PDA

Zobacz pełną wersję : dziwna rana?



dekilla
27-12-2013, 15:02
mam geniculate ,mam ją odkąd osiągneła 4,5 cm miała na odwłoku małą białą plamkę na której nie pojawiał się pigment w miarę wzrostu odwłoka spododowanego jedzeniem plamka się powiększała, po kolejnej wylince nie znikneła i cały czas była biała bez włosków i koloru po kolejnej wylince pająk nie miał białej plamki no właśnie niebyło tam skóry tylko wnętrze odwłoka galaretowate z lekka zupełnie bez skóry na tym miejscu zrobił się strup taki jak u człowieka pająk je a z pod strupa wyłazi bielutka skóra nie wiem czy to z powodu pasożytów? żadnych urazów mechanicznych ,upadków otarć nic, pają żyje w dobrych warunkach, tamp.,wilgot. w normie ,0 pleśni boję się że po kolejnych wylinkach rana będzie cały czas odkryta co w końcu niedaj boże doprowadzi do śmierci

morda
27-12-2013, 15:06
Z masz może zdjęcie?
Może to było jakieś miejsce po wyczesanych włoskach?
Moja blondi ma chwilowo coś na kształt ubytku we włoskach. Jest łysa w miejscu gdzie za cholere sie nie wyczesze (sam szczyt odwłoka). Widać tam małe wgłębienie ale to nie jest ranka. Może po wylince jak pancerz zastygał coś spowodowało to wgłębienie. Hmmm nie wiem.

dekilla
27-12-2013, 15:52
na pewno to nie jest po włoskach po wylince odrazu ze skóry wyszła bez skóry na części odwłoka normalne wnętrzności fuj

garo
27-12-2013, 15:55
Jak masz jakis foto to zamiesc je wtedy bedzie mozna cos wiecej ustalic.


Byc moze to jest otarcie na odwloku, i pechez. Moja albopilosum tak miala kiedys jak byla za czesto brana przezemnie na rece, ale przestalem ja brac i po 2-3 tygodniach jej to sciemnialo i odrosly wloski a po wylince nie bylo juz sladu.

Choc pisales ze na tam wloski nie jest to gole miejsce wiec moze miala gole a teraz jej zarozlo i sie zrobil strupek.


garo

vendetta
27-12-2013, 16:04
postaraj sie o zdjecie..można stosowac wazeline jednak narazie sie niewypowiadam mogą powstac róznego rodzaju beztlenowce,bakterie itd...
z tego co opisałes wnioskuje ze musiała wyjsc z wylinki w sposób taki ze fragmęt "świeżej skóry" pozostał dolepiony do wylinki...brrr:(( moze przez za niską wilg.?!..zrób fotke nie widziałem nigdy czegoś podobnego.

robert.p.
27-12-2013, 16:39
rana jest na wierzchu czy pod spodem odwłoka?Czasem robią sie takie plamki bez włosów jak jest zbyt mokro ale jeszcze nie widziałem zeby skóra całkiem odeszła.Taka rana moze byc problemem i to duzym.otwarte rany na odwłoku dobrze nie rokują,choc oczywiscie mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.

esi
27-12-2013, 17:58
Póki co radze słabo karmić pająka. Daj mu mącznika co miesiąc i tak do wylinki najlepiej. Chodzi głównie o to by odwłok nie napęczniał bo ten strup może odpaść; pająki mają otwarty układ krwionośny więc po takim czymś to już na 100% zgon. Postaraj sie o fotki, ktoś na pewno jeszcze coś doradzi. Mam nadzieje, że po wylince wszystko bedzie OK, jeżeli rana sie powiększy to bedzie to najprawdopodobniej zwiazane z jakąś wadą genetyczną.

Grażynka
28-12-2013, 01:04
eee wątpie aby rana mogła byćspowodowana wadągenetyczną ;] acz kolwiek nie mam pojecia co to moze być...i czemu sie zamiast zmniejszyćpo wylince jeszcze powiekszylo :|

esi
28-12-2013, 07:33
Grażynko :) własnie dlatego sugeruje, że to wada genetyczna, pajączek ma w tym miejscu "coś" od dawien dawna, a wraz z wiekiem sie to przeobraża, po wylince powinien wydobrzeć, a tu tylko gorzej.

42d3e78f26a4b20d412==