PDA

Zobacz pełną wersję : Skorpiony - pomoc w wyborze...



smogg
25-12-2013, 13:19
Witam,
mozecie mi pomóc jakiego skorpiona wybrac z tych trzech:

Liocheles australasiae
Lychas mucronatus
Babycurus Jacksoni

pytam sie bo jestem poczatkujacy w skorpionach i który z nich by sie nadał najlepiej..?

dzieki za pomoc :)

morda
25-12-2013, 13:24
Pandinus imperator.
Wymienione skorpiony dysponują dość silnym jadem i nie są za spokojne.

smogg
25-12-2013, 13:25
wiem, ze imperator najlepiej by bylo... ale mam do wyboru tanio te 3... wiec raczej odradzasz?

morda
25-12-2013, 13:27
A kup sobie, tylko uważaj na nie. Z drugiej strony czemu miałbyś zaczynać od wielkiego czarnego cesarza? Ja sam bym kupił Lychasa - najbardziej mi się podoba. Ale to kwestia gustu.

RAMMSTEIN1
25-12-2013, 14:55
Ja sugerowałbym Lychas - ale wybierz tego który bardziej Ci się podoba.

SPeCTeR
25-12-2013, 16:37
Ja bym wzial Lychasa

garo
25-12-2013, 17:26
Ja polecam Imperatorka!!
A jak nie to sie wstrzymac.

Sam chcialem kupic ktoregos z nich bo tylko one sa do sprzedania i bylem zdecydopwany na B.Jacksoni bo bylo o nim najwiecej wiadomosci i mozna sie bylo najwiecej dowiedziec tez na jego temat od hodowcy.

Znalazlem jednego hodowce co sie oglosil ze je sprzedaje i rozmnaza, ale on mi odradzil i polecial pandinusa imperatora, lecz nikt nie mial na sprzedaz i on tez nie chcial sprzedac mimo to ze mial kilka sztuk mlodych i parke dorosla.

Ale po wielkich bolach i prosbach udalo mi sie go namowic i sprzedal mi jednego mlodego kolo 6cm wielkosci ciala imperatorka.


I tez polecam tak szukac i prosic o sprzedaz badz poczekac jak sie jakies takie ogloszenie ukaze.



pozdrawiam garo

Mysza1983
25-12-2013, 17:42
Liocheles australasiae: słaby jad (porównywalny do Hadogenes sp. czyli LD50 koło 1800mg/kg , do początkującego w sam raz)
Lychas mucronatus: mocny jad (o ile nie jest pomylony z Isometrus maculatus)
Babycurus Jacksoni: najmocniejszy jad choć może nawet porównywalny z lychasem

nie zapominajmy że jadowitość skorpów jest rzeczą dość mocno dyskusyjną, np od jadu Heterometrusa sp. padło w indiach łacznie 14 osób, a przecierz to małojadowity skorp.

smogg
26-12-2013, 09:14
dzieki za odpowiedzi... jak narazie nie biore zadnego z tych trzech... poczekam az bedzie moze cos innego..

garo
26-12-2013, 15:00
Nie ma za co i ciesze sie ze postapiles jak ci radzilem rezygnujac z tych skorpow.


Moj kumpel ma male imperatorki dzis mi o tym powiedzial i jak troche podrosna to bedzie je sprzedawal wiec sie oglosi, albo ja to zrobie w jego imieniu bo on tu nie jest zalogowany i nie siedzi tu ani na necie bo nie ma do niego dostepu.



garo

X_v_X
27-12-2013, 04:15
Mysza, gdzie plasują się Centruroidesy Gracilisy ? Jak z jadem i jak z wielkością do której dorastają bo w Twoim opisie na stronie B. Gorzkowskiego jest że mogą mieć 15cm???!!! a na terrarystyka.com.pl że 8-10cm więc jak? Bo mam trzy młode sztuki i jaka jest szansa że bedzie tam parka ???

dekilla
28-12-2013, 15:25
polecam imperatory słaby jad duże okazałe spokoje i wytrzymałe na błędy chodowców jacksoni nie dość że jest dość jadowity to jeszcze jest bardzo wrażliwy na temperaturę i wilgotność o pleśni nie wspominając dotyczy do zwłaszcza młodych

42d3e78f26a4b20d412==