PDA

Zobacz pełną wersję : uczulony czy nie ?



PrzemekB
28-12-2013, 19:12
Zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie czy aby dowiedzieć się czy jestem uczulony na jad ptasznika muszę przejść jakieś konkretne badania???( nie chce tego badac poprzez wkladanie palca pod szczękoczułki :p :p ) . Słyszałem ze jad na B. Albopilosum jest porownywalny z jadem pszczoły(nie wiem czy to prawda,moze ktos mi cos powie na ten temat???)takze jesli przyjmiemy ze jady te sa podobne no to w lato mozna zrobić test z pszczołką ;) ... hehe ... ok czekam na odpowiedzi na pytanie ... z gory dziekuje ! pozdrawiam!

stopa
28-12-2013, 19:20
Bylo w archiwum, szukaj...

Nie jest to adekwatny sposob "badac sie" jadem pszczoly, poniewaz jad ptasznikow zawiera rozne toksyny...


Pozdrawiam!

Theraphos
29-12-2013, 03:15
Ja wiem ze nie jestem uczulony bo w lato użądliło mnie z 20 pszczół w nogi. Bolało jak cholera://

Mi też sie tak zdaje ze jest to porównywanie do ukaszenia a nie do jadu.

Atrax Robustus
29-12-2013, 03:21
To, ze nie jestes uczulony na jad pszczoly, stawia Cie co najwyzej w "grupie zmniejszonego ryzyka". Nie jest wcale powiedziane, ze nie okazesz sie alergikiem.
Ba! Moze byc i tak, ze po ukaszeniu Brachypelmy nic Ci nie bedzie, a po Chromatopelmy tak ;)

Tomas
29-12-2013, 04:20
Porownanie ptasznika do pszczoly jest na poziomie ugryzienia (obrzeku,bolu) zdreowgo czlowieka (znczy nie uczulonego). Ja jestem uczulony na jad owadow, po ugryzieniu pszczoly w okolice twarzy musialem dostac zastrzyk przeciw tezcowy i cos tam jeszcze, nie pamietam kajtek bylem wtedy ... Mimo to hoduje ptaszorki i na wiosne powiekszam hodowle. Osobiscie nie ukasil mnie jeszcze zaden ptaszor. Watpie zeby bylo mozna u nas zrobic badania na jad ptasznikow ... Na terrarystyka.com.pl jest uzytkownik,ktory jest uczulony na jad owadow i po ukaszeniu przez samiece kedziora obylo sie bez szpitala itp. Odrazu wapno i bylo ok (tak pisal).
Nie zamierzam rozwscieczac ptaszora,zeby mnie uchlal ;]

chrzanu
29-12-2013, 04:39
tu masz wątek mniej więcej o badaniach:

http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=58073&t=58073

42d3e78f26a4b20d412==