PDA

Zobacz pełną wersję : Młody Białokolanowiec



Yaguarundi
07-01-2014, 00:32
Witam, to moj pierwszy post na forum :-)
Jestem posiadaczem Acanthoscurria Geniculata (Ptasznik Białokolanowy) L2.
W jego terrarium pojawiły sie sladowe ilosci bialego nalotu, glownie na sciankach... zapewno to jest plesn.. chociaz na bierzaco usuwalem resztki pokarmu.. ale mniejsza z tym, bo i tak mu wymienie podloze, ale no wlasnie.. jest on teraz w pudeleczku po salatce 9x6 cm... i czy ono nie jest za duze? Czy moze go przeniesc do takiego okraglego pudeleczka po bialych robakach o srednicy 37 mm ?

ponczos
07-01-2014, 00:40
O widze że ktos z NH! :)) Mogą być obydwa pudełka, ale najlepiej wg mnie jeżeli pójdziesz do apteki i za ok. 1,80 kupisz pojemnik na mocz.

P.S. A torf tak jak mówiłeś, wymień. Ostrożności nigdy za wiele..

maze
07-01-2014, 00:40
spokojnie mozesz przeniesc... ja swoje L4 trzymam w pudeleczku po kliszy i maja sie dobrze , a co do plesni to zrob wiecej otworow wentylacyjnych i nie lej za duzo wody :]

ponczos
07-01-2014, 00:46
To nie poobserwujesz sobie za bardzo tych swoich maluchów w tych pudełkach po kliszy..

Weź pod uwagę że jak jest to jego pierwszy pająk to pewnie bedzie chciał się w niego cały czas gapić (jak każdy na początku) i lepiej coś bardziej estetycznego dać i większego niż pudełko po kliszy. ;))

maze
07-01-2014, 00:55
i tak zrobi jak chce... :] a pudelko mi odpowiada (malo roboty, wszystko na miejscu ...) :P

Neki
07-01-2014, 00:55
Dokladnie ja tez dopiero poczatkuje i mam pajaczka jakis 2-3 tygodnie i codziennie go dogladam co jakies 2-3 godzinki :D ale czymam go w pudeleczku po salateczce z wluknami kokosu :D podobno najlepsza :D a jesli robia sie naloty na nim to najlepiej wymien podloze " torf " i pudeleczko wymien :D i kup ten pojemnik na mocz umnie kosztuje 80 gr takie 100 ml z wieczkiem zakrecanym i tam go ulokuj. a jesli masz wlokno kokosowe to nie lej duzo wody bo ono bardzo dobrze czyma wilgos i mozesz troche przesadzic z woda a to tez niedobrze

pozdrawiam Neki :D

Yaguarundi
07-01-2014, 01:09
No wlasnie te pudelka na mocz sa nieprzezroczyste... a to po bialych robakach z jest z takiego plastiku ze widac wszystko prawie jak przez szklo... i wymiary tez ma zblizone do tego na mocz... chyba jednak go przeloze do niego...
PS. Czy A. Geniculata L2 moze juz wyczesac wloski parzace?

sigsauer
07-01-2014, 02:15
Jak nie są przezroczyste......????? Wszystkie może nie, ale poproś panią w aptece, żeby pokazała i sobie wybierzesz.... Ja mam pieć maluchów i wszystkie w przezroczystych podełkach na mocz.... Wystarczy poprosić... i oglądam je do woli..... :)
U mnie A. geniculata L2 mieszka tak jak w załączniku. Jak sie przyjrzysz widac nawet malucha .....po prawej stronie "40".

ponczos
07-01-2014, 03:30
Są przeźroczyste. Zobacz na tym zdjęciu w prawym, dolnym rogu: <a href=http://www.promotor.net.pl/test/ponki/OLD/terra_all_ponki.jpg>KLIK</a>.

Może wyczesać.. Ale żeby coś się działo to musiał byś chyba potrzeć sobie oko jego odwłokiem.. :P To strasznie niegroźny pająk w tym wieku. :))

ziu
07-01-2014, 03:32
smiesznie sie na mnie patrza jak mowie pudelko na mocz poprosze ;] kobieta mi przynosi te szare takie, a ja mowie a nie ma tych z czerwona nakretka? przerozczystego a ona nie :P ja na to to DZIEKUJE :PP i uciekam jak najszybciej ciekawe co sobie mysla te babki :PP

Pozdrawiam.

Yaguarundi
07-01-2014, 03:56
ponczos napisał(a):

> Są przeźroczyste. Zobacz na tym zdjęciu w prawym, dolnym rogu:
> <a
> href=http://www.promotor.net.pl/test/ponki/OLD/terra_all_ponki.jpg>KLIK</a>.

No a to pudeleczko co mam jest z kazdej strony przezroczyste jak plexa, z gory rowniez... ma srednice okolo 4 cm i wysokosc niecale 3 cm, starczy mu takie?

> Może wyczesać.. Ale żeby coś się działo to musiał byś chyba
> potrzeć sobie oko jego odwłokiem.. :P To strasznie niegroźny
> pająk w tym wieku. :))

Hmm bo niedawno go denerwowalem, tzn gonilem go troche palcem po terrarium i po chwili palec mnie zaczal strasznie swedziec ze az chcialem sobie go drapac papierem sciernym :D

maze
07-01-2014, 04:05
i po co go gonisz?? kup sobie swinke morska... a pojemnik wystarczy

Mały
07-01-2014, 04:23
Jak kupowalem kiedys 40 pojemnikow na mocz to tez sie na mnie dziwnie patrzyli szczegolnie ludzie w kolejce... ;P

Jimbo
07-01-2014, 04:25
Ale masz problem. Trzymaj go w takim jak masz. Dla mnie te po sałatce są nawet lepsze niż pudełka na mocz, bo te od moczu są kiepsko przeźroczyste, są z takiego jakby to określić "matowego" plastiku. Szczególnie że to twój pierwszy pająk, będziesz miał lepszą widoczność.

ponczos
07-01-2014, 05:42
Hehe.. Ja gonie brata do apteki!! :P

ponczos
07-01-2014, 05:47
Wiem o jakie pudełko Ci chodzi. Na upartego mogą być, ale ja wolał bym coś troszkę większego (wyższego). Rób jak chcesz i tak bedzie dobrze. :))

"Hmm bo niedawno go denerwowalem, tzn gonilem go troche palcem po terrarium i po chwili palec mnie zaczal strasznie swedziec ze az chcialem sobie go drapac papierem sciernym :D" - to tak NIE RÓB, a jak już musisz to nieprzyznawaj się do tego na forum, bo nawet nie zauważysz jak dopadnie Cię "komitet powitalny"...

Yaguarundi
07-01-2014, 05:50
Hehe nie no bez przesady, ja go nie maltretuje czy cos.. poprostu jako niedoswiadczony hodowca chcialem sprawidzic czy zyje, bo byl w dziwnej pozie :-)

SDY
07-01-2014, 07:46
Ja pierwsze pajaki (bo od razu 10, a co:P) trzymalem w takich matowych pojemniczkach i zyje. Pajaki tez zyja. Pomimo ze co godzine sprawdzalem jak sie maja...

42d3e78f26a4b20d412==