PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwna samica ????



PLU
29-12-2013, 04:51
Od dwóch dni razem z bratem i kumplem próbójemy zapłodnić samice i jest tak wpóściliśmy samca Acanthoscurria geniculata do samicy Acanthoscurria geniculata wszystko jest na dobrej drodze samiec stuka bulbusami o ziemie a samica drga odnóżami (przynajmniej mi się tak wydaje że jest wporządku) wydaje mi sie że to znacy że przyjeła samca. Samiec zbliża się krótkimi krokami w strone samicy i co każdy ruch powtarza uderzenia bulbusami i czeka na odpowiedź samicy. Kiedy już samiec dochodzi do niej to samica skurcza nogi co przezkadza samcowi zachaczenia haczykami w samce ???? nie wiem czemu sie tak dzieje już próbowaliośmy wiele razy i nie doszło do skutku może to jest gra wstępna ???? albo uważają że do siebie nie pasują ?? :):):) prosze o szybkie i sensowne odpowiedzi czytałem FAQ i nic tam takiego nie ma co robić nadal próbować ????

RAF_AL
29-12-2013, 04:56
Jestes pewny ze jest juz dojrzala?

PLU
29-12-2013, 05:06
Samica jest po 13 wylince samic po 12

Kaszkiet
29-12-2013, 05:18
PLU czemu pytasz o takie rzeczy skoro w profilu napisales juz ze rozmnozyles ten gatunek

RAF_AL
29-12-2013, 05:19
Nie napisal nic takiego. Kliknij na gatunek geni i tam pisze ze ma nadzieje ze sie zgraja.

marianex
29-12-2013, 05:27
PLU łacz je do skutku ale najlepiej tak za kilka dni spróbuj ponownie kiedys musi samiec
ja zapłodnic

PLU
29-12-2013, 05:44
Więc tak rozmnażanie jest podane dlatego że go kupiłem i koleś mi powiedział że już ją zapładniał więc dlatego tak napisałem lecz mnie okłamał i okazuje się że ona nigdy ne była zapłodniona więc chciałem to usunąć lecz okazało się że dopuściliśmy je i sie chyba udało (chyba ponieważ nie wiem jak rozpoanać że samiec zrobił swoją powinność) nie wiem jak to rozpoznać czy w poźniejszym czasie można zobaczyć u samicy instykt macierzyński i czy możana dalej dopuszczać bo wydaje mi się żę użył tylko jedego bulbusa ???? jak to sprawdzić sie udało ????

ziu
29-12-2013, 05:49
rozmnozenie zaznacza sie jak zobaczysz nimfy, albo nawet jak juz bedzie L1 a nie dlatego bo Ci sie wydaje ze sa zaplodnione. Tak to ja mam 2 samice zaplodnione i czekam na kokony co nie znaczy ze je rozmnozylem.

Kaszkiet
29-12-2013, 05:55
a to czy samiec zrobil swoje dosc dobrze widac, poogladaj jakies filmiki z kopulacja to bedziesz wiedzial .Zaplodnienie nie rowna sie rozmnozenie do tego daleka droga

rastafaq
29-12-2013, 07:08
Hmm...może być , że samica jest za młoda albo samiec jej poprostu nie odpowiada, ja tak mialem z Ceratogyrusem, jeden samiec odrazu podbiegl i ja zaplodnil, a drugi sie czaiła potem uciekał.Niestety nie wszystko w przyrodzie układa sie tak jak chciałby człowiek, możesz jeszcze spróbować, a jak dalej to nie przyniesie rezultatów to poczekaj , aż samica wylinieje lub na drugiego samca.

42d3e78f26a4b20d412==