PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpoznawanie płci-propozycja rozwiązania



robert.p.
23-12-2013, 05:48
Sporo sie ostatnio o tym pisze i zdania na temat takich postow dwojakie.Rozumiem i modów ze kasują i mniej doswiadczonych ze chcą sie upewnic.Zeby było mniej tego typu tematów mam proste rozwiązanie:jak ktos ma wątpliwosci niech pisze meila z załącznikiem do mnie.Jesli dam rade to pomoge,nie widze zadnego problemu.Prosze tylko o dobrej jakosci fotki bo z byle czego to tylko zgadywanie.Na odpowiedz przyjdzie czasem ze 2-3 dni poczekac bo nie zawsze mam czas siedziec przy kompie,ale obiecuje ze fotki przeglądne i swoją opinie przesle.Mysle ze to dobre rozwiązanie-forum bedzie bardziej przejrzyste,a wy zyskacie moją opinie na temat waszego ptasznika-choc uprzedzam ze na 100% ze zdjecia nie zawsze da sie rozpoznac wiec opinia bedzie tylko czyms w rodzaju sugestii a nie dogmatu i powoływanie sie na mnie w razie jakiegos handlu,wymiany itp uwazam za niedopuszczalne.To bedzie tylko moja prywatna opinia do Waszej wiadomosci.Piszcie na mojego meila : robi18898@interia.pl bo z tpc meile w ogole jakos do mnie nie dochodzą
Pozdrawiam Robert

chrzanu
23-12-2013, 06:10
to byłoby dobre, forum czystsze, ludzie zadowlonie ale ty będziesz miał pełno roboty :/
jeszcze dobrzeby było gdyby ludzie przesyłali zdjęcia w miare wyraźne, a nie robiotene telfonem... w jakimś złym ujęciu gdzie nic nie widac.

Tomek_Nie
23-12-2013, 07:35
wow jaki dobry samarytanin :) ale i tak wydaje mi sie ze ludzie beda pisac dalej posty bo lepiej znac opinie kilku osob niz jednej osoby ... pozdrawiam

Archie
23-12-2013, 07:39
ale Robercie ja uwazam (tak jak bylo w dyskusji na jednym z postow) ze najlepiej bedzie ze: post bedzie kasowany po 24godzinach od daty zalozenia. To jest mysle najlepsze rozwiazanie!
Twoj pomysl jest rownie dobry. i milo slyszec takie slowa.tzn widziec

Jimbo
23-12-2013, 07:54
Ja uważam że jednak lepiej dla takiego delikwenta jeśli się wypowie kilka osób, zawsze to większa pewność.

ir3k
23-12-2013, 08:01
Dobry pomysł. Ale czy całkiem??? Miom zdaniem posty takie powinny sie pojawiać a co do ich kasowania(po 24h) to praca moderatorów. Jesli już mamy na forum taki post :
- Im więcej osób na niego odpowie tym lepsze wyniki
- Można sie na takich postach wiele nauczyć (chodzby przez korekcje błędu przez ludzi bardziej sie na tym znających)
- Nie bede czekał na wylinke mojego pajaka skoro nadaża sie okazja do spróbowania określenia płci

Baku
23-12-2013, 08:57
terz moge pomuc :] ale to jest kutkometrazowe ,, najlepszy byłby dziął osobny ..

PLU
23-12-2013, 10:08
Baku jestem za twoim pomysłem i to by było najlepsze rozwiązanie tylko rozsądny Moder by sie przydał (taki który by sie za szybko nie denerwował) i osoba która umie rozpoznawać płci w jednym [ja niestety jeszcze nie jestem tak doświadczony:) ] i skoro Robert sie zgłosił pomóc to by mógł ten dział poprowadzić widze że często uczęścza na forum i jest w tej dziedzinie dobry i ma pomysły by to forum polepszyć i ułatwić życie początkującym (Jak to będzie czytał admin albo moder to niech sie zastanowi nad tym postem)

Takie jest moje zdanie bravo Robert i powodzenia początkujączym :):)

P.S Ja nie zmuszam roberta w żaden sposób powiedziałem tylko to co uważam !


Pozdro PLU

chrzanu
23-12-2013, 10:13
w sumie lepiej by było tak:
żeby nie zasmiecać robertowi poczty to można by utworzyć nowy mail, którego właścicielem byłby robert i np 2 ochotników, i oni by sprawdzali płeci wysyłali wspólną odpowiedź.
no chyba że chcesz robert miec zawalaną skrzynke 5 mailami dziennie.
co prawda dzienie na forum tyle postów nie ma bo ludzie moze sie wsydza ze ich ktos zjedzie albo cos, a jak zobacza ze jest mozliwosc wysyłania mailu anonimowo to wszyscy się rzucą na hurrrra...

PLU
23-12-2013, 10:19
Ja jednak zostaje przy swoim ponieważ zawsze ktoś inny by mógł wejść na dział i powiedzieć co mysli (oczywiście o płci a nie o terraryście lub pająku) taki specialny dział dla każdego kto ma problem lub kto chce być pewny i takeigo kto chciałby sie popisać umiejętnościami !!!!



Pozdro PLU

MaCbo
23-12-2013, 10:22
Dziekujemy, ze zaoferowales swoja pomoc, jednak opinia jednej osoby to nie to samo co kilku osob.
Czy az taki duzy problem stanowi pojawiajacy sie co jakis czas post?
Ludzie, jesli temat wydaje wam sie nudny, nie chce wam sie na niego odpowiadac to rozwiazanie jest proste: nie czytac, nie odpowiadac, po prostu zignorowac zamiast pisac nic nie wnoszace, pouczajace bzdury.
(dotyczy to rowniez moderatorow tego forum, czerpiacych, z tego co zauwazylem,
perwersyjna przyjemnosc w zamykaniu kazdego posta)

Rozwiazanie, ktore podalem dziala na kilku innych forach, wiec nie rozumiem dlaczego nie mialoby tu zadzialac.

PLU
23-12-2013, 10:36
W sumie też racja ale ja sie chyba upre co do nowego działu !!!!!!
Bardzo by sie przydał i nie byłoby niepotrzebnych rozmów !!!!

Prosze moderatorzy tego forum przecież to chyba nie jest takie trudne a początkującym będzie lżej przecież wy też kiedyś zaczynaliście z jednym pająkim zapewne jak chyba każdy z kędziorem po pierwszej wilince i pewnie też mieliście pytania tak jak jakiś świerzy hodowca co szuka odpowiedzi na dręczące go pytania a wy zawsze zaczynacie z głupimi textami "FAQ" "Archiwum" przecież taki co pierwszy raz był na takim forum nie bedzie wiedział co to jest bo sam nie wiedzialem i pewnie większość też.

Ja też będe potrzebował pomocy takich osób jak Robert dlatego mówie i dopominam sie teraz bo widze co sie dzieje teraz i nie chce wiedzieć co sie stanie jak będe potrzebował pomocy.

Pozdro PLU

chrzanu
23-12-2013, 10:44
no to lepsze juz jest to kasowanie co 24 godizny.
bo nowy dział niepowstanie na 100% i nawet niema co o nim gadać, ewentualnie powstałby podwieszony jakiś posta ale napewno nie nowy dział, zapomnij.

PLU
23-12-2013, 11:06
Szkoda bo byłoby dobrze :(:(

ketnip
23-12-2013, 11:10
zapomnijcie o nowym dziale i podwieszonych postach to jak walka z wiatrakami, a co do kasowania postów IMHO nie powinno byc kasowania...., wkońcu to forum do zadawania pytań i prowadzenia dyskusji :)

chrzanu
23-12-2013, 11:13
no w końcu podwieszone posty powstały a nazywają się 'najciekawsze wątki' a m mówimy o takich podwieszonych postach tylko rozpoznawaniu płic, ale w sumie mozna to umiesci w najciekawszych watkach. zreszta ketnip masz racje nowego działu nie bezie, zreszta ja tez juz to mówiłem.

ketnip
23-12-2013, 11:27
chrzanu ale te podwieszone posty powinny być tu bezpośrednio na forum na samej górze jako pierwsze wątki...

PLU
23-12-2013, 11:40
Ale co to da skoro nie można sie dla pewnosci zapytać bo od razu Block nie podoba mi się takie rozporządzanie forum przecież nikomu nie przeskadzają takie pytania tylko sie czasem zdażą forumowicze którzy nigdy nie byli początkującymi ale tak naprawde nie chcą pamiętać że nimi byli zresztą mi też nie przeszkadzają nie wiem o co niektórym chodzi

Pozdro PLU

ketnip
23-12-2013, 11:44
ja byłem początkujący i sie do tego przyznaje, chociaż tu na forum nigdy nie zadałem tzw. "głupiego pytania", ja jestem za tym zeby nie kasowac postów a pomagać tym nowym...

PLU
23-12-2013, 11:49
też jestem zdania kentip (sorki może być byk) i moge szczeże powiedzieć że hoduje troche pająki ale wszystkich rozómów nie zjadłem i nie kłuce sie z tymi co myślą że mają racje ja próbuje się z tego forum czegoś nauczyć ale już od pewnego czasu panuje tu nietypowa dla forum atmosfera ale trudno może niedługo sie coś zmieni.


Pozdro PLU

MaCbo
23-12-2013, 15:52
Jeszcze mam pytanie do roberta.p. Dlaczego mamy robic to prywatnie, mailem a nie na forum? Rozumiem, ze chcesz pomoc, i chwala ci za to, ale chyba forum jest od tego, zeby dyskutowac. A przez czesto pojawiajace sie watki dotyczace plci "swiezy" terrarysta nabiera doswiadczenia z obserwacji. (praktyka czyni mistrza)
Wiec nie rozumiem dlaczego takie posty sa kasowane, zamykane, opluwane. Przeciez nikt nikogo nie zmusza do czytania a nie daj bog odpowiadania.
Pozatym, jak napisales nie dajesz 100% gwarancji, ze twoja opinia bedzie trafna, co jest logiczne. A opinia kilku osob zwieksza prawdopodobienstwo prawidlowej oceny.

robert.p.
24-12-2013, 04:53
Dopiero teraz mam czas zajrzec wiec wypowiem sie jakie mysli przyszły mi do głowy po przeczytaniu tej całej dyskusji:moj pomysł był wczoraj rzucony "na goraco" i napewno nie jest najlepszym mozliwym rozwiązaniem.Po prostu jesli ktos chce to meila moze do mnie napisac.Najlepszą forma bylaby oczywiscie mozliwosc wypowiedzenia sie na forum-kasowanie postow po 1 dobie to chyba dobra mysl.Opinie wielu osob sa napewno lepsze niz jednej,bo dają wiekszą pewnosc.Osobny dzial to tez pomysł ok tylko malo realny.Jestem w kazdym razie otwarty na propozycje.I chetnie pomoge jesli ktos takiej pomocy potrzebuje,nic mnie to przeciez nie kosztuje adla kogos moze miec duze znaczenie.
Pozdrawiam Robert

42d3e78f26a4b20d412==