PDA

Zobacz pełną wersję : wylinka - problem bieżący



Peacemaker
03-01-2014, 11:00
Temat poruszany miliony razy, ale tym razem mam taki problem: Grammostola rosea przerchodzi piątą wylinkę. Nie wiem jak dlugio, bo dopiero wróciłem. Od kilku dni widziałem, ze będzie linieć (nie ruszała się i zmieniła kolor nieco). Nie przeszkadzałem jej. Wilgotność 74%, temperatura 24 stopnie.Wyglada na to, że wyszła z wylinki, ale dalej leży na "plecach" i ma podkurczone nogi (przez co myślałem, że już po niej jak tylko przyszedłem). Ale jeszcze żyje, bo czasem porusza nogami. Czy to normalne? Widzieć, widziałem już sporo wylinek (przedewszsytkiem mojej B. emili) i to dość dziwnych ( ósma przechodzona w pozycji 'na brzuchu").

Sprobowac ejszcze zwiekszyc wilgonosc? (wybrala sobie najsuchsze miejsce na wylinke) czy zostawić i czekać tylko?

Jeszcze raz przepraszam, za zawracanie głowy starym tematem.

YaKiLLaK
03-01-2014, 11:01
normalne zaniedługo wstanie ;)

cyclosternum
03-01-2014, 11:01
czekac...

YaKiLLaK
03-01-2014, 11:01
nic nie rob nie przeszkadzaj za niedługo wstanie...

PrzemekB
03-01-2014, 11:04
poprostu pajączek sobie odpoczywa :) fajrant zawsze musi byc :D

Peacemaker
03-01-2014, 11:12
OK. Chyba będzie dobrze. Zaczyna sie coraz raźniej ruszać. Zwykle jak obserwowałem wylinki u "starszych" (powyżej czwartej wylinki) pająków. To nie wyglądało aż tak dramatycznie. Jeszcze raz przekonałem się, że przedewszsytkim trzeba czekać (strasznie panikowąłem jak emilia, taka duża, wychdoziła z wylinki górą; byłem przekonany, że cała nie wyjedzie).

A mówią, że do pająków nie można czuć empatii:)

Dzieki za uspokojenie i pozdrawiam:)

DAAMOOK
03-01-2014, 11:28
Nie ruszaj jej. I przede wszystkim jej nie przestrasz.
Sam niestety jak mi chromatopelma liniala to wycignalem wylinke jak jeszcze pajaczek lezal na pleckach(wylinka lezala 1 cm obok pajaczka).
Wystraszyl/-la sie i przewrocila sie na nogi i niestety wygiela sobie jedna tylnia noge. Tak skrzywiona miala przez caly czas i miala lekkie problemy z trzymaniem sie nia.
Po prostu za wczesnie sie ruszyla, przed stwardnieniem pancerza i konczyn.

pac
03-01-2014, 11:31
cialko pajaka twardnieje kilka dni.. a nie do czasu jak sie obroci..

Awikularia
03-01-2014, 11:57
Pajak po linieniu jeszcze dluzszy czas lezy na plecach - pompuje limfe do konczyn i odpoczywa. Pozniej odwraca sie na brzuch. Ale nadal jest miekki.

Peacemaker, zajrzyj do tzw. ciekawszych linkow (trzeba isc na strone z forami i tam gdzie jest FAQ pajeczarskie, to tam sa te linki) - tam wyjasnilam razem ze zdjeciami proces linienia. Powinno ci to pomoc.

chrzanu
03-01-2014, 13:12
poprostu sie rozciąga.

PLU
03-01-2014, 13:29
Ja miałem coś podobnego z murinusem ale już wszystko ok nie martw się

Welpek
03-01-2014, 14:39
ja mialem taka sama sytuacje z kedziorem jak przechodzil na L4 lezal na plecach i sie przeciagal z 20 minut wszystko bedzie ok
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==