PDA

Zobacz pełną wersję : czas zalotów



swiszczyk
25-12-2013, 03:45
Ile moga ytrwac zaloty u albopilosum?? samiec byl napelniony kilka dni temu, samica jest jak najbardziej zainteresowana ...ale ON "trzesie sie" stuka ale jak juz jest blisko samicy odchodzi sobie na spacerek itd. czy zostawic je na jakis dluzszy czas razem czy co??? wydaje sie byc wszystko ok ale bez punktu kulminacyjnego:) pomocy:)

marianex
25-12-2013, 04:42
musisz próbowac dopuszczac asz do skutku jak nic nie wyniknie odczekaj dłuzszą chwile np tydzien lub 2

Markoś
25-12-2013, 04:51
moze odczekaj pare dni i zobacz za pare dni czy sie uda bo mozliwe ze samiec nie jest jeszcze gotowy

i`am
25-12-2013, 04:55
dopusc np jutro, za 2 dni, a pozniej dopiero jak sie napelni znowu, u mnie bylo to samo, tez uciekal jak sie samica zblizala, po ponownym napelnieniu sam do niej dobiegl i zrobil co trzeba:P

Kross
25-12-2013, 06:29
No tylko szkoda ze jeszcze kokonu nie ma :(

i`am
25-12-2013, 06:32
nie interesuj sie;) kokon bedzie ! :P

morda
25-12-2013, 07:09
Czasem mimo iż oba pająki są gotowe do kopulacji nie dochodzi. Jeśli to Twój samiec to wpuść go tam na kilka dni. Albopilosum jest łagodna w stosunku do samca, chociaż wyjątki się zdażają (znam kilka przypadków gdzie samiec niestety nie przeżył). A jeśli do kopulacji dojdzie w wszystko pójdzie zgodnie z planem to i tak możesz się naczekać na kokon. Ja czekałem 8 miesięcy, niektórzy nawet więcej. No - zawsze możesz mieć szczęście i kokonik po 3 miesiącach. Ten czas jest bardzo zróżnicowany.

garo
25-12-2013, 16:32
To nie dobrze, nie mialem takiego przypadku zawsze samiec podchodzil do samicy i nie mial z tym zadnego problemu choc rozmnozylem tylko 2 razy Albopilosum i bylo ok bo same byly odwazne i zdecydowane.

Sproboj poczekac pare dni i sprobowac jeszcze raz.
Byc moze samica mu daje sygnaly ze nie jest gotowa i samiec odchodzi.



garo

42d3e78f26a4b20d412==