PDA

Zobacz pełną wersję : Dogrzewanie



ToDo
01-01-2014, 14:43
a więc wqrza juz mnie czerwona zerówa ;/
poprostu mnie denerwuje ;/ poczotkowo uzywalem 15W lecz zaslaba.... pzrezucilem sie na 40 i zaduzo siwtala mam w pokoju ;/ (tak na marginesie jest to zarówka "grzybek , ktora ma posrebrzaną polowe częsci,czyli tzw lustereczko:P a 2 polowe pomalowaną na czerw. natomiast szyjka ani posrebrzana ani pomalowana przepuszcza biale swiatlo) cala zarowka jest dodatkowo umieszczona w lampce;]]

Sęk w tym ze zastanawielem sie nad nieco inteligentniejszym rozwiązaniem problemu. Moze tak ktos uzywa jakiejs specjalnej grzalki czy czegos????..... co niewydziela swiatla lecz wlasnie potrzebne cieplo.

z gory dzieki z pomoc

i`am
01-01-2014, 14:45
kabel grzewczy;) jak dobrze poszukasz to moze uda ci sie kupic jeszcze za ok 25zl.

ToDo
01-01-2014, 14:52
Zajebiscie Dzięki !!!

Vagansmen
01-01-2014, 14:56
ale nie zaleca sie używania kabla grzewczego u ptaszników

i`am
01-01-2014, 15:06
a niby dlaczego?;]

rastafaq
01-01-2014, 15:10
Czy ja wiem czy taki kabel to inteligentniejsze rozwiazanie.
Ja bym pozostal przy zwyklej , białej 15W żarówce, ja tylko tego używam i jest ok , nie trzeba nic zmieniać.

i`am
01-01-2014, 15:12
dla mnie jest to o wiele bardziej inteligentne rozwiazanie. ogrzewam tak dwoma kablami 2 polki na ktorych jest 10 ptasznikow. temp mam do 30C. nic nie mryga, nic nie swieci, daje duzo ciepla, nie trzeba wymieniac co 2 tyg jak w przypadku zarowki.

jw73
01-01-2014, 15:48
Ja używam mat grzewczych 8W na bocznych ścianach terrariów. A także żarówek czerwonych, ale to do ogrzewania oszklonego regału, gdzie stoi kilkanaście terrariów.
Moim zdaniem najlepsze są jednak maty. Dają możliwość wyboru ptasznikowi czy chce być w cieple (max 30 C na ścianie z matą) czy w chłodzie (20 C kryjówka). Ptaszniki wybierają prawie zawsze okolice maty.
Przewody grzewcze nie są wcale takim złym sposobem ogrzewania. Nie trzeba ich od razu pakować do terra tylko np. przykleić taśmą do jednej ze ścian. Oczywiście należy stosować te o najniższej mocy.

2P
01-01-2014, 15:49
Polecam kabel grzewczy. Ja używam kabla 25 W rosprowadzonego na płycie korkowej. Przymocowany jest spinkami (takie jak do mocownia np. kabla telefonicznego). To wszystko mam wstawione pionowo na półkę za terrariami.

rastafaq
01-01-2014, 16:01
nic nie mryga, nic nie swieci, daje duzo ciepla, nie trzeba wymieniac co 2 tyg jak w przypadku zarowki.


i'am - zapomnialeś dodać, że nic nie widać.

To jest tylko moje zdanie, każdy wybierze to co mu najbardziej odpowiada :)

i`am
01-01-2014, 16:15
mam oddzielne oswietlenie do tego;) wlaczam kiedy chce, a nie kiedy termostat akurat stwierdzi ze najwyzsza pora sie wlaczyc:P zarowki sa uciazliwe do oswietlenia wiekszej ilosci terrariow, szczegolnie w nocy, no i kabel jest oszczedniejszy;) Ano spoko, wcale mi to nie przeszkadza ze ogrzewasz sobie zarowkami;) Ale ja zdecydowanie wole miec te kable niz 10 mrygajacych zarowek:P

garo
01-01-2014, 16:31
ja mam u siebie normalne zarowki 25 watowe ale sluza mi one tylko od tego aby popatrzec na pajaki, a w pomieszczeniu w ktorym sa pajaki mam dosc cieplo bo jest kolo 25-27 stopni bez nocnych spadkow.

Moge ci powiedziec ze moj kumpel urzywa mat grzewczych i zdaja egzamin.
Sa super na praewde ma tez dobra i dosc wysoka temperature, wilgotnosc bo jak jes podgrzewane terrarium od spodu to cal para idzie w gore i sie skrapla na sciankach, i nie swieci i nie bedze cie denerwowac.



garo

rastafaq
01-01-2014, 18:06
Ja tak nie zwracam uwagi na spadki temperatury, nie mozna znowu tak chuchać i dmuchac :P Zapalam żarówy, popatrze sobie i jak chce to gasze, ale jak posiweca tak ze 2 h, a terra stoi naregale jedno kolo drugiego to temp jest kolo 30 st, to i tak za duzo.
Jeden i drugi sposób dobry :P

Maniak
01-01-2014, 23:21
Ja na statywie dałem lampke na żabkę i wkręciłem ceramiczny promiennik podczerwieni. Nie daje światła, ale ciepło mi trzyma dobrze (z termostatem oczywiście).

Krycha.k15
02-01-2014, 02:39
jezlei chodzi o kebel grzewczy u ptasznikow to musi byc jakos zabezpieczony czyli jak ktos am pisal ze za korkiem przy sciance
Nie powinno a nawet pozwole sobie napisac nie wolno
dawac kabla rzew. na spod terrarium pod włukno kokosowy czy torf(mówimy o ptasznikach) dla tego ze one lubia kopac w ziemi i moga sie popazyc
bo i takie przypadki były
Ja osobiscie wole mate :)
najbezpieczniejsza. bo jest po za terrarium(w moim przypadku)
(terrarium lezy na macie):)


Pozdrawiam
Krystian

majes
02-01-2014, 12:33
a dlatego ze jak pajakawi jest za goraco to kopie i wchodzi do norki.a jak mu bedzie od dolu za goraco to w suficie Ci norke wykopie?Zreszta ogrzewanie od dolu nie wystepuje w naturze a chcemu chyba zapewnic najlepsze warunki.
Jesli by tak nie bylo to trzymajmy je w terra z gazeta i bez oswietlenia.

i`am
02-01-2014, 13:55
ano kurde pewnie, i jeszcze mi powiesz moze ze pajak sie przegrzeje jak bedzie na dole przy kablu i sie nie skapnie ze mu jest za goraco i sie spali? jakos nie zauwazylem zeby ktorykolwiek kopal w torfie u mnie. to jest jakis durny mit ktory kiedys ktos wymyslil i wszyscy sie tego zawziecie trzymaja choc nikt tak naprawde tego nie sprawdzil. Emilia z tego co zauwazylem rozklada sie plasko na torfie jakby chciala zaczerpnac jak najwiecej ciepla. jezeli ktos bylby na tyle glupi i wsadzil kabel 35w do terra 15/15/20 to oczywiscie ze bedzie mu za cieplo, tak samo jakbys wsadzil zarowke 300w, to nawet jak sie zakopie w torfie to moze sie ugotowac. kwestia poprawnego wyboru mocy.

jw73
02-01-2014, 16:16
Rzeczywiście z tym kopaniem gdy pająkowi jest za ciepło w kierunku dna na którym jest mata czy kabel to jakaś bujda. Jak pająkowi jest za gorąco to idzie w inne miejsce terra. Ponad to zaobserwowałem, że na kilka dni, tygodni przed wylinką pająki chcą być jak najbliżej ciepła i często przylegają do samej maty. Po pewnym czasie robią sobie przerwę i idą do kryjówki. Mają do wyboru ciepłe i chłodne miejsca w terra.

ToDo
03-01-2014, 03:45
Dzięki z pomoc a moze wiecie gdzie takie bajery kupic jak kabel grzewczy+termostat lub mate grzewczą+termostat.

i`am
03-01-2014, 10:00
w zologicznym napewno kupisz termostat. kabel pewnie tez, ale ja kupilem swoje na gieldzie zoologicznej.

42d3e78f26a4b20d412==