PDA

Zobacz pełną wersję : Mój komentarz-wazeliniarstwo1



robert.p.
04-01-2014, 06:40
Przez czwartek nie zaglądałem na forum bo czasu jakos nie starczyło i dopiero dzis w nocy przeczytałem te gorące
dyskusje które podniosły tak temperature na forum ze trzeba było wątki zamykac.Nie mam zamiaru podnosic znowu zamentu
ale poniewaz czesciowo pojawiał sie tam i mój nick wiec po to ta krótka wypowiedz.
Nie przyszło mi do głowy ze fakt pisania czegos na forum moze owocowac posądzeniami o szukanie poklasku czy sciganie sie z
kims w zdobywaniu popularnosci.Jestem użytkownikiem tego forum tylko ze 3 miesiące i tzw "popularnosc" całkowicie mnie nie
interesuje.Nie mam zamiaru uchodzic za "guru" i z pewnoscią nim nie jestem.Nie jara mnie tez to ze ktos napisze-"swietny post,super
fotki,brawo" itp.To co pisze wynika z moich osobistych doswiadczen i ma słuzyc tym mniej doswiadczonym.Jesli ktos uwaza ze ma cos
przekazania powinien to zrobic i jesli temat bedzie dobrze przedstawiony to napewno bedzie dobrze przyjęty niezaleznie od tego kto
go napisze.A jak narazie widze tylko ze Awikularia i ja prubujemy napisac cos konstruktywnego.Awi posiada duzą i dobrze prowadzoną
dokumentacje,b.duze doswiadczenie i tyle sukcesów hodowlanych ze mozna tym kilka osób obdzielic.Ja tez uważam ze mam cos do powiedzenia
w tym temacie ,a i wiele innych osób z tego forum -gdyby chciało-mogło by wszystkich czyms zaskoczyc.Krytyka jest wskazana,ale trzeba
ją moim zdaniem potwierdzic czyms wiecej niz "nie podoba mi się" czy "moje zdjęcia są lepsze"Te zdjęcia słuzą jako ilustracja tematów
Moim zdaniem nie muszą byc artystyczne tylko dobrze przedstawiac prezentowane obiekty.I nawet temat taki jak "oprzędy" ma cel inny niz
tylko pokazanie fotek paru pajęczynek-to ułatwia początkującym i wybór gatunków które chcieliby hodowac i pomaga zrobic wystrój terrarium.
Jak mam ochote pokazac pare zwykłych fotek robie to na forum "zdjęcia",pewnie wiekszosc to zauwazyła.Tu zawsze staram sie przekazac
jakąs tresc a nie pochwalic sie zdjęciami wylinek czu odrosnietej nogi.Zresztą to tematy dobre i ciekawe tylko ze opracowanie tekstu do
nich nie polega na napisaniu tekstu typu-druga fotka , :P , :) itp.Sam opis przebiegu wylinki i zachodzących w pająku przemian czy pokazanie
jak szybko pająki rosną,mógłby byc interesujący-a tak to tylko zbiór fotek.Cykl zdjęc ilustrujących regeneracje konczyn mogłby byc hitem
-ale to musiałby byc cykl a nie jedno wyrwane z kontekstu zdjęcie-niezłe zresztą ale pokazujące sposob postępowania z pająkiem niezbyt
polecany do propagowania wsród mniej doswiadczonych hodowcow a swiadczący o braku odpowiedzialnosci ktorą forum terrarystyczne powinno
propagowac.Koncze bo i tak sie rozpisałem juz za duzo.
Jesli ktos ma cos do powiedzenia i napisania powinien sie tym z innymi podzielic-kazde nowe doswiadczenie bedzie dobrze widziane
jesli tylko zostanie odpowiednio udokumentowane posiadaną wiedzą i własnymi doswiadczeniami hodowlanymi.Pozatym troche czasu warto
poswiecic na odpowiednie opisanie tematu.
Pozdrawiam Robert

Mysza1983
04-01-2014, 06:48
Robercie szkoda że niebyło Cię tu na forum rok temu... wspaniałe czasy to były. Teraz to nie chce mi sie tu nawet codziennie zaglądać, nie ma tego starego klimatu, ludzie się pozmieniali na "mniej kumatych" kędziorkowców przybyło od groma i stara ekipa uciekła lub wogóle nie wdaje się w 'entaligentne" dyskisje.
Pozdrawiam i lub dale to co robisz i nie przejmuj się idiotami :-P.

pac
04-01-2014, 07:22
no faktycznie nie jest tak jak rok temu.. moze za jakis czas wszystko wroci na prosta :> czego sobie i wszystkim zycze..

krzdab2150
04-01-2014, 07:40
Mysz, fakt, też tęsknie za starym forum i mądrością, którą z niego czerpałem. Sam zacząłem pisać głupoty, bo jak miałbym się wysilić i usłyszeć od kogoś, takie rzeczy jak robert to., eeeeh szkoda słow

ross
04-01-2014, 08:49
Musze sie wypowiedziec w tym poscie. Kilka razy dziennie zagladam na forum, jednak nic nie pisze bo uwazam ze napisanie "super"," swietnie to zrobiles". nie ma sensu. Czytam duzo, jednak dopiero po zobaczeniu fotek Roberta, tak naprawde zaczynam rozumiec to o czym czytalem. Ostatnio pojawilo sie sporo debili(przepraszam za okreslenie ale inaczej tych glabow nie mozna nazwac). Mam male pytanie, dla czego takie tematy jak "pajak dla poczatkujacego" nie sa od razu usuwane? Albo dla czego tematy typu "jaka plec" tez nie sa usuwane?. Jezeli juz kilka osob odpisze i autor jest pewien co do plci to temat mozna wywalic.

popekjr
04-01-2014, 09:36
ross, natomiast ja uwazam ze forum jest wlasnie po to zeby pomagac poczatkujacym lub komus kto w danym momencie ma jakis problem i chcialby uslyszec jakas rade jak go rozwiazac. nie uwazajcie ze na forum tylko i wylacznie moga wypowiadac sie osoby z duzym doswiadczeniem bo to by sensu nie mialo, skoro wszyscy by wszystko wiedzieli to po co dzielic sie wiedza.
robercie.p robisz niesamowite posty i tak trzymaj, a polacy jak to polacy sa zawistni i slepo krytykuja to co sami chcieliby zyskac tylko niestety nie potrafia.

PLU
04-01-2014, 10:11
Dokładnie popekjr dokładnie jestem tego samego zdania

robert.p.
04-01-2014, 10:12
tematy typu-jaka płec? mają sens dla tych ktorzy je na forum zakładają.Kazdy chce to wiedziec a nie kazdy sam potrafi okreslic czy tez po prostu chce swe przypuszczenia potwierdzic.Po prostu po paru odpowiedziach nie ma potrzeby ciągniecia ich w nieskonczonosc.Kilka odpowiedzi wystarczy.Ma to zresztą i pewną wartosc poznawczą gdyz pozwala zobaczyc jak to wygląda u róznych gatunków.To nie jest tak ze jak sie 1 samice i 1 samca widziało to kazdego pająka na 100%
sie rozpozna-tym bardziej ze zdjęcia.Jak jestem na forum to chetnie na pytanie odpowiem,zresztą wiele innych osób tez.A jak temat mnie nie ciekawi to po prostu nic nie pisze choc zazwyczaj czytam wszystko.Wiadomo ze te miliony identycznych pytan jest czasami nudne ale forum do tego słuzy.Choc FAQ i archiwum tez niektórzy
czasami odwiedzic by mogli-czytanie nie kosztuje zbyt wiele-myslenie tez
Pozdrawiam Robert

RAMMSTEIN1
04-01-2014, 10:17
Masz racje Mysza, brakuje takich tematów jak były rok temu...teraz mnie także nie chce się tutaj zaglądać codziennie :)
Pozdrawiam !

Baku
04-01-2014, 11:14
tak to jest ,, wg mnie na forum jest jeden problem ,, regulamin jest sztuczny i nazucony odgurnie poto aby ułatwić adminom/modom zycie zamiast być regulaminem dla i z myślą o uzytkownikach ...

hamskie ( bardzo ) zachowaie powinno być karane i nieakceptowane ,, wątki nie powinny być zamykane dlatego ze inni uzytkownicy burdel narobili bo to kara autora a nie ich - oni mogą pujść robić burdel gdzie indziej ,, powinna być ogulna zasada przyjaznego podejśćia do nowych ,, jak ktoś jest niezorjentowany i sie pyta czy pająk ma kregosłóp to albo sie mu grzecznie tłumaczy ze nie albo sie nie odpisuje ,, a jak ktoś nap[isze coś w stylu " jesteś głupi wypierdalaj i poczytaj fq " to sie daje mu ostrzerzenie a potem bana i pa pa ,, hamów nietrzeba ,,, jeśli ktoś ma do kogoś problem niech pisze w dziale nietematycznym albo na prv ( najlepiej ) a nie brudzi posty rozmowami nie na temat ,,,

dopuki tego nie zmienimy form będzie sie cofać a sytuacje o których wspomina Robert bedą coraz czestsze ... to jak wygląda to forum zalezy od nas i od adminów ,,, my mozemy conajwyzej nieodpowiadać i niewdawać sie w dyskusje z idiotami , a wiec reszta - tzn usuwanie idiotów zostawiam adminom ....


ps: tylko zeby nie popadać w przesade !!!

Atrax Robustus
04-01-2014, 13:07
Watki Roberta i Awikularii sa potrzebne. Jezeli ktokolwiek da chocby jeden komentarz, ze takie cos to "wazeliniarstwo", to postaram sie o bana dla niego.

Atrax Robustus
04-01-2014, 13:09
A jesli chodzi o klimat, to ja najbardziej tesknie za tym, co bylo 2 lata temu :]

Xeo
04-01-2014, 14:24
Tak , niestety to smutna prawda "stara ekipa" prawie wogole nie udziela sie na forum :( . Ja tez nie zaglądam tu tak ochoczo jak kiedys :/

Awikularia
04-01-2014, 14:25
A co bylo 2 lata temu? Jestem z terrarium od prawie poczatku (z przerwami, ale nie z mojej winy). I nie pamietam, co bylo tak dawno ;).

Robercie, dziekuje za slowa poparcia. Ja sie powtorze - co ma zrobic zalozyciel tematu, jak ktos w odpowiedzi napisze "super temat" czy "piekne fotki"? Przeciez nie mamy wplywu czesto na naszych bliskich, a co dopiero na obce osoby. Zreszta, malkontenci beda zawsze... Jak juz mowilam, ja chetnie przyjme krytyke, ale mądrą. Wiecej nic nie pisze, bo wszystko powiedzieli moi przedmowcy. Czy to wazelina?

Pozdrawiam.

Samael_
04-01-2014, 16:44
Najgorsi sa Ci co wlasnie bezpodstawnie krytykuja.Banda hipokrytow zazdroszczaca innym,ze sie wykazuja.Gdy napisalem pochwalna uwage apropos postu Roberta to uslyszalem,ze lize d***. Ja w ogole sie zastanawiam o co niektorym chodzi ??!! O poklask,slawe - przeciez to farsa :D. Kazdy z nas stara sie dzielic informacjami lub zdjeciam ,ale znajduje sie kilku jeleni co to skutecznie to torpeduja i kaszania atmosfere na forum.Psuja ja bo zazdroszcza komus nie wiem czego - zdobytej latami wiedzy ??? Niech jeden z drugim zglebia temat a nie marnuje energie na wypisywanie glupot !!! Krytyka - owszem,ale konstruktywna !!! Pojawil sie ostatnio jeden smieszny pan co poddal krytyce fotki niektorych z nas,a na drugi dzien zrobil z siebie blazna zamieszczejac fotke bialej plamy z czyms przypominajcym pajaka !!! Mnie osobiscie popdoba sie to co robi Awi i Robert i wcale nie wlaze im w tylek - po prostu okazuje wdziecznosc,choc wiekszosc z ich tematow jest mi zbedna :]. Zastanawia mnie jedno - jak zaczynalem przygode z pajakami to malo bylo takich dokumentacji !!! Niektorzy z uzytkownikow powinni dziekowac bardzo za to ,ze tej dwojce sie chce cos takiego robic i zapewniam was ,ze nie robia tego dla chwaly.Ci ktorzy mysla ,ze jest inaczej sa po prostu ograniczeni i nie dorosli chyba nawet do czegos takiego jak forum. Aniu, Robercie - oby tak dalej :)

smash
04-01-2014, 17:18
tylko ze wszyscy ci poczatkujacy maja te same problemy ktore sie powtarzaja, co piaty temat ehhh i przez to forum sie zrobiloo bardzo nudne i przez to przestalem na nie czesto zagladac, bo nie mam po co, kiedy co wejde to w kolko te same tematy a to ze moj kedzior nie chce jesc a to ze znowu komus sie pajak zakopal ile mozna... kiedys jak pierwszy raz zajrzalem na to forum to moglem czytac i czytac, bo zawsze byl jakis ciekawy temat a teraz? powinno sie z tym cos zrobic...

takie jest moje zdanie ...

pozdro dla wszystkich

irve
05-01-2014, 01:59
ten temat niestety nie wniesie nic pozytywnego goscie ktorym cos nie pasuje byli sa i beda tak to juz jest szkoda na nich klawiatury dodatkowo troche mnie drazni jak ludzie zaczynaja prowadzic jakies glupie dyskuje nie zwiazane z tym czym powinnym jakby nie mogli tego sobie zalatwic na gg jestem 1,5 roku na forum praktycznie codziennie (poza sesjami i innymi masakrami) ale jak nie wiem nic na temat to sie nie odzywam i tyle

krzdab2150
05-01-2014, 02:25
były pomysły działu newbie... Faq nie wystarczy. Może jednak warto pomyśleć o osbobnym dziale, gdzie tematy wylinka, rozpoznanie płci, częstotliwość karmienia i opieka nad kędziorem byłyby mile widziane.
Początkujący też mają dużo frajdy w korzystaniu z forum - i byłoby egoistycznym nonsensem, gdyby grupa doświadczonych użytkowników je zdominowała. Jednak teraz dzieje się odwrotnie, zasada równowagi powinna więc dotyczyć zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. A skoro forum zdominowały obecnie czcze dyskusje użytkowników początkujących, które nie interesują innych powinno być na nie miejsce na forum.
Inna sprawa to obecność osób mających chyba jakieś kompleksy i przenoszące na forum swoje dziwne postawy życiowe.

Skoro czegoś nie można pogodzic następuje specjalizacja. Podejrzewam, że dział np. gekon i ptasznik są osobno, ponieważ gdyby były razem to powstawałby podobny bałagan.
Nie wiem, to tylko opinia, ale może warto rozważyc..

Maniak
05-01-2014, 05:59
A co mi tam - powiem co mi na sercu leży :):

1) Link do FAQ jest za mały. Ja jak tu zaczynałem to go szczerze mówiąc nie zauważyłem (inna sprawa że mam -1,5D), ale gdyby był może inny kolor, albo większy napis to byłoby lepiej.

2) Jak ktoś się decyduje na kupno pająka i najpierw na ten temat nie poczyta to już nic nie pomoże - takie tematy będą nadal.

3) Wazeliną nie można nazwać chwalenia czyiś inwencji i osiągów - to tak jakbyśmy oklaski dla sportowców traktowali jako wazelinę. Uważam że miło jest usłyszeć (oczywiście nie mówię tutaj o wielkich podnietach) po masie pisania i robienia fotek - ogólnie starania się miłe słowa. To po prostu motywuje.

4) Dział dla nowicjuszy - nowicjusz i tak nie rozróżni czy zaawansowanym tematem jest zakopany kędzior czy psychoaktywne działanie toksyn u haplopelm. Tak czy owak takie posty będziemy znajdować tutaj. Oczywiście warto spróbować.

5) Brakuje mi takiego klimatu jak jest na Arachnoboards. Tam można zadać jakie się chce pytanie i nie ma jakiegoś mieszania z błotem czy zamykania postów. Po prostu pisząc tam odczuwa się milszą atmosferę. Nie odsyłają ciągle do FAQ i do archiwum.

Oczywiście są to tylko moje sugestie i nikt się nie musi z tym zgadzać.

42d3e78f26a4b20d412==