PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego nie można brać ptaszników na ręce...



Phasmodea
28-12-2013, 13:27
Dlaczego nie można brać ptaszników na ręce a sami biorą na ręce?????

PRC
28-12-2013, 13:29
Mozna... tylko po co?!? (i prosze tego nie traktowac jako zachety do dalszej dyskusji na ten temat - wrecz przeciwnie ;-))

S m i t h
28-12-2013, 13:32
Jedna z przyczyn:
Weźmiesz pajączka już na ręke on sie przestraszy zrobi gwałtowny ruch a ty go automatycznie upuścisz na ziemi to sie = zgon

Maniak
28-12-2013, 13:41
Druga przyczyna:

Bierzesz takiego murinusa na rękę, on cie dziabie, spada na ziemię i ginie, ty umierasz za chwilkę jeśli jesteś uczulony na jego jad.

Trzecia przyczyna:

To nie jest mysz, fretka ani inny futrogenny stwór więc nie ma po co go brać na rękę. Chcesz go pogłaskać?



A TAK WOGÓLE TO CZYTAJ FAQ I ARCHIWUM!!!

Samael_
28-12-2013, 13:52
Maniak napisał(a):

> Druga przyczyna:
>
> Bierzesz takiego murinusa na rękę, on cie dziabie, spada na
> ziemię i ginie, ty umierasz za chwilkę jeśli jesteś uczulony na
> jego jad.

Dobry zart :D:D:D Murinusa na reke :]. Moje zdanie jest takie - branie na reke stresuje pajaka,ale jesli ktos jest odpowiedzialny to jak dla mnie to moze sobie brac na reke.Wazne ,zeby zwierzeciu nic sie nie stalo,bo beda pozniej lamenty w dziale wypadki :].Kiedys jak zaczynalem to mnie to rajcowalo - teraz mi przeszlo :P.Ogolnie stalem sie przeciwnikiem takich praktyk i staram sie ludziom odradzac branie na reke,ale jak wiadomo nikomu sila nie zabronie :]

Phasmodea
28-12-2013, 13:57
Ja mam brachypelme albopilosum (ptasznik kędzieżawy) po trzech - to chyba jest mniejsza szansa na to że mnie ukąsi chyba że będzie wyczesywał włoski.
Nie jestem na nic uczulony - nie jestem alergikiem.

dekilla
28-12-2013, 13:57
pająk tego nie lubi nie lubi zresztą samego widoku ludzkich łap na swym terytorium,brachypelmy o których mówi się "można brać na rękę"rzadko atakują ale za to są wyjątkowo płochliwe (wyjątki tj. vagans) jeśli czują się bezpiecznie w swym terrarium a oto chyba chodzi nigdy (no oprócz okresu linienia ) nie przebywają w kryjówkach przy pracach pielęgnacyjnych również pozostają na widoku nie wzruszone ludzką "łapą":) jeżeli będziesz je brać w rękę czy w inny sposób nękać to nawet przy uchylaniu terra do podania pokarmu pająk w panice ucieknie do kryjówki czując na plecach spoconą ludzką łapę :)

Hellhamer
28-12-2013, 13:59
kedzior po trzeciej jest zupelnie nie szkodliwy:)

dekilla
28-12-2013, 14:01
z autopsji wiem że ten pająk wyjątkowo tego nie lubi i jest bardzo płochliwy

laska
28-12-2013, 14:01
no i jeszcze po co brać takiego kleszcza na łąpe???

Phasmodea
28-12-2013, 14:05
a vo jest łagodniejsze brachypelma bohmei czy brachypelma albopilosum - co jest bardziej lepsze do brania na ręke.

Phasmodea
28-12-2013, 14:09
wie ktoś co z tych wymieninych gatunku wyżej jest łagodniejsze - który gatunek ma większą szanse na to że ukąsi???????????????????????????????????????????? ???

dekilla
28-12-2013, 14:13
przy L3 raczej żaden

pac
28-12-2013, 14:28
oj Boze.. dziecko kochane NIE BIERZE SIE PAJAKOW NA RECE.. nie ma reguly ani prawdopodobienstw.. moze Cie uzrec nawet zwykly kedzior..

redknee
28-12-2013, 14:36
za przeproszeniem, a po jaka cholere musisz brac pajaka tak malego na reke ?
po to aby postraszyc mame ze to jest mloda "tarantulla"
po za tym jak ci tak zalezy to nie pisz bzdur tylko se wez tego kedziora na reke i sie podniecaj !

morda
28-12-2013, 14:59
Bo gryzą...

42d3e78f26a4b20d412==