PDA

Zobacz pełną wersję : Pająk a subwoofer.....



Maciek5000
29-12-2013, 04:34
Ponoć drgania wytwarzane przez subwoofer są szkodliwe dla pająka.... Czy mogą one powodować np. to że pająk przez dluzszy czas nie je, siedzi w miejscu i ociężale sie porusza.....? Bo mam wlasnie taki problem z A. Geniculata. Od 3 tygodni nie wziela nic do ust.... Jest ociężała itp. Dodam ze to nie może być wylinka. Subwoofer jest w odleglosi okolo 2,5-3 m od pajączka, ale nie jest skierowany w jego kierunku. Czy wlasnie on moze byc tego przyczyna czy poprostu trafil mi si taki leń ;)

Atrax Robustus
29-12-2013, 04:38
Sorry za wyrazenie, ale cholera wie :)
Moje zwierzeta rowniez przebywaja w niedalekiej odleglosci od subwoofera (z 1.5m) od jakichs 2-3 lat i jeszcze nigdy nie zauwazylem negatywnego wplywu na ich zachowanie. Jedza i rozwijaja sie normalnie.
Tylko ja raczej nie slucham muzyki umce umce, wiec basy nie sa tragiczne i sa slabiej wyczuwalne.... chociaz...
W kazdym razie to moze byc ta wylinka, moze to przez basy (...szczerze w to watpie, ale moze jednak sprobuj przeniesc pajaka gdzies indziej i wtedy sprobuj karmic i obserwowac jego zachowanie. W koncu nieustanne bombardowanie pajaka ciezkostrawnymi dla niego basami moze byc dla niego stresujace). A jak nic sie nie zmieni, to czekaj :).

Maciek5000
29-12-2013, 04:40
Wylinke przechodził niedawno.Ja slucham glównie muzyki z duza iloscia bassów, a mój subwoofer jest potężny więc napewno mu nie jest miło..... Chyba go jednak przeniosę.

Atrax Robustus
29-12-2013, 04:56
I tak zrob :)
Nawet, jesli to nie pomoze w Twoim problemie, to na pewno nie zaszkodzi i zwierzak bedzie mial "mniejsze nerwiczki" :)

PrzemekB
29-12-2013, 06:43
Tak myśląc na "chłopski rozum" to subwoofer wytwarza poterzna ilośc drgań podłogi,scian,połek ... pająk wtedy przezywa małe "trzęsienie ziemii" a to chyba nie wpływa na niego pozytywnie(stresy-moze i dlatego brak apetytu) ... Musisz pamietać ze pająk doskonale czuje wszelkie wibracje podłoża ... zycze apetytu pajaczkowi i pociechy ! pozdrawiam ;)

KUBBA
29-12-2013, 10:23
Może poprostu pajączek nie lubi twojej muzyki, sprubuj mu puścić coś innego , kto wie co lubi najbardziej

Markoś
29-12-2013, 12:55
ja mam w kolumnach subwoofery i daja tez duzo basu ale nei zauwazylem zeby pajaki cios sobie z tego robily jedza normalnie rosa tez normalnie wiec drgania nie maja chyba nic z tym wspolnego .

PMajdan
29-12-2013, 13:04
Watpie... to takie sranie w banie. U mnie subwoofer nawala na okraglo ze zdwojona moca a pajaki jedza, zyja, rosna jak na drozdzach! ! !

PrzemekB
29-12-2013, 17:49
nie takie az sranie w banie PMajdan ... pajaki czują basy i to je płoszy .. przykład? (moja)cambridgei siedzi sobie ładnie na korzeniu z dala od kryjowki, włączam muze glosno ... za pierwszym uderzeniem basu pajak ucieka do kryjowki ... czyli pajaki niezbyt lubia trzesienia .. to tak jakby Ci sie chata trzesła ... no chyba ze ten Twoj subwoofer to jakies stare radio ;) ;) :p :p (to był zart, niedenerwuj sie ;p)

tw182
30-12-2013, 03:05
moim pajakom nie szkodzą basy.... a napewno wieksze mam od ciebie jak podłacze gitare basową pod piec, jedzą, przechodzą wyliny i maja sie dobrze. zgadzam sie ze moze jest to dla nich stresujace, ale bez przesady przestac sluchac muzyki przez pajaki ;)

42d3e78f26a4b20d412==