PDA

Zobacz pełną wersję : Kopanie nor przez ptaszniki ?????



Cobra241
30-12-2013, 14:03
Posiadam kilka gatunków ptaszników naziemnych i większość z nich zakopuje się w podłożu pomimo iż zrobiłem im kryjówki z małych połówek doniczek. Czy to jest normalne zachowanie pająków ?????

Wojtek

jabol87
30-12-2013, 14:09
moze to byc oznaka ze przygotowuje sie do wylinki

Mondry
30-12-2013, 14:09
nom jasne widoczne kryjówka dana im przez ciebie im sie niepodoba:D

Markoś
30-12-2013, 14:14
jak mowil jabol87 moze to byc spowodowane przez nadchodzaca wylinke

Tomek_Nie
30-12-2013, 14:17
jest to normalne zachowanie niemasz sie czym martwic

TheMetal
30-12-2013, 14:20
Otóż nie do końca :> czasem spowodowane jest zbyt dużą temperaturą (nie przegrzewasz ich tam czasem? ). A co do teorii z wylinką hmmm pierwsze słysze (ale byćmoże jestem młody i jeszcze mało słyszałem) ...

KoMar_83
30-12-2013, 14:23
to informuje cie, że często naziemne zakopują się pod ziemię, żeby wylinieć, a wychodzą jak zgłodnieją...

Tomek_Nie
30-12-2013, 14:29
themetal- ale musisz wiedizec ze pajak niezakopuje sie tylko wtedy kiedy ma za wysoką temperature i niejest to jakas regułą ! ale opczywiscie zgadzam sie z tym ze pajaki chronia sie przed wysoką temp wlasnie kopiac norki . Pajaczek moze zakopac sie w optymalnej temp ,wyzszej niz optymalna i nizszej niz optymalna ,przed wylinka itd kiedy tylko mu sie spodoba wiec to jest raczej normalne zachowanie moim zdaniem ze pajaczek wykopie sobie norke .pozdrawiam

Tomek_Nie
30-12-2013, 14:31
ps. themetal - nieodbierz czasami mojej wypowiediz jako jakis atak na twoje zdanie :) tylko draze dalej temat hehe pozdrawiam

Tomek_Nie
30-12-2013, 14:34
ehhh co ja pisze jestem juz spiacy :) pozdrawiam

laska
30-12-2013, 14:35
tak jak mówią poprzednicy.Mój vagans do dzisiaj robił wspaniałe tunele,ale znowu musiałem trzeci raz torf wymienić niszcząc przy tym ów tunele,wyczyścić pudełko,zrobić dodatkową wentylke,i jeszcze nie zobaczyłem żadnych tuneli mojego vagansa.Może uznał,że jak mu cały czas niszczą je,to nie warto ich robić?Ja się ciesze że przestał się w to bawić.

TheMetal
30-12-2013, 14:42
Spoko, spoko nie odbieram. Ja też zresztą napisałem, że nie jest to regułą (zakopuje sie zawsze jak jest za wysoka temp), np niektóre Brachypelmy maja tendencje do kopania ot tak sobie ;]. Ale zapytałem czy nie przegrzewa bo młodzi terraryści maja do tego skłonność. A co do zakopywania się przed wyl to nadal nie czuję sie przekonany :P ale niech wypowie się ktoś o większym doświadczeniu. Bo bez bicia brzmi to trochę głupio - wszystkie moje naziemne zawsze liniały tak samo >> dywanik, czasem w kryjówce, czasem przed, czasem wogóle w drugim końcu pojemnika, ale zawsze dywanik i żadne zakopywanie i zresztą przy setkach tematach o wylinkach nigdy nikt nie napomnknął

cyclosternum
30-12-2013, 14:47
słuchaj jak wprowadzasz sie do nowego domu to wszystko zostawiasz na swoim miejscu czy robisz małe przenosiny??

garo
30-12-2013, 15:18
oczywiscie jak najbardziej !!!


wiele pajakow naziemnych kopie nory paczawszy od Brachypelmy Albopilosum.



garo

Awikularia
30-12-2013, 15:55
Coz, zaden z moich pajakow niigdy nie wykopal sobie nory po to, aby przejsc w niej wylinke. Co najwyzej lekko sie zasieciowal uzywajac do tego torfu. Kopanie nie oznacza "zaraz bede linial". Pajaki robia sobie kryjowki - a to, ze zignorowal Twoje doniczki to pech. Ptaszniki nie zawsze kopia norki tam, gdzie chce czlowiek.

pac
30-12-2013, 16:54
to nie jest normalne zachowanie.. WSZYSTKIM Twoim pajakom odbila palma..

tw182
31-12-2013, 06:01
ja mam brachypelme angustum i ona praktycznie siedzi non stop pod ziemia, albo robi tunele albo norke wychodzi czasami jak jest glodna... nie widzialem jej na powierzchni od wakacji :[

X_v_X
31-12-2013, 07:26
Moje 3 Maculaty i Calceata są nadrzewnymi pająkami a siedzą wszystkie pod ziemią :P

Tomek_Nie
31-12-2013, 07:43
no ja mialem takiego vagansika co przeszedl kilka wylinek wlasnie pod ziemia i tez co moze troszke dziwnie w pionowej czesci tunelu ( prowadzacym do wyjscia) tsak wisial sobie i zrzucal skorki ,dwie wylinki tak przeszedl , oczywisice nie za jednym razme hehe :) .

Maniak
31-12-2013, 11:03
Witam,


Kiedy miałem jeszcze B.Smithi zakopywała się ciągle. W sumie to widziałem ją na powierzchni tylko przy przenosinach do większego pojemnika. Nawet leniwa nie wychodziła na polowanie tylko czekała aż ofiara sama przyjdzie do kata i wpełznie do nory. Szkoda bo to przecież śliczne pająki :(.

Cobra241
31-12-2013, 14:38
Dzięki serdeczne za informację skoro u większości z was pajączki robią sobie norki to chyba jest normalne, widocznie robią tak bo im to pasuje. Temperaturę trzymałem u nich 28 stopni potem pomyślałem że mają za ciepło i zmniejszyłem do 24 - 25 stopni ale niestety to nic nie pomogło. Teraz przeniosłem je do nowych, większych pomieszczeń a one pierwsze co zrobiły to rozkopały podłoże i urządziły je sobie po swojemu no i skończyły mi się koncepcje co może być tego powodem i dlatego zadałem to pytanie na grupie.Teraz już wiem że one poprostu chcą mieć w terra tak jak im pasuje !!!!

Dzięki Bardzo !!!!
Pozdrawiam
Wojtek

42d3e78f26a4b20d412==