PDA

Zobacz pełną wersję : UWAGA TERRARYŚCI! - BARDZO WAŻNE!



Dark Raptor
30-12-2013, 15:53
Uwaga towarzysze i towarzyszki terraryści!

Być może wielu z was znany jest fakt, że Ministerstwo Środowiska planuje wprowadzić na listę gatunków niebezpiecznych dla zdrowia i życia człowieka, szereg popularnych w hodowli gatunków bezkręgowców.
Postanowiliśmy jakoś temu przeciwdziałać i dzięki temu, w bólach, zrodziła się koncepcja petycji. Wiem, być może dużo to nie da, ale zawsze istnieje jakaś szansa na zmianę stanowiska MŚ.

Oto adres elektronicznej petycji:

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=554

Wpisujcie się "ręcami i nogyma". Umieszczajcie swoje imię i nazwisko. Wasz adres mailowy potrzebny jest do weryfikacji oddanego przez was głosu. W komentarzach umieszczajcie tylko dane dotyczące waszego doświadczenia w hodowli itp. Nie chcemy, by petycja stała się śmietnikiem. Pamiętajcie, że adres tej petycji, trafi niedługo na wersję papierową i elektroniczną. Zostaną one przesłane do MŚ i również dostarczone tam osobiście.

Do powstania tej petycji dobitnie przyczynili się (bez kolejności):
Mantid, Baku, Maikardaaion, CRIMSON, dr Robert, Ponczos, bachus, Awikularia oraz wielu innych userów (przepraszam jeśli pominąłem kogoś ważnego).

Niedługo w oddzielnym topicu ukaże się pełny tekst petycji, którym będziecie mogli "zaspamować" nasze wspaniałe MŚ.

Za pomoc wszystkim bardzo dziękuję i liczę na przyszłą współpracę przy rozsyłaniu maili i listów! Przepraszam za wszelkie opóźnienia i problemy techniczne, czynnik ludzki zawsze działa. Jeszcze raz mam nadzieję, że to coś da.


dodam liste gat. ptasznikow ktore sie znalazy sie na tej liscie:

Theraphosa spp,
Aphonopelma spp.
Ceratogyrus spp.
Pamphobeteus spp.
Poecilotheria spp.
Pterinochilus spp.


ziu.

Baku
30-12-2013, 16:07
Dziękuje Wam wszystkim za zaangazowanie !! teraz najwazniejszy moment ,, musimy jeszcze raz za wkład w tej petycji ... !!

A do wszystkich pozostałych terrarystów .. : Wpisując sie na tą liste i wysyłając list pocztą z treścią tej petycji do MŚ sprawicie ze trud włozony w tą ankiete nie pujdzie na marne ..

Dark Raptor
30-12-2013, 16:08
Jeszcze niech nie wysyłają!!!!!!!!
Pełny tekst będzie gotowy, gdy na liście będzie już trochę osób. Przeczytaj dokładnie info!

Dark Raptor
30-12-2013, 23:15
I jeszcze garść informacji.

- Potrzebne jest wsparcie innych portali i instytucji (np. Ogrody Zoologiczne itp.). Każde taki wsparcie, znajdzie się na petycji dostarczonej do MŚ. Dzięki temu petycja będzie bardziej wiarygodna.
- Jeśli macie znajomych, którzy mają pająki (lub będą mieć), dajcie im link do tej petycji. Każdy głos się liczy.
- Jeśli macie strony internetowe (zwłaszcza terrarystyczne), też dajcie na nich linki do petycji.

Myster_x
30-12-2013, 23:59
ale jakiej chodowli nawet zwierząt bezpiecznych ?? naprzykład ptaszniki które niemają szans uszkodzić organizm ??

ketnip
31-12-2013, 00:13
tak tylko teraz na to popatrzeć (na petycje) to sporo osób nie potwierdza swojego podpisu - a to jest bezsensu - czytac nie umieją czy co?, taka akcja tyle starań a znajdą sie zawsze jakieś barany :(

korecki
31-12-2013, 00:31
no a jak go potwierdzić? miał przyść zwrotny meil na adres a do tej pory nic niedostałem

ketnip
31-12-2013, 00:35
mi przyszedł mail:

temat: failure notice

od kogo: MAILER-DAEMON@polnet.biz

w sumie cos z błedami ale link do potwierdzenia był

Silent_Dragon
31-12-2013, 02:19
Witam
Juz sie spisalem i zatwierdzilem :]]]
Pozdrawiam

Silent_Dragon
31-12-2013, 02:20
Witam
Sorry blad - wpisalem.
Pozdrawiam

Amatorek
31-12-2013, 04:27
Spotkalem się z taką opinią ;( :

"...wszystko na listę. Pająki w domu?, Skorpiony, skolopendrie, Modliszki...ludzie, a może słonia?. Pozwólcie tym stworzeniom normalnie sobie ***** zyc w ich naturalnym srodowisku, ktorego zostaje i tak coraz mniej. Dla proznosci czlowieka wiele gatunkow ginie i juz zginelo. Po **** ci pająk w domu?, chcesz komus zaimponowac?, ze masz pajaka i sie go nie boisz?. wszystko bym na ta liste. W USA staje sie modne chodowanie ***** tygrysow, ktore sa juz na wyginieciu w Azji. Fajniutki poki malutki. Potem taki kot dorasta i trzymany jest w okrunych warunkach w ogrodzeniu na deszczu i w blocie przywiazany do drzewa i owrzodzony. Jeslii kochacie zwierzeta ta lista powinna byc jak najszersza. Sa gatunki udomowione, ktore towarzysza czlowiekowi od wiekow, jak i takie, ktore nie pasuja do czlowieka i nigdy pasowac nie beda. Zareczam Ci, ze kazdy rodzaj owada mozna kupic nielegalnie bez zadnych znajomosci. Zaczynajac od slonowodnych rybek glebinowych za 25 tys.$ konczac na malutkim szympansie wykradzionym rodzicom, ktorzyy zostali w tym celu zabici, bo bronily mlodego. Wystarczy pojechac na wycieczke do ameryki, albo azji i spytac sie handlarza cebula, to wskarze ci odpowiedni adres gdzie hieny dla zyzsku trudnia sie wylapywaniem takich stworzen z ich srodowiska..."

Sebastian Wolf
31-12-2013, 05:01
no tak cała prawda o terrarystach...
szpanerzy niszczący naturalne srodowisko...
ktoś jest bardzo inteligentny...:]
proponuje abyśmy wszyscy po przeczytaniu tego przejrzeli na oczy zostali weganami i zjadali wszystko to co samo spadnie z drzewa... bo gruszcze na gałezi jest o wiele lepiej niż w naszym brzuchu...:P

Vagansmen
31-12-2013, 05:59
ja się też wpisałem i zatwierdziłem :)

Awikularia
31-12-2013, 06:06
To w takim razie po co, Amatorku drogi trzymasz E. obsoleta, E. macularis, H. hercules i N. coloratovillosus? Jedz w te pedy i wypusc je na wolnosc, u ciebie sie te zwierzaki strasznie męczą... Badz konsekwentny - jak tak bronisz zwierzakow, to nie trzymaj zadnego z nich... A jak trzymasz, to po co sie wypowiadasz? Mozesz wpisac sie zreszta na liste "przeciw"...

Amatorek
31-12-2013, 06:15
Awikulario - nie rozumiem Twojego problemu - to nie moja opinia , tylko spotkałem się z taką na jednym z forum wogóle nie dotyczącym tematu(konkretnie forum o PS2) , ja osobiście jestem jak najbardziej za i oddałem głos ZA

Awikularia
31-12-2013, 06:23
To w takim razie przepraszam i zwracam honor Amatorkowi. Umiem sie czasami przyznac do bledu ;)
Ale na przyszlosc radzilabym pisac bardziej przejrzyscie, bo twojego posta mozna wziac za twoja opinie.

Pozdrawiam.

Amatorek
31-12-2013, 06:26
Był trochę zagmatwany ale można było na górze dostrzec linijke "Spotkałem się z taką opinią " Ale już koniec , zajmijmy się apelowaniem :)

Mondry
31-12-2013, 07:24
Głosowałem za:)

bachus
31-12-2013, 08:10
Uwaga. Widzę, że nie tylko ja miałem problem z potwierdzeniem głosu, jeśli zamiast maila od petycje.pl przyjdzie jakiś raport błędu dostarczenia w stylu Mailer-Deamon bodajże, pogrzebie w treści, tam też jest link potwierdzający głos, tylko uważnie przejrzyjcie a znajdziecie.

Juraviel
31-12-2013, 10:49
Dopisane, nareszcie cos sie ruszyło ;)

Maniak
31-12-2013, 10:58
Również się dopisałem. Mam wrażenie że te wszystkie organizacje próbują nas wytępić (a razem z nami terrarystami połowę żyjących na świecie zwierząt bo przecież w domach smithasów jest i tak więcej niż na wolności). Zaczęło się od nawiedzonych ludzi z Salamandry (czasem się wstydzę bycia Poznaniakiem - właśnie przez takich jak oni) a teraz to już Warszawa z ministerstwem wyjeżdża. Czekam tylko na zbiorowy pozew: terraryści vs. reszta świata.

Dark Raptor
31-12-2013, 11:05
Witam.

Dzięki za wpisy. Mimo ferii wygląda to bardzo dobrze :-)

Jak ktoś zauważył, jeśli dostaniecie maila MAILER-DAEMON, nie przejmujcie się, link potwierdzenia jest w wiadomości.

Oczekujemy wsparcia innych portali terrarystycznych. Ich lista znajdzie się w pełnej wersji, która będzie do ściągnięcia i wysłania mailem (ewentualnie wydrukowania i wysłania pocztą). Widzę tu adminów niektórych z nich. Rozreklamujcie ten link na swoich portalach i stronach internetowych. Musimy mieć jak najwięcej wpisów.

Niestety wygląda na to, że wsparcia ze strony Zoo w Wawie niestety nie będzie. Jutro powinienm mieć dokładniejsze info.

Przydałoby się oficjalne wsparcie ze strony PST i innych zrzeszeń terarystycznych. One też pojawią się na liście. Jeśli znacie jakieś inne organizacje, które mogą mieć coś wspólnego z tym tematem, też włączcie je do akcji.

robert.p.
31-12-2013, 11:10
Co jest ze tak mało osób podaje swojego meila?Tylko troche ponad połowa głosów jest potwierdzana.Co jest?Spamu sie boicie czy co?Przecież jak ktos sie podpisuje to trzeba sie potwierdzic.Inaczej to sensu nie ma.Pomyslcie troche.

Silent_Dragon
31-12-2013, 11:22
Witam
Tak jak Dark prosiłeś :]]

http://www.terrarystyka.boo.pl/forum.php?category=2&cmd=show&id=532

Pozdrawiam

Dambala
31-12-2013, 11:27
Ja też sie podpisałem mimo, że nie jestem zaawansowanym pajęczażem i wole wężyki i link zagościł na ABP ;)

zadyma14
31-12-2013, 12:46
amatorek gdyby nie terraryscie niektore gatunki zwierzat mugl bys oglondac na zdjeciach wiec sie nie wpier...... w rzeczy o ktorych niemasz zielonego pojecia

Samael_
31-12-2013, 12:52
Podpisalem sie i nawet namowilem kilka osob,zeby glosowaly za :]. Robert.p. - ja sie spamu nie boje, jednak swojego maila nie bede udostepnial osobom postronnym.Najwazniejsze jest potwierdzenie.Jesli serwis bedzie sam chcial sie skontaktowac z kims z nas to na pewno bedzie nas wszystkich mail w ich bazie danych :]

Spyro
31-12-2013, 13:16
a musze podpisywać iminiem i nazwiskiem moge samym imieniem

Spyro
31-12-2013, 13:21
I czy to jest jakos chronione przed ujawnieniem danych osobom nie powolanym ( tylko dla celow ankiety to bedzie ) i to nie ebdzie napisane publicznie kto oddal glos
?

Dark Raptor
31-12-2013, 13:27
Podajesz tylko imię i nazwisko +miasto

Nic więcej nie potrzeba. Podając e-mail zaznacz, że nie chcesz go udostępnić i to wszystko.

Podawanie imion lub nicków to bezsens przy tego typu petycjach.

Maniak
31-12-2013, 14:37
Nie no najlepiej to chyba podać swojego nicka i rozmiar buta. LUDZIE MYŚLCIE DO... (ech). Czy gdyby petycja była kierowana do was wystarczyło by wam że ją podpisał popularny ostatnio Bogdan z osiedlowego klubu Spartakus? Nie? Ciekawe czemu. Samael_ to jest serwis który ma umożliwić składanie petycji i jedynym ich kontaktem z tobą jest mail. Jak go nie podasz to żeby jajo znieśli to sie z tobą nie dadzą rady skontaktować tak więc skąd będą cię mięli w bazie danych?. Ja podałem prawdziwy mail, imię i nazwisko i jakoś spamu nie ma.




LUDZISKA PODPISUJCIE SIĘ DLA DOBRA SPRAWY!!! (podając imię, nazwisko i poprawnego maila)

Welpek
31-12-2013, 15:15
Mam nadzieje ze przyniesie to oczekiwany przez wszystkich terrarystow efekt (wpisalem sie)

Zibi
31-12-2013, 16:24
Popisuje sie pod tym rekami i nogami....

Samael_
01-01-2014, 01:04
Maniak napisał(a):

> Nie no najlepiej to chyba podać swojego nicka i rozmiar buta.
> LUDZIE MYŚLCIE DO... (ech). Czy gdyby petycja była kierowana do
> was wystarczyło by wam że ją podpisał popularny ostatnio Bogdan
> z osiedlowego klubu Spartakus? Nie? Ciekawe czemu. Samael_ to
> jest serwis który ma umożliwić składanie petycji i jedynym ich
> kontaktem z tobą jest mail. Jak go nie podasz to żeby jajo
> znieśli to sie z tobą nie dadzą rady skontaktować tak więc skąd
> będą cię mięli w bazie danych?. Ja podałem prawdziwy mail, imię
> i nazwisko i jakoś spamu nie ma.

Chlopie stuknij sie w lepetyne ,a nie takie bzdury piszesz !!! Jka moglem nie podac swojego maila ??!!! To jest jeden z wymogow zlozenia podpisu !!!! Dalem imiennego maila jak bys chcial wiedziec !!! Zaznaczylem tylko opcje,zeby nie pokazywac go innym.Wybacz ,ale nie jestem debilem zeby nie wiedziec jak sie pod takimi rzeczami podpisywac,a maila na pewno maja,bo niby jak wysylali linka do potwierdzenia ??!! daje sobie reke uciac,ze na pewno gdzie w ich bazie da sie go znalezc.Wysylajac maial z glupiego Outlooka,adres jest podany zarowno jeden jak i drugi w wlasciwosciach maila i nie wierze,ze tego typu formularzach nie zostaje zaden "slad" Na drugi raz proponuje sie zastanowic gleboko zanim sie kogos oskarzy :]

Spyro
01-01-2014, 06:01
Oddam naa popieram czy tak uchronie te "ptaszniki" nie chce mi sie czytac

Nevermore
01-01-2014, 10:14
demo krotos!

podspisywac sie ludziska!

Juraviel
17-01-2014, 09:50
podpisane, tylko szkoda że wiecej głosów nie zaakcetowanych. Dlatego nie zapominajcie klikać na link, który dostajecie na email.

P4w3l
01-02-2014, 13:49
nie wiem czy padlo pytanie...dlaczego petycja nie mowi nic o dusicielach i wezach jadowitych ??

42d3e78f26a4b20d412==