PDA

Zobacz pełną wersję : podawanie myszki??



bodzio19
24-12-2013, 14:27
na piszcie co sądzicie o podawaniu myszki (nie oseska) samicy kędzierzawca po 13 wylinkach , z góry dzięki za odpowiedź bo jakoś trudno mi sie zdecydować czy spróbować. Napiszcie czy wasze miały problemy i (jeśli) to jakich rozmiarów były myszki. :)

Theraphos
24-12-2013, 14:32
Spróbowac podac oseska mozesz,czemu nie;] Ale ja bym nie dawał, pozostał bym przy swierszczach. Ale pamietaj zeby podawać ze sprawdzonego źródła zeby nie dać z np. sklepu zoologicznego bo tam czesto maja jakies "chrzczone";] Najlepiej z własnej chodowli.

rastafaq
24-12-2013, 14:33
podaj i zobaczysz, nawet jezeli czyjas albopilosa nie miala problemow nie znaczy ze Twoja nie bedzie miala, niektore pajaki nie chca myszki, moja boehmei na przyklad tylko odganiala a calceata, camridgei, regalis chociaz mniejsze to atakowaly i to skutecznie :) Blondi sporo wieksza od tych nadrzewniakow jakos sie dziwnie zachowywala ale takze po jakims czasie zjadl. Przedwczoraj natomiast podalem blondi mysz, palnela ja w glowe i myszka padla po godzinie. Roznie to bywa, jak nie dasz to sie nie przekonasz, myszka nie powinna uszkodzic pajaka chyba ze z tej albopilosy to taka rasowa ciapa :P

Foxtrott
24-12-2013, 15:00
możesz podać, pająk powinien dać sobię radę, ale jak już to wybierz jakieś niewielkie młode osobniki. istnieje też dość znaczne ryzyko powaznego uszkodzenia pająka przez mysz więc rozważ czy jest sens ryzykować. osobiście podawałem już biegające podrośnięte myszki vagansowi i albopilosie kolo L10-11, ale mimo, że nie było przy myszach, traktuję to jako epizod doświadczalny, a wszystkie ośmionogi karmię owadami

robert.p.
24-12-2013, 15:12
Duzy pająk zje i dorosłą mysz ale zazwyczaj w związku z ryzykiem obrażen jakie wieksza mysz może ptasznikowi zadac wole dawac oseski-takie jak na zdjęciu lub troche wieksze,ale jeszcze nie samodzielne

PLU
24-12-2013, 15:36
Osobiście bym nie kombinował ale ja swojej geni daje myszke i nie ma problemu.

Ale nie wime jak z kędzierzawymi chociaż mojemu często daje oseski.


Pozdro PLU

garo
24-12-2013, 15:58
Moja samica Albopilosum wiele razy jadla myszki(nie oseski).
Myszki byly normalnie owlosione, lecz nie byly one az takie duze jak to myszy bywaja za zwyczaj byly troszeczke mniejsze bo byly mlodsze.

Ale z tego co widzialem u siebie i u innych to bez problemy samice dorosle Albopilosum jedza myszki, i to nawet chetnie bo je musze widocznie bardzo lubiec.




garo

bodzio19
24-12-2013, 23:52
dzięki wszystkim za wypowiedzi :)

mateuszeq
25-12-2013, 01:01
JAk kawal babyz tej Kędziorki , to mozesz dac czemu nie (ale raczej oseska)

garo
25-12-2013, 16:22
Nie ma za co zawsze sluze pomoca !!!

Byc moze kiedys bede potrzebowal twojej pomocy i ty mi jej udzielisz :) !!!



garo

majes
28-12-2013, 08:33
moja genia myszki (juz z futerkiem)jadla od L10.Teraz ma L12 i wsunie myszke raz na miesiac czasem czesciej.Wczoraj myszke zjadla a dzis juz kilka swierszczy.Zle ci co maja geniculate wiedza ze to zarloczny agent.I samymi swierszczami nie wyzyje.

42d3e78f26a4b20d412==