PDA

Zobacz pełną wersję : Jedzenie.........



ptasznik_perek
03-01-2014, 03:48
Mam kędziorka mysle ze to jest tak L8 (nie wiem czy samiec czy samica) Przedwczoraj dałem mu młoda mysz chwile połaziła popatrzyła i zjadła (został tylko kawałek nogi (tej myszki) jakieś 3mm .Wczoraj dałem mu świerszcza (średniej wielkości) i odrazu się na niego żucił i zjadł :) i teraz pytanie; czy on się czasem nie przeje???i czy dawac mu wiecej pokarmu jak chce dalej jeść??prosze o pomoc.... acha nie wiem czy to wazne ale była to jego pierwsza mysz.

maze
03-01-2014, 03:51
w faq masz o tym...

Azzurreeuss
03-01-2014, 04:08
i nie karm myszami bo to niezdrowo dla pajaka lepiej karmic samymi owadami;]

rastafaq
03-01-2014, 04:23
Nie przeje sie, jak je to dawac, jak nie bedzie juz jadl i świerszcz bedzie swawolnie podróżował po terra, nie pisać posta czemu nie je już skoro tyle jadł i wyciagnąc owada z terrarium.

esi
03-01-2014, 06:24
Ja stosuje taką strategie karmienia - jak pajaczek zaczyna już jesc po wylince to karmie go dosc obficie przez kilka dni, jak już mu napecznieje odwłok to daje mu spokój na jakieś 2 tygodnie, a potem od czasu do czasu dokarmiam i tak aż do wylinki. Tym sposobem on jest non stop najedzony, a ja mam mniej roboty przy nim :).
Moim zdaniem, nie warto jednak pająka karmić tak długo aż jego odwłok wygląda jak "bombka", a on sam nie umie sie unieść (wyolbrzymiam), wtedy istnieje dużo większe ryzyko, że może sobie coś zrobić spadając np. ze ścianki terra. Zachowałbym na twoim miejscu umiar, po takiej myszce możes mu dać tydzień spokoju.

ironkapela
03-01-2014, 07:08
Przejesc sie nie przeje :) Sam zdecyduje czy chce jesc czy nie.


P.S
Ostatnio na allegro na jednej aukcji koles napisal ze Geniculaty po 25wylince nie mozna za duzo karmic poniewaz doslownie peknie jej odwlok :D Oczywiscie nie mozesz w to wierzyc :)

Krycha.k15
03-01-2014, 07:33
ja swojej albopilosie
dawalem maczniki jednego dziennie przez 6 dni (L3)
jadla ale nie widac bylo zeby odwlok strasznie jej urusl
a maczniki byly nie wcale takie male.
Ateraz mi jusz 5 tyg nic nie zjadla:))))))

Pozdrawiam
Krystian

rastafaq
03-01-2014, 08:37
myszy niezdrowo ?? a czemuz to ?

esi
03-01-2014, 08:59
Ja do karmienia kregowcami tez nic nie mam, od czasu do czasu czemu, nie. Nikt przeciez nie karmi myszami non stop.

ptasznik_perek
03-01-2014, 13:47
ja dałem jemu mysz tak na sprubowanie i tak nie myslałem ze ja zje (predzej odwrotnie)-ale nie miałem złych zamiarów:) .Dzisiaj zjadł jeszcze 2 swierszcze (bo tyle dostał) zobaczymy co z tego wyjdzie:) A po takim apetycie mozna okreslić czy to samiec czy samica???

Kaszkiet
03-01-2014, 13:52
Pająki wlasciwie karmi sie "ile wlezie " jak bedziesz mu duzo dawal to szybciej bedzie rosl.
Po apetycie to conajwyzej mozna okrelsic ,ze jest żarłokiem . Plci nie poznasz ,są lepsze sposoby wystarczy tylko zajrzec pod spod pająka

majes
03-01-2014, 13:54
Po czym wy chcecie jeszcze okreslac plec??
Jak bym mial moja genie karmic swierszczami tylko to ladnie by tego szlo.
Ostatnio dostala myszke i codziennie przez 4 dni po 3-4 swierszcze.Teraz juz nie je i sie wygrzewa ale znajac ja pewnie za tydzien bedzie miala smaczka na myszke.

chrzanu
04-01-2014, 03:08
mozesz mu spokojnie wrzucić nawet 10 świerszczy, jak bedzie chciał to je zje jak nie bdzie chciął jeśc to sobie je zawinie w pajęczynke i wsadzi na regałek a potem przy kolacji bedzie je wyciągał i zjadał :D

erjot
04-01-2014, 03:47
co do zapachu z terra(od tych zawiniętych robaczków) to inna historia...

ptasznik_perek
04-01-2014, 15:03
a kedziorki tak wogule robia????w pajeczyne i na pużniej????pierwszy raz słysze ale ok:)

dekilla
04-01-2014, 15:13
pająk na pewno się nie przeje a co do myszy to polecam żaby też są spoko

chrzanu
04-01-2014, 16:24
kazdy pająk tak robi jezeli mu sie chce, inne poprostu zabijają ofiare i zostawiają.
u mnie rzadko sobie zawijaja w pajeczynke.

42d3e78f26a4b20d412==