PDA

Zobacz pełną wersję : Odmiany barwne Grammostoli Rosei



extralarge
23-12-2013, 18:32
Interesują mnie dokladne informacje na temat odmian barwnych G Rosea ...dokladnie 1)ile jest tych odmian 2)jakie barwy charakteryzuja poszczegolne odmiany 3) jakie sa roznice w ubarwieniu samicy i samca w kazdej z odmian i pytanie ogolne po ktorej wylince mnie wiecej rosea osiaga ubarwienie doroslego osobnika?....dziekuje z gory za wszelkie info i pozdrawiam

PLU
24-12-2013, 01:38
Różowy z tego co widziałem jest różowy tylko na zdjęciach z flashem :D:D


Pozdro PLU

Markoś
24-12-2013, 01:57
Grammostola Cala jest czerwona odmiana Grammostoli Rosea

http://www.swiftinverts.com/species/Gcala1f.jpg

Markoś
24-12-2013, 04:51
i jeszcze jeden link http://giantspiders.com/G_rosea_red_male.html

Zibi
24-12-2013, 06:25
G.cala to synonim G.rosea...

Samael_
24-12-2013, 09:55
Tak samo ja Grammostola spatulata :]

morda
24-12-2013, 10:21
G. rosea ma kilka domian barwnych. Ile i jakie nie wiem. A czym się różnia... hmmm kolorem?

Myster_x
24-12-2013, 10:55
Niech nik tu niewczepi Grossy bo zabije to niejest odmiana to zupełnie inny pająk.

morda
24-12-2013, 13:28
A dlaczego grossa? To zupełnie inny pająk o gabarytach "ciut" większych niż rosea.

Masa
24-12-2013, 14:16
Kiedys mialem G.rosea/cala sprzedawca zapewnial, ze to "byla G.cala"....i faktycznie w porownaniu do innych G.rosea jakie widzialem byla bardziej czerwona:))..

AC DC
24-12-2013, 15:28
tu jest kawałek ze strony(przetłumaczony)


UBARWIENIE:
W większości przypadków “podrostki” obu płci są ubarwione bardzo podobnie.
Nie mają jakiś szczególnych czy wyróżniających się wzorków.

Gatunek ten jest troszkę niezwykły wśród ptaszników, w naturze przyjmuje trzy różne formy ubarwienia, jednak wszystkie z nich posiadają mniej lub bardziej jednakowe czarno-szare do czarnego ubarwienie spodniej części ciała. Jedna z tych form może być mniej lub bardziej jednolita – brązowawa, ciemno-szara z przebłyskiem jaśniejszego beżu lub zaróżowieniem włosków.
Inne osobniki posiadają jednolite, gęste, piękne różowe “futerko”.
Ostatnia forma jest intensywnie miedziana. Wyjątkowo piękne są dorosłe samce o tej formie ubarwienia.

Niektórzy sądzili, że są to różne gatunki, np. nazywając osobniki o “miedzianej” formie ubarwienia jako G cala lub Chilijski ptasznik świetlisty.
Jednakże w ciągu ostatnich kilku lat donoszono o pojawianiu się różnych form ubarwienia u osobników w tym samym kokonie dowodząc tego, że to tylko różne formy ubarwienia tego samego gatunku.

garo
24-12-2013, 15:50
Ja widzialem Grammostole Calle zolta a nie czerwona i pierwsze slysze o takiej.


Wiec sa juz 2 cale zolta i czerwona, nie wiem jak ta czerwona wyglada ale zolta jest bardzo ladna i sam kiedys chcialem taka kupic ale nie moglem nigdzie dostac.
U kumpla zobaczylem i sie napalilem na nia jest na prawde bardzo fajna i ladna.



garo

Myster_x
25-12-2013, 00:29
Morda jeżeli dma przykład b.vegan, b.Apobliusm czy uwarzasz że to jest odmiana barwna ja osobiście miałem w jednym czasie i są rużnice zachowania, ubarwienia charakteru itp. A i jeszcze wielkością

42d3e78f26a4b20d412==