PDA

Zobacz pełną wersję : Kabel grzewczy! Pomocy



Frontside
27-10-2011, 09:43
Kupilem ostatnio kabel grzewczy jakis tam aqua szut i to "bydle" ma 4 metry dlugosci!!! W instrukcji pisza ze ten kabel nie moze sie ze soba stykac a terra do ktorego to chcialem wlozyc to 30x30x30 i to "bydle" nie zmiesci sie tam rozlozone tak zeby sie nie dotykalo. Czy ktos ma jakis pomysl co zrobic!!!

Krzysztof.W
27-10-2011, 10:32
Nie taki djabeł straszny jak go malują, możesz dopuścić do tego żeby kabel sie stykał, ale muszę cie ostrzec ten kabel nie nadaje sie do tak małego terrarium , pomyśl gdy już rozłożysz kabel w zbiorniku i włączysz go to po chwili zrobisz w terrarium tak zawną "kotke na rozgrzanym blaszanym dachu".
Zwierzakowi jeżeli go wpuscisz to tego terra możesz nieumyślnie spowodowac zgon przez nadmiar ciepła. Polecam ci raczej żebys położył w rogu terra małą grzałkę 5-10 watową i zasyp ja podłożem albo zrub z grzałki tak zwany kamień grzejący to powinno dać wystarczajaca ilość ciepła do takiego małego terrarium.
A kabel grzejny zazwyczaj stosuje sie do duzych terrarji o dużej powierzchni dna , układa sie go w rogu a to poto żeby zwierze przebywajace w tym zbiorniku mogło sobie znaleźć optymalne miejsce o odpowiedniej temperatuże dla siebie.

Cześć

Jaca
27-10-2011, 10:40
Wsadź 5-10W grzałkę do małej butelki po napoju, do której nalej wody. Wkop ją pionowo gdzieś w rogu lub z tyłu terrarium, obłuz kamieniami, aby się nie przewróciła. Butelke możesz zamaskować np. mchem. Aby uzyskać większą wilgotność w terrarium, możesz ściąć czubek butelki - większa powierzchnia parowania.

Foxtrott
27-10-2011, 12:10
a ja mam taki kabel rozłożony na tylnej ściance terra(30/25cm)
z b. vagans przewody stykają się i nic złego z tego nie wynika, po prostu szybciej się nagrzewa, a pająk wybiera, gdzie chce siedzieć.

Krzysztof.W
27-10-2011, 15:01
Foxtrott > Dobrze że chcesz stwożyć jak najleprze warunki dla swojego pająka, ale muszę cię ostrzec , Pająk jak wiesz nie jest stałocieplny i ogrzewajac mu terrarium możesz odnieść odwrotny skutek od zamieżanego , a mianowicie ogrzewając go powodujesz u niego między innymi szybszy metabolizm, a co najważniejsze powodujesz także że pająk, jak by to okreslić?, szybciej żyje a to skraca jego żywot o połowe.
I tak załużmy że pajączek dożywa 15 -u lat, a ty ogrzewajac go skrucasz mu zycie do około 7lat. Pająk szybko rosnie i szybciej sie stażeje, a jak myśle chyba chcesz miec swego pupila jak najdłużej co?

Foxtrott
28-10-2011, 04:48
ja terra z pająkami ogrzewam i mam temp. mniej więcej taką, jaka panuje w naturalnym środowisku.
co do metabolizmu to oriętuję się w tych zależnościach...
ten pająk o którym pisałem to był kaleki samiec i był u kresu swego życia.
pająki hoduję ponad rok, a ponadto od kilku miechów z nimi pracuję, więc wiem ja się z nimi obchodzić, ale jestem szczerze wdzięczny za Twojego posta

co hodujesz?????????

snaak
29-10-2011, 09:23
ja ma ten sm problem z terrarouim dla ekon akabel bedzie zaduzy ale narazie ogrzewam zarowk, czy mozna poprostu wsadzic najmniejsza rzalke pod podloze?

Bacon
29-10-2011, 09:35
Jeśli jest ci zbędny ten kabel to go odkupię.

Konrad Stępień
30-10-2011, 08:50
a czy moze byc taki sam kabel do terra o powierzchni dna 60x30
bo nie wiem czy kupic a mialem taki zamiar

i czy nie mozna go rozlozyc calego tylko zalozyc termoregulator

odpisujcie na maila krigorix@o2.pl
konradstepien@poczta.onet.pl

Frontside
31-10-2011, 01:35
moge ci go sprzedac. skad jestes?

Bacon
31-10-2011, 01:51
Z Piekar Śl. a ile za niego chcesz?

Moby_
05-11-2011, 08:43
sorka ale ja mam terra 40 25 30 (dlug/szer/wys(i mi sie miesci caly a rozlozylemgo tak:

---------------------------------
l /\ /\ /
l/ \/ \ i tak dalej /

i mi sie nie styka

42d3e78f26a4b20d412==