PDA

Zobacz pełną wersję : komentarz do posta - płeć vagansa



Baku
21-12-2013, 19:22
do posta

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=62401&t=62401



jest to jeden z " trudnych " przypadków .. ja stawiam 80% samiec ,, skoro jak Atrax mówi ze duzo takich tematów było to nie pisze czemu :] ////

ale co do faktu samego pytania ,, ja sie pytam o płeć nawet jak jestem pewien w 100% (wg mnie ) i nigdy nie podaje swoich typów bo to by mogło podpowiadać zgadującemu ... wysexowanie przez pare osub zawsze jest pewniejsze niz przez jedną ....


z drugiej strony mam takie pytanie do was .. jak wy chcecie propagować i rozwijać terrarystyke w polsce jak nieustannie zrazacie do siebie początkujących .. jeśli komuś nie pasuje pytanie to niech na nie nie odpisuje ,, natomiast niech nie obraza i nie psuje postów innych userów .. oni mają takie samo prawo bytu jak inne .. to taksamo moge powiedzieć ze wszystkie inne pytania sa debilne bo gdzieś juz o tym pisze i poszukajta se ,, a nie zawracajta "mi" dupy ..

Markoś
21-12-2013, 23:15
Baku ja mialem wczoraj tak samo;/ napisalem posta bo chcialem sie upewnic o plci pajaka ale byla kijowa fota coz taki aparat, po godzinie zagladam i patrze temat zamkiniety przez Atraxa i przekierowanie do postu pana Roberta ktorego czytalem ze 100 razy .Myslalem ze mnie zaraz szlak trafi bo jak by jeszcze podpisal ze slaba fotka albo cios to bym zrozumial bo i tak chcialem napisac pozniej zeby post zostal usuniety ale niestety nie zostalo nic napisane tylko te glupie skierowanie do posta pana Roberta ktory mi za duzo nie pomogl;/

Markoś
22-12-2013, 00:34
moze nie to samo co z vagansem ale troche podobne.Baku masz racje jak taki poczatkujacy zobaczy w swoim 1 poscie takie za przeproszeniem "chamskie" odpowiedzi bo czasem sie takie zdazaja to od razu sie zniecheca i juz nie pyta tylko experymentuje sam na pajakach a pozniej sie ludzie dziwia ze sie dzieja cuda na kiju.

Azzurreeuss
22-12-2013, 01:48
zgadzam sie, za ostro sie jedzie po nowych:P

Chytrus
22-12-2013, 01:59
a czy nie można pomóc takiemu userowi w określeniu płci a potem skasować post ??? chyba że modzi mają za dużo innej pracy :)

TOXYN
22-12-2013, 02:05
Jeśli ktoś obraża innego unsera bez znaczenia czy stały bywalec obraża nowego czy nowy starego powinien być ban na jeden dzień. Nauczyłoby to ich odpowiedniego zachowania.

MasterMike
22-12-2013, 02:06
http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=62498&t=62498

szkoda ze cie nie bylo ,szczerze mowiac po moim poscie na temat "Forum" sprawa sie pogorszyla :/ i zaczynaja zamykac wszystko po kolei.

jw73
22-12-2013, 02:09
Baku święte słowa, w pełni się z tobą zgadzam. Podejście moderatorów jest co najmniej dziwne i na pewno zraża początkujących. Forum ma służyć pomocą i nic nie powinno przeszkadzać ponawianiu pewnych dyskusji. Panowie moderatorzy zaglądnijcie na takie choćby Arachnoboards. Mają swoje faq, ale dotyczące używania forum, a nie służące do odsyłania tam początkujących. Nikt nie odsyła też do archiwum (może czasami), nie wymądrza się, moderatorzy działają prawie jakby ich nie było, zawsze znajdzie się ktoś chętny do odpowiedzi na pytania w stylu "Dlaczego mój pająk nie je ?" Na takie forum, aż przyjemnie się zagląda.
Co do sexowania na forum jestem w pełni ZA. Ja też wolę się upewnić na forum co inni myślą o płci mojego pająka nawet jak mam prawie 100 % pewność. Wiadomo nikt nie jest nieomylny i wolę wysłuchać opinii innych. Nie mam również zamiaru sugerować odpowiedzi.

Samael_
22-12-2013, 02:11
Panowie bez przesady :] Markos ja sie Tobie dziwie skoro piszesz ,ze post Roberta p Ci nie pomogl.Przeciez sa tam wytyczne jak sexowac pajaki.Poza tym jest mnostwo stron np Metusa gdzie tez jest to pokazane.To nie chodzi o to ,ze ktos sie wyzywa,bo moim zdaniem trzeba niektorych takimi metodami zmusic do myslenie,do samodzielnosci.Baku z calym szacunkiem dla Ciebie nie uwazasz,zs postow odnosnie plci ostatnimi czasy nie pojawia sie za duzo ??!! Ja odnosze takie wrazenie.W archiwum jest kilkanascie postow odnosnie rozpoznawania plci i na pewno w ktoryms z nich mozna znalezc odpowiedz.Czy Twoim zdaniem rozwoj terrarystyki to wyreczanie innych ?? Wybacz,ale ja np zawsze sam staralem sie zdobywac wiedze odnosnie pajakow i zdobywac doswiadczenie kierujac sie wskazowkami zdobytymi nie tylko na forum.Ze wskazowkami z forum jest niestety tak ,ze i tak pewne czynnosci trzeba zrobic zeby sie ich nauczyc np przekladanie pajaka.Mysle ze w ten sposob trzeba zdobywac doswiadczenie - wszystko jednak w granicach rozsadku.Przeciez nikt z forum nie przyjdzie i nie zrobi tego za nas,a sytuacje zdarzaja sie czasami dziwne :].Ja sam w watkach o plci sie nie udzielam,bo nie rajcuje mnie zgadywanie i licytowanie:).W takich postach zwykle pierwsze 2-3 odpowiedzi sa dobre,a reszta jest dopisywana nie wiem po co :].Poza tym jesli ktos sie tego nie nauczy to z kazdym pajkiem bedzie tak samo - pojdzie na latwizne i da posta na forum.Takie jest moje zdanie :]

morda
22-12-2013, 02:15
Ale na Arachnoboards jak trafi się głupie pytanie to ludzie normalnie odpowiadają. Tutaj na taki wątek jest x odpowiedzi, które najczęściej obrażają delikwenta. I nie tylko my odsywały do Archiwum i FAQ. Jakbyśmy takie wiadomości zostawiali w spokoju to na bank była by tam jedna wielka haja...

Markoś
22-12-2013, 02:31
Samaelu ja wole sie upewnic co do plci pajaka a nie miec tylko przypuszczenia ze to jest samiec albo samica

MasterMike
22-12-2013, 02:36
Samaelu a boli cie to ze ty jestes taki doswiadczony a inny jednak woli sie upewnic na forum czy jednak ma racje ,jeszcze jedno to ze ciebie nie "rajcuja" pewne zeczy to nie znaczy ze innych nie "rajcuja",nie podoba ci sie temat postu to go nie czytaj .chyba jestes w stanie przeprowadzic taka prosta filtracje tematów.

Shinigami
22-12-2013, 02:39
mnie np nie przeszkadzaja posty typu "jaka plec??" ale jak juz ktos pisze takiego posta to moglby wyrazne zdjecie dac, a nie tak jak wiekszosc, tycie fotki i na dodatek nieostre, pewnie robione telefonem. :)

Jimbo
22-12-2013, 02:53
Popieram. Zwłaszcza w przypadku płci, początkującemu nic nie dadzą tutoriale itp.

YasieQ
22-12-2013, 03:00
a ja mam taki pomysł.
zrobmy podforum jakas galaz albo cos w tym stylu rozpoznawanie plci . komu sie bedzie chcialo pomoc to wejdzie i sie wypowie a reszta nei bedzie musiala tego czytac tamaty na glownych pajeczakach bedziemy natychmiast kasowac i po krzyku....

MasterMike
22-12-2013, 03:06
YasieQ no pomysl jest dobry ale niestety to nie dotyczy sie tylko rozpoznawania płci.

YasieQ
22-12-2013, 03:12
fajnie by jeszcze bylo jakby zrobic ogloszenia towarzyskie pajakowe do dzialu handlowego lub tu

MasterMike
22-12-2013, 03:14
:) Fakt

morda
22-12-2013, 03:23
A jak to zrobić :P
Nie wszystko jest możliwe. To już nie od nas zależy.

Archie
22-12-2013, 03:27
przeczytalem post Roberta kilkanascie razy i co z tego?
a z tego to ze nauczylem sie okresliac plec MNIEJWIECEJ. dlaczego mniejwieceij? bo 100% pewnosci nie mam :] BO NIE MAM DOSWIADCZENIE ! ! ! ! ZROZUMCIE TO WRESZCIE WY WSZYSTKO WIEDZACY !
to jest zasadnicza roznica ! gdybym mial aprat to bym walil odrazy na to forum BO tutaj sa znawcy tego tematu. To cholera do kogo mam isc z wielka niewiadoma? Mam isc do terrarysty gdzies w Krakowie(paru jest) mam jechac przez caly Krakow po to tylko zeby potwierdzila sie moja hipoteza ze to samiec a nie samica? Po to jest to forum aby kazdy "nieswiadomy" Swojej wiedzy ;) mogl dostac prosta, przemyslana odpoweidz od doswiadczonych terrarystow. To jest wlasnie to! I tego oczekujemy (JA bo ja tez jestem poczatkujacy). Prosze o wyrozumialosc. to u nas w Polsce nastalo glupie DOBIJANIE poczatkujacych bo dla doswiadczonych takie posty sa IDIOTYCZNE ! a le niezdaja Sobie sprawy ze to nie jest wyjscie i ze skoro ktos czegos nie wie(nie mam na mysli pytan typu kupie w dziale sprzedam oczywiscie!)to ma prawo sie zapytac a kogo ma sie pytac jak nie Czlowieka ktory przegladal odwloki/wylinki TYSIACE razy? To w koncu tacy ludzie sa pomocni!ale i nie tylko oczywiscie.TAk jak napisalem gdybym mial aparat cyfrowy pisalbym na to forum zeby miec pewnosc!
My Polacy nie posiadamy ZROZUMIENIA innych :/ i to jest bardzo bolesne. Zaskoczylo mnie ze Baku napisales tego posta. Jestem pod wrazeniem i w swojej odpowiedzi podziekuje za wstawienie sie ;).Tu nie chodzi o fakt ze z takim nastawieniem bedzie coraz mniej ludzi odwiedzalo forum. Forum beda odwiedzac liczne grupy indywidualistow jak kazde inne forum. Tym nie ma co sie przejmowac :) Najgorsze jest to ze postawa "wielkich" jest niewlasciwa. Rozumie ze to jest wkurzajace(te jakze banalne pytania) ale w koncu jestesmy tutaj wszyscy zeby sobie pomoc!
Na kazdym forum sa takie same bajki ! ! !
Wszedzie sa Ci doswiadczeni i poczatkujacy ! ! !
WIECEJ ZROZUMIENIA ! ! !
Jestem wdzieczny baaaardzo Robertowi za post z technika rozpoznawania plci ale niestety mi jako terraryscie bez doswiadczenia nie daje 100%'owej pewnosci..

Archie
22-12-2013, 03:29
poprsortu olewajcie posty z "prostymi" pytaniami.. w koncu ludzie! trzba isc na jakis kompromis prawda??

jw73
22-12-2013, 03:43
No właśnie. Jak ktoś ma ochotę to niech czyta i odpowiada na proste pytania.

42d3e78f26a4b20d412==