PDA

Zobacz pełną wersję : Ugryzienie co robic???



jabol87
30-12-2013, 14:06
witam co zrobic jezeli zostanie sie ugryzionum przez np. A. Geniculate???

Markoś
30-12-2013, 14:11
kupic sobie trumne :P a tak naprawde to wypic wapno i isc do lekarza

Mondry
30-12-2013, 14:13
hmm podzielam zdanie markosia ale poza trumna zamow se pogrzeb,sekcje zwłok 2 swieczniki i masz zestaw wypoczynkowy:] niewiem co da wapno ale ja bym polecil odpoczywac

Vagansmen
30-12-2013, 14:15
wypić wapno, udać się do lekarza, a pozatym poczytać archiwum, FAQ i powinno być dobrze :)

redknee
30-12-2013, 14:18
wiecie co mnie wkurza troche w tym gadaniu "wypij wapno i idz do lekarza"?

mam pare pytan
po pierwsze: do jakiego lekarza nalezy sie udac ?
po drugie: co mu powiedziec ? ,.. ze ukasił mnie ptasznik ?
po trzecie: jesli sie powie ze ukąsil ptasznik to czy nie bedzie potem problemow takich jak dochodzenie przez jakies sluzby skad ja mam ptasznika, to jest nielegalne itd itd takie tam pierdoly

jabol87
30-12-2013, 14:19
no dobra a np. rozsciac miejsce ugryzienia i ucisnac tak aby wyleciała krew i polac octem?? nie wiem czy to prawda tak słyszałem

Atrax Robustus
30-12-2013, 14:28
I najlepiej jeszcze do tego lyknij jabola ^^


Nie mistrzu, tak nie wolno. Zadnego rozcinania. Jad pajeczy ma i tak spreading factor. Wiele ci to nie da.

1. wypij wapno, usiadz spokojnie, bez nerwow i przeczekaj. Jezeli czujesz sie dobrze, to wypadaloby isc do lekarza chocby w celu profilaktyki przeciwtezcowej (pajaki sa czyste, ale niczego nie mozesz zalozyc na 100%).

TheMetal
30-12-2013, 14:32
Z tym rozcinaniem i octem to chyba nie najlepszy pomysł (i to delikatnie mówiąc). Co do wysysania niech ktoś Ci fachowo wytłumaczy wytłumaczy, ale ogólnie wygąda to tak, że jad przenika do organizmu, że wysysanie jest bezsensowne (jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi). A co do tego co możesz zrobić :
- udać się do lekarza (a może uczulony jesteś i co wtedy??)
- wapno - podobno przesąd - znaczy żadnego efektu nie daje
- lód - jeżeli jakaś większa opuchlizna, to powinno trochę zmniejszyć

Przy gat o mocniejszym jadzie to juz zupełnie inna bajka narazie trochę archiwum bo było o tym trochę ;] dla przykładu >>>
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=56776&t=56776

Tomek_Nie
30-12-2013, 14:38
uu to wysysanie raczej odmawiam,a co bedize jak masz zepsute zeby albo dziaslo i jad sie przedostanie do krwioobiegu :) ? dalsze obrazenia w okolicach jamy ustnej brrrrr :)

Atrax Robustus
30-12-2013, 14:57
Poza tym takie dzialanie jest bezcelowe :) Jad pajeczy zbyt szybko rozchodzi sie :)

Oczywiscie istnieje pompka do odsysania jadu - Avispenin.... ale prawdopodobnie musialaby byc uzyta blyskawicznie po ukaszeniu...
No dobra... powiem, ze srednio wierze w jej skutecznosc.

garo
30-12-2013, 15:20
nic


jedynie co mozesz robic to nie pic alkocholu i czekac az minie bol jezeli wystapi wogole jakis bol czy obzek.



garo

kak
30-12-2013, 15:52
masz być twardy i nie płakać :>

Awikularia
30-12-2013, 15:53
Redknee, na pogotowie, do lekarza pelniacego dyzur. Oczywiscie, ze powiedziec, ze ukasil ptasznik - a co, ze pitbull? Co do dochodzenia nie wiem - ale na pewno bedzie to tania sensacja...

Mariusz
31-12-2013, 00:32
do lekarza?!
w żadnym wypadku!! ;)
Idz do apteki i porozmawiaj ze starymi babciami - one wiedza wszystko na temat chorób... ;)
Albo lepiej poczekaj na powikłania... ;)

morda
31-12-2013, 01:16
Wiedzą wszystko... ale wariata utrzymującego, że pokąsał go tropikalny pajak chyba jeszcze nie widziały.
Najlepiej wypić wapno i odpocząć, nie wykonywać zbyt gwałtownych ruchów, nie biegać, nie panikować itp. Jak zacznie się dziać coś podejrzanego to wtedy najlepiej iść do lekarza. Czytałem pełno opisów gdzie jedynym objawem był ból i mała opuchlizna.

chrzanu
31-12-2013, 06:35
ugryzienie co robić ?? - szukac w archiwum :

http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=63490&t=63360#reply_63490

tam masz kilka linków do innych wątków z przypadkami ukąszenia, najciekawszy jest ten z poeciloteria.

jw73
31-12-2013, 08:26
Dobrą metodą jest przyłożenie do rany rozgrzanego do czerwoności żelaza. ;-)

A na poważnie to wypić litr mleka (w fabrykach chemicznych stosuje się taką metodę jako profilaktykę przed zatruciami) i udać się do lekarza przede wszystkim po szczepionkę przeciwtężcową.

Mariusz
31-12-2013, 13:43
.. ja bym proponowal zamiast octu na rane - wylac stezony kwas siarkowy, albo lepiej wode krolewska ;))))))
.. podobno rozgrzane zelazo na ugryzienia pajaka jest neskuteczne :)))
.. jak by co, to mozna jeszcze wywar z lapek nietoperza, ale to juz chyba niekoniecznie prawda.. :))))


.. w kazdym razie nie idz pod zadnym pozorem do lekarza!!! ;)

chrzanu
31-12-2013, 13:45
i co chciałes nam przez to powiedziec ?
wysatwiłbym ostrzezenie na miejscu moderatowór, nic nie wnosisz i piszesz ironie z postu.

42d3e78f26a4b20d412==