PDA

Zobacz pełną wersję : Trzymanie w grupie



Gwoździu_oi
25-12-2013, 01:53
Czy są pajaki które można trzymać w razem i nie pozabijaja się?? Wiem że znakomita większość nie zniesie niczyjego toważystwa, ale może jednak któreś da sie trzymac razem co??

Masa
25-12-2013, 02:01
Byl temat poruszany wiele razy..z tego co pamietam male Avicularia da sie trzymac razem ale musza miec duzo miejsca dla siebie.

RAMMSTEIN1
25-12-2013, 02:04
m.in. Avicularie.
Jak napisał Masa, poszukaj w starszych postach, ten temat już był wiele razy poruszany na forum.

Theraphos
25-12-2013, 02:15
Na arachnoboards był facet który miał terrarium o wymiarach 80/40/50 dla p.regalis lub p.ornata i pisał że mieszka tam 2 samice z młodymi i jeden samiec:] Jak znajde to dam linka. Aha miał on tam bardzo duzo roslin i zakamarków gdzie mogły sie ukryc te pajączki.

Markoś
25-12-2013, 02:30
mi sie kiedys obilo o uszy ze chilobrachysy mozna trzymac razem ale czy to prawda to nie mam pojecia

Foxtrott
25-12-2013, 02:53
mantid pisał, że Chilobrachysy mogą być razem

ziu
25-12-2013, 03:11
da sie kilka gatunkow ale musisz pamietac o duzej ilosci pokarmu a i tak to na 100% nie da Ci pewnosci ze pewnego dnia wrocisz i jednego pajaczka nie bedzie.

gatunki to poecilotheria, avicularia i cos jeszcze mozna bylo ale nie pamietam.

bachus
25-12-2013, 03:20
Ogólnie nadrzewne są tolerancyjne, jeśli mają dużo przestrzeni życiowej i pokarmu. Ja mam parke P.regalis w terra 30x30x40 i nie mam problemów, ostatnio siedzą razem w gnieździe samicy, jeden na drugim i jakoś im to nie przeszkadza :)

ketnip
25-12-2013, 03:20
młode murinusy sa stosuknowo społeczne :)

Maikardaaion
25-12-2013, 03:31
Bachus, tez trzymalem razem poecilotherie i wszystko bylo ok. Samiec razem z samica w gniezdzie i w ogole. Zarcia mialy pod sufit. A pewnego dnia po 2 miesiacach samica zdecydowala, ze i tak zje samca. No i zjadla, a swierszcze lataly doslownie po nich. Tak wiec to nie jest regula.

Gatunki takie jak Chilobrachys czy Hysterocrates mozna trzymac razem pod warunkiem ze maja dostatecznie duzo przestrzeni-miejsca do kopania i robienia gniazd, i jedzenia. Wiem tez, ze razem mozna trzymac Haplopelma lividum, zwlaszcza w parach, ale tego nie widzialem na ani na zdjeciach ani na zywo, tylko o tym czytalem.
No i nadrzewne: Poecilotherie, Stromatopelmy, Avicularie, nadrzewne Cyriopagopusy, Psalmopoeusy. Najwazniejszym warunkiem jest zapewnienie duzej przestrzeni i duzo kryjowek.
Co ciekawe grupowe trzymanie toleruja tez pajaki tzw. trap doory. Stasimopus robertsi kopie norki i nie raz hodowcy trzymaja po 3-4 osobnkiki w jednym terrarium. Pajaki rzdko wychodza z norek, a dostatnio karmione nie interesuja sie soba.

Gryfel
25-12-2013, 05:44
avi.minatrix piekne i malutkie wiec nie ma problemu z miejscem dla nich tylko sa dosc trudne w dostaniu i drogie (niestety ale kupie sobie)
pozdrawiam

esi
25-12-2013, 09:33
ja bym jeszcze dołozył do tego zestawienia murinusa, niekoniecznie musza być maluchami, u mnie samiec mieszkał z samica w jednym gnieździe przez tydzień (potem go sprzedałem). Troche czasami sie kłóciły, ktoś kogoś pogonił, ale ogólnie bardzo ładny widok jak pajączek siedzi na pajączku i obydwa sie grzeją :)

garo
25-12-2013, 16:29
Wiem za Avicularia metalica moze byc trzymana w grupach w jednym duzym terrarium.



garo

robert.p.
25-12-2013, 16:41
Trzymając pająki w grupie lub parami trzeba sie liczyc z tym ze któregos zabraknie kiedys w terrarium.Czasem trzymam samce z samicami dosc długo ale zazwyczaj gdy samicy przychodzi ochota to samca zjada.Hysterocrates sp"gigas" siedział kiedys u samicy 2 miesiące ,nawet mieszkaly w jednej norce,a któregos ranka tylko nogi po nim zostały :) Poecilotherie też potrafią razem mieszkac w 1 oprzędzie i nagle samiec "znika"Natomiast z aviculariami miałem tylko 1 tego typu doswiadczenie-zostawiłem samca a.metallica do kopulacji na noc w terrarium samicy ,bo przecież wszędzie piszą ze "sie nie zjadają",a pózno juz było i nie chciało mi sie pilnowac czy kopulowały czy nie.Na rano z samca została tylko zgrabna "kuleczka"Ale swoje widac zrobił bo młode wtedy były :)
Tak ze jesli chce sie ptaszniki trzymac razem to trzeba sie powaznie liczyc z tym ze zacznie ich ubywac.No chyba ze zrobimy wielkie terra z mnóstwem ukryc i pare samic nadrzewnych tam wpuscimy.Ale to by musiało byc naprawde wielkie terra.
Pozdrawiam Robert

Mały
26-12-2013, 06:28
Avicularia, Heterothele, Poecilotheria...

42d3e78f26a4b20d412==