PDA

Zobacz pełną wersję : B. Vegans i niewydolna konczyna



przywaRty
01-01-2014, 13:19
moj samiec B. vegans [prawie dorosly] na jednej z tylnych odnozy ma [rane] - nie wiem jak to nazwac
gdyz z tego meijsca sacza sie lekko tluste plyny do ktorych przykleja
sie podloze i utrudnia pajakowi poruszanie sie po terrarium, ta konczyna
prawie nie jest uzywana
probowalem oczyscic to miejsce z nijakim skutkiem gdyz nic to nie dalo a ja sam
nic nie zobaczylem
chce wiedziec czy zagraza to pajakowi i czy ktos z Was
sie z takim czyms zetknal gdyz ja nigdy takowych problemow
nie widzialem

marianex
01-01-2014, 13:24
Zapewne z tej rany wycieka mu nimfa. Postaraj sie zatamowac krwotok np jakims kremem .Jak nadal bedzie sie ta noga tak wlec za nim to poczekaj do wylinki to sie zregeneruje jesli bedzie mu bardzo bardzo przeszkadzac no to bedziesz musiał amputowac

Samael_
01-01-2014, 13:32
marianex napisał(a):

> Zapewne z tej rany wycieka mu nimfa.

Hahahha :D:D:D

Przywarty po ktorej wylince jest Twoj pajak ?? Jesli brakuje mu do dojrzalosci 2 wyl to lepiej amputowac i pozwolic sie jej zregenerowac.Nawet jesli tego nie zrobisz pajak sie jej sam pozbedzie.Najwazniejsze to opanowac "krwotok" - patrz post mojego poprzednika :] Jesli nie bedzie infekcji to bedzie ok :]

YaKiLLaK
01-01-2014, 14:02
nie nimfa tylko limfa ;p posmaruj wazeliną rane, ale obawiam się, że to niestety nic nie pomoze.... jeżeli jest pająk prawie dorosły to ta noga przy amputacji już mu prawdopodobnie nie odrośnie.....

Tomek_Nie
01-01-2014, 14:20
uuu jak wazelina niepomoze to sproboj cukier puder gdzies czytalem ze tez zatamuje limfotok (sam nietestowalem, tylko slyszalem! ) taka moja skromna porada :)

redknee
01-01-2014, 15:48
dajcie se spokoj z nazwami takimi jak " B. Vegans ",isnieje gatunek Brachypelma vagans a nie jakis tam vegans, vegans to ty sam jestes !!!!!

sory ze to psize ale to jest juz jakas choroba, coraz wiecej osob przkreca nazwy lacinskie a zwlaszcza TĄ !!

Maniak
01-01-2014, 23:48
Jako że zwierzęta też czują nie powinniśmy przekręcać ich nazw bo się obrażą nie redknee? A tak na serio to posmaruj wazeliną i już. Raczej nic więcej nie zrobisz.

YaKiLLaK
02-01-2014, 00:59
Niektorzy piszą B. vagans lub P. ornata poniewaz boją się przekręcić nazwy a gdyby przekrecili to byscie sie jeszcze bardziej doczepili.... Mi to nie przeszkadza ;)

42d3e78f26a4b20d412==