PDA

Zobacz pełną wersję : Skaner + Pająk



TOXYN
03-01-2014, 11:51
Skanowaliście może kiedyś swojego pająka?? Pytam z ciekawości i po części, dlatego bo się nad tym zastanawiałem. Na skanerze miałbym lepszą jakość np. foty do określenia czy mam samca czy samice. Ale jest dylemat czy nie zrobię czegoś pająkowi. To jak z tym jest??

Nightwolf
03-01-2014, 12:02
Raczej nie ale ja bym znalazł inne rozwiązanie dla bezpieczeństwa............

TOXYN
03-01-2014, 12:05
Pytam w sumie teoretycznie, bo raczej się w to bawić nie będę no chyba, że na 100% jest to bezpieczne to może dam jakiś pojemnik na skaner z pająkiem w środku i zeskanować. Ale pleć i tak już dość dobrze samemu umiem rozpoznawać.

Kaszkiet
03-01-2014, 12:13
to nie jest raczej niebezpieczne , przez chwile pajak bedzie tylko troche oslepiony jasnym swiatlem :)
Zagrozenie bedzie wtedy gdy polozysz pajaczka na skanerze i zamkniesz pokrywe :P Wtedy zostanie ci placek z pająka:P

koli
03-01-2014, 12:17
Swiatlo w skanerze swieci od dolu a pajaczki amja oczy u gory i nie sa skierowane na dol wiec raczej pajaka to nei oslepi

Kaszkiet
03-01-2014, 12:21
pajak w zasadzie to wiele nie widzi tylko jasnosc/ciemnosc . Jak od dolu pojdzie slup swiatla to napewno mu sie rozjasni i "oslepi " Prosto po oczach mu nie walnie ale nagle stanie sie jasnosc:)

TOXYN
03-01-2014, 12:29
hehe nie no pokrywka wiadomo że otwarta:) Zresztą jak powiedzialem pająk w pojemniku jakimś bo już raz mi mój niedoszły(okazało sie że to vagans) kędzior zwiał z terrarium i wiem jak potrafi szybko biegać:)

Atrax Robustus
03-01-2014, 12:51
To jest niebezpieczne, moze jeszcze bardziej, niz trzymanie na rece :)

Bo pajaki to stare zwierzeta. Wydaje sie, ze je znamy, a tu nagle "booo!". Co zrobisz, jak nagle cos go zestresuje i gdzies "wyskoczy". Puscisz klapke od skanera i bedziesz mial arachnokotleta.


Niee... nie jest to dobry pomysl moim zdaniem.

maze
03-01-2014, 12:59
al jemu chodzilo ze przykryje pajaka pudelkiem i on sobie bedzie wewnatrz siedzial i nawet jak skoczy to w pudelku... (chyba mu o to chodzilo)

Awikularia
03-01-2014, 13:30
Nie wiem, czy bedzie efekt zadowalajacy. Z reguly o niebo lepiej wszystko wychodzi, jak sie porzadnie docisnie skanowany przedmiot. A skaner raczej nie jest przystosowany do pająkow czy w ogole zywych zwierzat. Proponowalabym pozostac przy aparacie cyfrowym...

cyclosternum
03-01-2014, 13:36
spróbuj to sie przekonasz...
ja tego nie robiøem bo nie mam skanera :-P

sebooz
03-01-2014, 13:43
no mi przyszedł już do głowy taki pomysł dużo wcześniej i próbowałem go. Jest tylko jeden kłopot: Skaner dobrze skanuje jak przedmiot jest nieruchomy a moje pajączki takie nie chciały być. Za każdym razem jak tylko skaner zaczynał pracę to się spiderki zaczęły poruszać :/
Ale jedno jest pewne. Pajączki na bank będą po takim zabiegu żyły ;)

Atrax Robustus
03-01-2014, 13:54
A to w takim razie bajka. Ale jak juz Awikularia mowila, jakosc takich scanow moze byc niewystarczajaca. No i wypadaloby trzymac pajaka w bezruchu.


Jednak z tymi cyfrowkami to jest mila sprawa.

TOXYN
03-01-2014, 13:56
No i skan poszedł wyniki można zobaczyć http://members.lycos.co.uk/derlej/

p.s. moje grzecznie się nie ruszały jedynie platusa na jednym rozmazało, bo on ma coś z tymi spacerami i lubi łazić;]

Pajączkom też sie nic nie stało robiąto co zawsze a nawet trochę chodzić zaczęły:)

I co myślicie mój Vagans to samica??

Grażynka
03-01-2014, 14:00
vagans samiec a platus i rosea jeszcze zamałe na sexowanie

Maniak
03-01-2014, 15:35
Jak już na arachnoboardsach udowadniano - można sexować nawet po L1 (oczywiście zwiększa to możliwość pomyłki). Wg mnie Platus - samiczka, Rosea - zbyt rozmazane - nie będę "strzelał".

Samael_
03-01-2014, 16:58
Genialny wrecz pomysl (klap,klap ,klap ) - nie lepiej pozyczyc aparat, badz poprosic kolege o serie zdjec ??!!

Myster_x
04-01-2014, 01:23
ja kiedyś kędziora skanowalem i było dobrze jadł róśł itp nic mu niebyło

TOXYN
04-01-2014, 02:17
Może ty masz kolegów, co mają aparaty za 2tysiaki, ale ja jakoś nie;] A mój aparat robi kiepskiej jakości foty, więc się nie nadaje, bo już nie raz próbowałem nim robić foty pająka.
Szkoda, że vagansik samiec:/ Tak myślałem na początku, ale ta jedna fota dała mi nadzieję:) A co do reszty pająków to poczekamy zobaczymy, co z nich wyrośnie, choć fajnie by było gdyby Maniak miał rację:)

Karn
04-01-2014, 02:55
Vagans to jest samiec ale Platus to samica co do rose'i to nie widać za bardzo

Samael_
04-01-2014, 05:07
TOXYN napisał(a):

> Może ty masz kolegów, co mają aparaty za 2tysiaki, ale ja jakoś
> nie;]

Nie potrzeba aparatu za 2 tysiaki.Wystarczy np. wziasc wylinke i porownac ze zdjeciami np Roberta p lub innym.Jak juz miales skanowac cokolwiek to wylinka jest moim zdaniem o wiele lepszym rozwiazaniem :]

Maniak
04-01-2014, 06:15
Daj lepszą fotke rosei to ci powiemy jaka płeć.

TOXYN
04-01-2014, 07:16
Samael_ mam takie szczęście do tych wylinek, że zawsze są zniszczone:) A do robienia zdjęć aparat musi być jednak dobry.

Maniak Dziękuje za chęci, ale już skanować nie będę:-) Mi nie zależy aż ta bardzo na tym, aby znać ich płeć narazie do czerwca i tak nie kupię ani jednego pająka, więc mogę poczekać aż podrosną i samemu sprawdzić.

Temat w sumie można już zamknąć. Skanować można, lecz moim zdaniem jest to dość nie praktyczna zabawa, bo trzeba męczyć za bardzo zwierzaki.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

42d3e78f26a4b20d412==