PDA

Zobacz pełną wersję : Ach, te sieci...



Awikularia
01-01-2014, 03:43
Czesto uzytkownicy, zwlaszcza poczatkujacy, zadaja pytanie, ktory z gatunkow ptasznikow robi najwiecej i najladniejsze sieci. Zdaje sobie sprawe, ze robert p. dal juz podobny temat, ale kazdy pajak robi sobie inne kryjowki. Zapraszam wiec do ogladania.

W zalaczniku kryjowki sieciowe Chilobrachys andersoni. Maluch bo maluch, ale sieciuje, jak stary ;).

Awikularia
01-01-2014, 03:45
A w tym zalaczniku mlody Chilobrachys fimbriatus w swojej pajeczynowej norce. Reszta terrarium wyglada podobnie.

Awikularia
01-01-2014, 03:47
A to juz inny oprzed - tutaj urzeduje Avicularia minatrix. Sieci sa czysciutkie, bez sladu torfu czy innych zanieczyszczen.

Awikularia
01-01-2014, 03:48
Tutaj kryjowka Poecilotheria regalis - samica pieczolowicie zrobila ja w jedna noc. Nasieciowala i nanosila torfu na pol terrarium.

Markoś
01-01-2014, 03:49
zawsze mnie ciekawilo jakie chilobrachysy robia pajaczeny i z tego co widze to sa zajefane :)

Awikularia
01-01-2014, 03:50
W zalaczniku kryjowka - co prawda marna - Poecilotheria rufilata. To jest jedyny moj ptasznik z tego rodzaju, ktory robi sieci u gory terrarium.

Awikularia
01-01-2014, 03:51
A tutaj juz inne ptaszniki - w zalaczniku kryjowka Pterinochilus murinus. Ten gatunek rowniez robi wspaniale tunele z pajeczyny.

Awikularia
01-01-2014, 03:53
A to smieszna pajeczynowa dziura, w ktorej urzeduje P. murinus red form. Zawsze pokazuje zabki...

Awikularia
01-01-2014, 03:55
Tutaj kolejny gatunek, wytwarzajacy sporo sieci - oczywiscie z poprzednikami w moich zalacznikach ma niewiele wspolnego. Ale Cyclosternum fasciatum maja tendencje do oblepiania wszystkiego cienka warstwa pajeczyny.

Awikularia
01-01-2014, 03:56
Avicularie z reguly nie plota sieci blisko podloza - w zalaczniku kryjowka Avicularia versicolor.

Awikularia
01-01-2014, 03:57
I ostatnia, torfowo-pajeczynowa kryjowka - jest to dzielo Tapinauchenius elenae.

kak
01-01-2014, 04:33
Pozwolę sobie dodać oprzęd Chromatopelmy cyaneopubescens z czasów L6. W chwili obecnej, już w terra, zrobiła ładny, podłużny tunel od doniczki (kryjówka) do miejsca pod żarówką :)

Art82
01-01-2014, 05:07
Zdjecia są naprawde Super :!! :p

Karn
01-01-2014, 05:16
no naprawde wspaniałe kolejny post pani Avicurli który przyciąga uwagę :]

morda
01-01-2014, 05:35
Oto gniazdo niedorosłego samca P. irmini.

kmietek
01-01-2014, 05:38
awi czy wykleiłas scianki terrarium u a.versicolor i u innych nadrzewnyh??Ladny efekt:)

Theraphos
01-01-2014, 05:53
Kolejny ciekawy temat nie ma co;]

rome
01-01-2014, 06:01
no i jak tu nie lubic pajakow :D

cyclosternum
01-01-2014, 07:03
super fotki brakuje tylko chromy ona robi super sieci

PLU
01-01-2014, 08:27
Zdjęcia ciekawe tylko pozwole sobie wtrącić bo mój murinus (ta wersja bardziej czerwona) jak był mały zrobił sobie piękną pajęczyne a dzisiaj patrze i widze puste terra dlaczego takie coś sie stało czyżby buduje sobie nowe schronienie ????

Samael_
01-01-2014, 08:28
Dobra to ja tez dam cos od siebie :]Gniazdo Psalmopoeusa - hybrydki :]

Samael_
01-01-2014, 08:29
Zdjecie nr 2

Awikularia
01-01-2014, 09:20
Kmietek - terraria sa wyklejone korkiem - takim do "wydziabywania". Jest dostepny m.in. w BIOFILU.

X_v_X
01-01-2014, 09:32
Ja wiem. Nie jestem przekonany czy te zdjecia są takie piękne bo ja ładniejsze zrobiłem tylko strasznie dużo zajmują i nie wiem jak umieścić je na terrarum :/

ziu
01-01-2014, 09:44
najpiekniejsze stare kryjowki ;] prawdziwe dziela sztuki. To miesieczna kryjowka mojej a. versicolor:

http://members.lycos.co.uk/zieciu/versikr.jpg

Samael_
01-01-2014, 09:52
Nie badz malkonntent :] Tu nie chodizi o jakosc tylko o przedstawienie artyzmu i sposobu robienia przez pajaki sieci :]

Awikularia
01-01-2014, 09:58
X_v_X, ja nie wstawiam tu fotek, aby dostac najwyzsze noty od jurorow, tylko po to, aby pokazac sposoby budowania kryjowek przez pajaki. Przynajmniej nie sa zamazane i cos na nich widac :>. A ze komus sie podobaja - no coz, to rzecz gustu. Zmniejsz swoje fotki i wrzuc na terrarium, to sie pozachwycamy twoim niezwyklym zmyslem fotograficznym.

Coz za skromnosc, swoja droga.... :>:>:>:>

Theraphos
01-01-2014, 10:03
no właśnie wrzuć fotki.
Zobacz to:

free image hosting (http://www.imageshack.us/)

YaKiLLaK
01-01-2014, 10:03
"no naprawde wspaniałe kolejny post pani Avicurli który przyciąga uwagę :]"
"Kolejny ciekawy temat nie ma co;]"
Nie podlizujcie się! Gdyby takiego posta umieścił ktoś inny to byście się tak nie podniecali.
Zamiast zachwycać się tematem to moglibyście napisać coś ciekawego ;)

YaKiLLaK
01-01-2014, 10:06
"Młodym terrarystą" ten temat się napewno bardzo przyda ;)

Awikularia
01-01-2014, 10:08
YaKiLLaK, na mnie wazelina nie dziala tak od 10 lat ;). Ale i tak nie uwazam tego za podlizywanie sie. Popatrz, jak ktos wrzuci interesujacy temat, to jest duzo takich postow. Pod niektorymi nawet ja sie podobnie wypowiadam. Czy to oznacza, ze jestem lizus i wazeliniara? ;)

YaKiLLaK
01-01-2014, 10:14
Te wypowiedzi nic nie wnoszą do tematu tylko mają na celu
1. Podlizanie pupuni
2. Nabicie postów ;)
To jest moje subiektywne zdanie ;)

Awikularia
01-01-2014, 10:38
Podonie, jak twoje - akurat w tym temacie :> A "podlizanie pupuni" w moim przypadku naprawde nikomu nic nie da.... :>:>:>

robert.p.
01-01-2014, 10:53
Awi ,fajne fotki.Panie YaKiLLaK uwielbiamy sie wszyscy na tym forum-i oczywiscie nawzajem sie sobie podlizujemy.Bo na nic wiecej nas nie stac.Pomysl troche-jak sie konmus podoba to co ma napisac-ze szajs?Zamiast krytykowac wrzuc cos nowego i odkrywczego na forum.Moze i tobie ktos sie podliże?Jakos zbyt wielu chetnych do pisania nie widac.Krytyka jest najprostsza.
Pozdrawiam Robert

zgrzewa
01-01-2014, 10:58
http://www.wkladykominkowe.com.pl/grafika/cambri.jpg

Psalmopeus camridgei w terrarium 20x25x25 :) Nie widziałem go na zewnątrz 3 miesiące. Zaklasyfikowanie go do nadrzewnych jest wg mnie mocno na wyrost :)
Najczesciej widać go w dziurze w lewym dolnym narożniku terrarium . Oczywiście non stop wyrzuca i zapycha torfem wentylację ( nie lubi przeciągu? :P)

YaKiLLaK - zamiast rozszyfrowywać kolejne zagadki forumowej codzienności moze wkleisz coś ciekawego?

ziu
01-01-2014, 11:07
zgrzewa jak nie na miejscu to ze Ty masz terrarium wysokosci 25 cm nie oznacza ze ten pajak zawsze robi takie kryjowki w naturze tam ma duzo wieksza przestrzen i moglby zrobic sobie gniazdo np w jakiejs dziupli albo miedzy galeziami ;]
Naprawde dajac mu 25 cm wysokosci nie dales mu pola do popisu i sobie zrobil taka piramide. Urzadziles to terra nawet jak dla naziemnych, gdzie tam jest jakis konar imitujacy galaz drzewa?


Pozdrawiam ;]

YaKiLLaK
01-01-2014, 11:09
Nie mów że fotki pajęczyn to coś nowego i odkrywczego ;) Osobiscie mi się podoba poniewaz tego prawdopodobnie jeszcze nie bylo, ale nie bede wazelinować ;) "no naprawde wspaniałe kolejny post pani Avicurli który przyciąga uwagę :]" nie mow ze to nie wazelina ;) wedlug mnie troszke zajezdza mi tą substancją ;) Ja już powiedzałem swoje i nie będe się więcej tutaj wypowiadał bo nic nie rozumecie.... Napisałem przecież, że to moje subiektywne zdanie... , nie koniecznie zgadzające się z faktami, ja tego nie wiem... To po prostu moje odczucie... zamiast najeżdżać na mnie moglibyście napisać np. Nie Michał mylisz się oni tylko chcieli powiedziec ze im się to podoba.... . Ale niestety zadziałał system... Ktoś znany na tym forum powiedział coś i wszyscy to powtarzają. To jest bez sensu. Ludzie ja tylko powiedziałem co myśle nie musicie wyskakiwać żebym pisał sam jakieś tematy ;) jak bede miał o czym to napisze ;)

P.S spoko zrobie jakieś fotki i wkleje..... :P

YaKiLLaK
01-01-2014, 11:19
Sieć P. murrinus'ki L8

YaKiLLaK
01-01-2014, 11:23
Kryjówka Heteroscodra maculata L7

YaKiLLaK
01-01-2014, 11:25
Gniazdo dorosłej samicy P. irminia

YaKiLLaK
01-01-2014, 11:31
Pioprek, qrde nie chce się denerwować daj spokuj. Napisałem przecież: "To jest moje subiektywne zdanie" nie pojmujesz tego?? co miałeś z polskiego?? chłopie daj spokuj Ty i cała reszta. robert.p już to napisał... po co go xerować?? Dla mało kumatych: To, że ja tak myśle nie oznacza tego, że tak jest!!! po prostu to jest forum a ja napisałem co myśle i nie wmawiam Tobie, że się podlizujesz!!!! Pojmijcie to wreszcie i nie podnoście ciśnienia :P:P
Pozdro dla Avi która wpadła na fajny temat ;) (Ale się podlizuje :D:D:D)

robert.p.
01-01-2014, 11:41
No wiec jednak masz co od siebie pokazac.Fotki fajne i spoko.Bez nerw,nie chodzi o to zeby sie sobie podlizywac.To forum terrarystyczne i poprostu chodzi o wymiane doswiadczen.Tu nie chodzi o to kto jest lepszy tylko o to zeby cos sie działo a nie tak jak np na owadach-2 posty na tydzien.Kazdy ma cos do pokazania innym.A napisanie ze fotki są ok to nie wazelina.Terrarysci w Polsce tez mają co pokazac-nie trzeba po zagranicznych stronkach szukac
Pozdrawiam Robert

X_v_X
01-01-2014, 12:20
Temat jest ciekawy, ale fotki są conajmniej amatorskie i naprawdę nie ukazują nic specjalnego. Ale jak ktoś pisze że są "cudowne, wspaniałe" to ja się dołączam i uważam że to wazeliniarstwo, które naprawdę irytuje, a że zostało skomentowane...

Samael_
01-01-2014, 12:35
X_v_X napisał(a):

> Temat jest ciekawy, ale fotki są conajmniej amatorskie i
> naprawdę nie ukazują nic specjalnego. Ale jak ktoś pisze że są
> "cudowne, wspaniałe" to ja się dołączam i uważam że to
> wazeliniarstwo, które naprawdę irytuje, a że zostało
> skomentowane...
>

Przepraszamy panie XvX juz biegniemy do sklepu kupic profesjonalne aparaty za 10000 zl i na szybki kurs fotografii.Potem podeslemy panu fotki do weryfikacji i bedzie zasczytem jesli pan pozwoli nam je umiescic tu na TCP... :D:D:D ROTFL

Wiesz co chlopie zaczynasz mnie irytowac !!! Zachowujesz sie jak rozkapryszony gowniarz co nie dostal cukierka - nie podoba sie ,nie ogladaj !!!Jesli komus sie foty podobaja to ma prawo to napisac !!! Nie trzeba znac nut czy gam zeby sluchac muzyki ,tak samo nie trzeba byc fotografem zawodowym ,zeby oceniac badz zamieszczac foty !!! Poza tym to jest forum o pajakach ,a nie o fotografi - idz tam wyglaszac swoje "madrosci" !!! Jak Robert p zrobil zdjecia opisujace rozpoznawanie plec to sie znalezli tacy co napisali ,ze nie nie umieja z nich korzystac. Jak teraz ktos zmaiescil kilka fotek to sie znalezli "eksperci" od fotografii. Zawsze sie znajda jacys malkontenci potraficy krecic nosem i krytykowac...

X_v_X
01-01-2014, 12:41
Nie potrzeba aparatu za 10.000 żeby zrobić ładne zdjęcia, do tego napewno przedstawiające ciekawsze konstrukcje...





Wazelina, wazelina

Samael_
01-01-2014, 12:47
Wiesz to byla ironia,ale chyba miales problem z zatrybka :]. To pokaz swoje ciekawe konstrukcje,bo poki co to tylko mielesz ozorem.Nie twierdze,ze moja fota jest super itp. - chcialem sie podzielic nimi z innymi uzytkownikami,to samo inni ,ale znow masz problem z zatrybka :].Nie pisz komus ,ze do szkoly specjalnej chodzil ,skoro chyba sam masz problemy z mysleniem :]

zgrzewa
01-01-2014, 12:51
był ziu był :) a raczej jest - pod torfem :) Natomiast co do wysokości terra - próbowałem z większym (wyższym) zrobił to samo.

X_v_X
01-01-2014, 12:51
Ja problemów z myśleniem nie mam. Co to jest zatrybka? Bo ja mielę ozorem a ty wieśniacką gwarą i dlatego nie możemy sie dogadać...

ziu
01-01-2014, 13:00
Awikularia zrobila kawal dobrej roboty a wy sie wykluacacie o pierdoly!!!!! Nie wiem czemu komus przeszkadzaja te mile odpowiedzi ?!?!? Wy nie macie sie naprawde juz do czego przyczepic na tym forum!!! Jak nie nabijanie postow, to wazelina, zli moderatorzy? Mysle ze musi tu wrocic dawna selekcja postow i wiekszy rygor to moze sie troche uspokoicie bo po tym naszym ustepstwie, rozbestwiliscie sie jeszcze bardziej.

Za zaklucanie atmosfery na forum ostrzezenie dostaje
X_v_X
YaKiLLaK

42d3e78f26a4b20d412==