rufescens po 4 wyl. a po tygodniu znalazłam go martwego, ususzonego - moje kaloryfery mocno grzeja. Jezeli nie znajdziesz pajaka, to pewnie sie ususzy za jakis czas. Jezeli pajak byl w stanie sie przecisnac przez niewielka szparke, to wierz mi, ale bedzie tez w stanie wyjsc sobie z twojego pokoju na mieszkanie...

PaCZeK_1988
22-12-2013, 22:45
ciekawe czy jeszcze żyje :P

X_v_X
23-12-2013, 00:13
Nie wkręcaj się w jednego małego pajączka... mi uciekły dwa Murinusy i Calceata i bardziej martwiłem się żeby się odnalazły niż o to czy mnie ugryzie któryś... odnalazła się tylko Calceata :P

Maikardaaion
24-12-2013, 03:47
:) mnie sie udalo przespac noc w pokoju 2x4m z dorosla samica Poecilotheria regalis. Po przyjsciu do domku zauwazylem ze pajaka nie ma u siebie w terra (do tej pory nie wiem jak uciekla). Poniewaz nie mialem wyjscia i musialem spac w tym pokoju pogodzilem sie z rzeczywistosica :P A i tak spania mialem niewiele temtej nocy bo na nastepny dzien mialem jakis porzadne zaliczenie. Nastepnego dnia po zajeciach znalazlem uciekinierke na scianie za terrarium :)

42d3e78f26a4b20d412==