PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktos hoduje pająki "nie ptaszniki"?



Gwoździu_oi
22-12-2013, 04:31
Pewnie to głupie pytanie ale mnie to zastanawia. Czy mozna chodować inne rodzaje pajaków bo niektóre z nich są podobno spore. Wszystkim tym którzy chcą do mnie napisać coś w stylu "ty idioto złap sobie krzyżaka" z góry dziekuję i proszę aby nie zamieszczali takich odpowiedzi.

maze
22-12-2013, 04:38
ty idioto złap sobie krzyżaka :P:P:P

mozesz chodowac... czemu nie??

Atrax Robustus
22-12-2013, 04:40
Zlap sobie krzyzaka (i wcale nie idioto). Uwazam, ze to swietny do hodowania pajak! Ja sam, jak tylko zrobi sie cieplej, to zamierzam hodowac krzyzaka.
Dobre sa tez polskie A.ferox lub T.atrica. Te przyklady sa banalne, ale od takich pajakow chyba najlepiej zaczynac ;]. Pozniej mozna pomyslec o przadkach, lub o popularnie zwanych "podkopnikach" :)...czy nawet o jakichs przedstawicielach Lycosidae, tylko z tego co wiem, to pojawiaja sie one w handlu znacznie, znacznie, znacznie rzadziej, niz ptaszniki.
Bardzo ciekawe sa tez wszystkie Salticidae.

Wybor masz ogromny, ale ja tam uwazam, ze zaczynanie hodowli od gatunkow krajowych jest bardzo dobrym rozwiazaniem ;]

chrzanu
22-12-2013, 05:12
ja hoduje sobie jakieś 2 pajączki złapane w domu i się nie wstydze, są ruchliwe, fajnie polują itd. nawet terra im teraz zrobiłem tylko musze miec przykrycie :]
ale jakie to gatunki to nie wiem :(

Archie
22-12-2013, 05:21
hm.. ja zlapalem jakiegos malego. cos podobnego do katnika ale o wiele mniejszego.. niestety od tygodnia siedzi skurczony :/ "zwiniety w klebek". muszki owocowki ma. czego wiecej? :P
na mostach jest masa krzyzakow :P i to sporych. Niestey jakos dziwnie zlapalem chyba najmniejszego :/ teraz jeszce ich nie ma wiec trzeba poczekac do wiosny.
ja jestem za.

bachus
22-12-2013, 05:25
Ja mam kątnika i 2 salticus scenicus, na wiosnę planuję łąkowe polowanie :)

Archie
22-12-2013, 05:32
fajny ten salticus scenicus tylko nie wiem jakie ma rozmiary. ja planuje zlapac jakas krolowa mrowek. chce zrobic sobie forikarium. kolega mnie zarazil :P

Obcy
22-12-2013, 05:39
Krzyzaki są super , hodowałem troche w butelce w zeszłym roku potem je wypuściłem bo troche nabrudziły i mi sie juz niechciało zmieniać to poszły na wolnosc , w tym roku połapie jakieś skakuny, z racji ze chce uniknąc niepotrzebnej dyskusji skakuny oczywiscie złapie zrobie zdjęcie i wypuszcze....w taki sam sposób hodowałem krzyzaki , nie pytajcie jak nabrudziły ..

esi
22-12-2013, 05:40
topiki może ktoś hodował? To byłoby ciekawe jak sądze :)

SPeCTeR
22-12-2013, 05:49
Ja mam wdowki i dokarmiam pajaki w piwnicy :] Mialem katnika, samiczka zlozyla kokon i sie przekrecila. Kokon sie "wykokonil" i maluchy poszly do piwnicy :]

Archie
22-12-2013, 05:53
mloda wdowa jest strasznie mala :/ jak zwieje mi katnik to bede mial sajgon :P chodzi o syf jaki zrobia ale jak zwiala by mi wdowka wesolo by niebylo.
nie wiem jak z wilgotnoscia u nich ale sadze ze potrafia sie dostosowywac szybko.
hm.. niezly pomysl z tymi topikami!
tylko jak myslisz Specter utrzymaja sie w warunkach teraryjnych?

Xeo
22-12-2013, 06:03
Latrodectus spp.

Gwoździu_oi
22-12-2013, 06:06
Topiki napewno da sie hodować bo kiedyś widziałem to w jednei broszurce dla dzieci, ale już ja zgubiłem dawno temu. Zastanawia mnie tylko czy takie topiki są kanibalami jak ptaszniki i trzeba je trzymać pojedyńczo??

Gwoździu_oi
22-12-2013, 06:10
Widze że spotkałem tu wielu entuzjastów polskich pajaków a czy ktos może ma coś zagranicznego. Tarantulla jest duza i fajna ale podobno są zabronione.

Foxtrott
22-12-2013, 06:16
ja hoduję kątniki. z topikami trzeba uważać, bo potrafią dość boleśnie ukąsić.

X_v_X
22-12-2013, 06:18
Ja też mam Latrodectus Variolus :P Jest już 3 razy większa niż wtedy gdy ją kupiłem czyli w grudniu. Czarna wdowa a jest biała w kropki czy ślaczki kremowe. Wg mnie szybko rośnie :)

SPeCTeR
22-12-2013, 06:26
Wg mnie topika da sie utrzymac w warunkach terraryjnych. Wydaje mi sie jednak, ze ciezko byloby utrzymac czystosc w takim terrarium. Wode nalezaloby dosc czesto wymieniac i myc szyby, zeby glony nie ich obrastaly, a z drugiej zapewne konczyloby sie to za kazdym razem zniszczeniem kryjowki pajaka

Gwoździu_oi
22-12-2013, 06:27
A ile dałes za ta czarną wdowe i gdzie ja kupiłeś.

SD AS
22-12-2013, 06:30
Ja teraz mam jednego katnika bardzo fajna bestia.Super wygląda jego walka z mącznikiem.Narazie za każdym razem jak mu wrzucam żarcie to zjada nie zdarzyło mi sie żeby nie był głodny

ziu
22-12-2013, 06:31
Ale za to jaki efekt ;-) pajak wodny super sprawa chetnie bym sobie go potrzymal chociarz z 2 tygodnie zeby zobaczyc jak zyje. Specter a co myslisz o wrzuceniu go do akwarium i zeby sobie zyl wsrod rybek, pokarm na miejscu :-]

Pozdrawiam.

SPeCTeR
22-12-2013, 06:33
W pierwszej chwili tez o tym pomyslalem, ale obawiam sie, ze przeplywajaca rybka nie pogardzi pajakiem ;>

Dark Raptor
22-12-2013, 06:55
Polecam krajowe gatunki.
Mam w tej chwili kilka kątników, krzyżaka ogrodowego oraz parę mniejszych gatunków, których nie chcę nawet zidentyfikować (leniwy jestem).
Ciekawe są też różne pogońce, a na wiosnę sprawię sobie kilka skakunów, bo to niezłe stwory :P

mefi
22-12-2013, 10:38
Co do chodowli topika to mysle ze akwarium tak ze 20 L, malutki filterek jakas sztuczna roslinka. Karmic mysle ze mozna malymi glupikami.

SPeCTeR
22-12-2013, 11:02
Mi sie wydaje, ze hodowla topika bylaby wyjatkowo pracochlonna. Pajak taki potrzebuje bardzo specyficznego srodowiska. To nie ptasznik, ze du pudelka na kanapki, troche ziemi i nara :]

Dark Raptor
22-12-2013, 12:07
Z tego co wiem, topiki są bardzo trudne w hodowli. Ciężko się mnożą itp. Nie znam nikogo osobiście, kto je hodował i doczekał się potomstwa.
Tu jest topic hodowcy z Arachnoboards:
http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?t=39384

BooYaKa
22-12-2013, 12:58
Ja mam troche Latrodectus Hesperus :)

PrzemekB
22-12-2013, 20:03
Atrax piszesz tu o krzyżakach A.ferox lub T.atrica , gdzie mogę znalezc chocby ich fotki zeby moc je rozpoznac jak beda mi smigac po ogrodku? z gory dziekuje za odp!

midboss
22-12-2013, 22:04
witam

ja mam samiczkę kątnika i sporo młodych (już L2) biegających dookoła.

mam też pająka z rodziny latrodectus, niedawno otworzyłem jej kokon, bo cały zrobił się czarny. myślałem, że się zepsuł czy coś a tymczasem tam już są ruszające się nimfki :D

drugi kokonik jeszcze biały..

PaCZeK_1988
22-12-2013, 22:41
jaa :P to miałem takiego dziwnego pająka (meyby kątnik) codziennie dostawał muche i zrobił 3 kokony(żył u mnie 3 miesiące). Gdy poległ zostawiłem to terrarium bo niechciało mi sie sprzątac :). Mówiłem rodzicą ze to są kokony z małymi a oni ze to są jego odchody :P (debile). I tak po miesiącu od jego smierci kolejno zaczeło sie z kazdego kokona po 100 młodych :P. To nara i wszystkie na dwor w pole ;P i tak zakonczyła sie moja hodowla :P (teraz mam KRWIORZERCZEGO VAGANSA (L4))

Predator
23-12-2013, 02:51
Równierz polecam hodowlę krzyżaków, hodowałem trzy gatunki Araneus diadematus (zwyczajny, najpospolitszy, z charakterystycznym białym krzyżem na odwłoku), Nuctenea umbratica i Araniella cucurbitina. Najfajniejszy był umbratica kształt typowego krzyżaka ale jest duży (nawet bardzo :) ze 2,5 - 3 cm ciała miał i ma ciemny kolor (takei jakby barwy maskujące), a najładniejszy cucurbitina, ciało zielone a odwłok jaskrawo żółty. Umbratica udało mi się rozmnożyć (trafiłem na zapłodnioną samicę, była ogromna jak na polskie pająki), około 100 maleńkich pajączków poszło na wolność, a samica padła krótko po wykluciu młodych. Nie trzymałem ich w zbyt dużych pomieszczeniach, wtedy zamiast sieci łownej zrobiły sobie niewielkie "gniazda" - chaotycznie oplątały swoje terraria siecią i siedziały pod przykrywką. Myślałem że nie będą w takich sieciach polować, ale jadły jak marzenie :) Pomyślałem sobie że możnaby zrobić hodowlę w pokoju, bez terrarium żeby fajne sieci łowne porobiły. I komary by mnie w lato nie gryzły :) Tylko że pewnie reszta rodziny się nie zgodzi no i niewiadomo jaka jest szansa ucieczki takiego pająka trzymanego "na wolności".
Świetnymi podopiecznymi są równierz kątniki jak już wielu zdążyło zauważyć, miałem w tym roku jednego, nawet dwie wylinki przeszedł :) Zero kłopotów z hodowlą, bardzo wygłodniały, zrobił czadową kryjówkę.
Hodowałem kiedyś skakuny, a raczej trzymałem przez tydzień żeby poobserwować. Miałem problemy z karmieniem, były strasznie płochliwe, praktycznie nic u mnie nie jadły. Możliwe że złe warunki miały, na wiosne sprubuje jeszcze raz.
Jeśli chodzi o topiki to mam taką broszurkę gdzie są zasady hodowli i uważam że to nie jest takie trudne (chyba że informacje tam jakieś wybrakowane). Wymagają tylko bardzo zarośniętego akwarium, sam kiedyś jak hodowałem wodne owady zacząć hodowlę, ale niestety nigdy w życiu żadnego nei spotkałem. Jak jakiegoś znajdę to z pewnością sprubuje hodowli.

Grażynka
23-12-2013, 03:11
dobrym patentem w hodowaniu krzyżaków czy innych pajaków rozstawiajace sieci łowne jest zrobienie jak by ramki przymocowanej do ściany z przodu dajemy szybe wpuszczamy tam pajaka on robi sieći jeśli bedzie dostawał tam regularnie jedzenie śmiało mozna wyjąćszybe pajak nigdzie nie ucieknie (patent jest sprawdzony przezemnie i naprawde bardzo fajnie to wyglada..........taki obrazek jak by ;]

Dark Raptor
23-12-2013, 03:17
Jeśli framuga okna jest dość głęboka, to pająk spokojnie zrobi sieć na nim. Mój krzyżak (ok. 1 cm długości ciała) zrobił sieć o szerokości 70 cm.
Dobrym rozwiązaniem są też stojące obok siebie, wysokie kwiatki na oknie. Pająk chętnie je wykorzysta.
Mam go luzem i zupełnie nie ucieka.

X_v_X
25-12-2013, 07:10
Kupiłem ją od Baka...

42d3e78f26a4b20d412==