PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Mozna Wieksze ?? Terrarium ??



Neki
08-01-2014, 06:01
mam ptasznika " Parahybane " i on bedzie duzy (wiem o tym) dojdzie do 27-28 cm. Proponuja wymiary terrarium dla takiego pajaczka ( 40/40/30 ) i one sa dobre. Ale ja jestem ( tak mi sie zdaje ) bardzo ambityny i chcialbym zrobic je troche wieksze. Bo nie lubie jak jakies zwierze sie gniecie w terrarium. I pytam sie o ile moglbym je powiekszyc z kazdej strony zeby bylo dobrze ale zeby tez nie przesadzic !! A mojim zwierzaczkiem docelowym jest "iguana iguana" i dla niej tez bede robil sa wlasnorecznie terrarium ale to przyszlosc. Zaczynam od prostych zeczy a koncze na trudnych :D. Najprawdopodobie terrarium bedzie wykonane z szkla podwujnego klejonego w srodq folia ANTYrozpryskowa :D niebedzie zadnych silikonow tylko laczone drewnem debowym i wykonanie bedize profesjonalne w calosci. Ale jeszcze nie wiem jakie wymiary moge zastowowac do tego projektu i dlatego zglaszam sie do was o porade prozbe a ewentualnie podanie linkow jakis stron z projektami terrariow wlasnej roboty :D

dzieki Neki :D

kagetsu
08-01-2014, 07:53
duze jest takie 40x40x30 , starczy mu :)

lukanio
08-01-2014, 08:00
dla mnie to terrarium jest dobre ale jeśli chcesz większe to możesz powiększyś po 5 cm z każdej strony.

chrzanu
08-01-2014, 08:02
zrób takie zeby było niezamałe i niezaduze tylko takie w sam raz.

skoro pisze że ma miec takie wymiary to znacyz e ma miec takie wymiray. ni wiem po co mu wieksze.
zreszta zanim on urosnie do takich rozmiarów to troche sie naczekasz.
powiesz mu o ile chccesz. tylko jak narazie jest mały to mu nierób duzego.

Andros
08-01-2014, 08:21
zrób mu takie jakie uznasz za słuszne. mój smithi ma 80/40/50 i jak dla mnie to jest dla niego idealne

Neki
08-01-2014, 08:27
aha dobra dzieki :D ja zrobie chyba takie ( dł.50 \ sze.40 \ wys.40 ) i powinno byc dobre :D a jak bedzie mi sie nudzilo i mi kompletnie odbije to Iguana Iguana tez zamieszka tylko w innym tez zbudowanym terrarium tylko owiele wiekszym :D dzieki za posty :D

Neki
08-01-2014, 08:30
a czy on wtedy nie dostanie jakiejs glupawki albo jakiegos szalu i nie bedize sie bal takich przestrzeni ??

Slyszalem od kolegow ze jak terrarium jest za duze to pajaki sie boja i szaleja i niemoga znalesc wlasnego miejsca w nim . ale czy to prawda ?? odpisz na posta :D

Dzieki

Maniak
08-01-2014, 08:34
Andros, jesteś pewien co do podanych przez ciebie wymiarów? 80cm/40cm/50cm dla smithiego? Może pomyliłeś gatunek albo co?

Neki
08-01-2014, 08:43
Hyyy moze takie tez zrobie tylko 80\35\40 i idealnie bedzie domnie na komode :D nono wlasnie zdiacia dziewczyny pujda gdzie indziej a tero na komode tak tak to dobry pomysl :D

rastafaq
08-01-2014, 10:50
"Ale ja jestem ( tak mi sie zdaje ) bardzo ambityny i chcialbym zrobic je troche wieksze" - raczej Ci się tylko zdaje.

te wymiary co podałeś są nawet na wyrost....
Moja propozycja 40/25/25, ja mam takie dla Blondi i jest w sam raz.
Nie wiem po co ci wysokość 40 cm, to już wogóle głupota, będzie pleśnieć torf jak nie zrobisz wentylacji na dole, bo nie bedzie odpowiedniej cyrkulacji powietrza,dla nadrzewnych 40 cm to nawet za dużo.
Pajak i tak nie wykorzysta tej przestrzeni tylko bedzie siedział większość życia w jednym miejscu, ewentualnie się obróci, a bedzie gorzej z utrzymaniem wilgotności i temperatury.
A jak chcesz już tak zaszaleć to nie rób mu wogóle terra,wypuść go w pokoju, wstaw nawilżacz powietrza i dobrze ogrzewaj pomieszczenie.The End.

Andros
09-01-2014, 04:27
jak ktoś chce sie przekonać w jakim mieszka mój smithi niech poda meila

42d3e78f26a4b20d412==