PDA

Zobacz pełną wersję : szklo w terra



Shinigami
09-01-2014, 02:57
witam, moj samiec P. irminia slizga sie po szkle w swoim terrarium, wspina sie ale idzie mu to ciezko i przewaznie sie zeslizguje lub spada, myslalem ze moze jakis lewy, slaby itd, ale w innym terra (z samica) zapierdziela po sciankach jak normalny pajak:) moje pytanie jest takie, czy sa jakies rodzaje tego szkla??

WojtekRzeszow
09-01-2014, 03:40
Jesli bedzie dobrze najedzony to po takim upadku moze nawet odejsc na tamten swiat.

Shinigami
09-01-2014, 03:48
tyle to wiem , ale nie o to pytalem:)

sigsauer
09-01-2014, 03:59
Może w terra gdzie sie ześlizguje, szkło jest lekko zatłuszczone co powoduje, że jest bardziej śliskie, może to być nawet niewidoczne zatłuszczenie.......Z tego co ja zauważyem u siebie pajączki, które maja bardziej wilgotne podłoże lepiej chodzą szybkach, a tam gdzie bardziej sycho gorzej.......

Mondry
09-01-2014, 04:00
a moze masz szyby emaliowane??=D no ale pomyśl jak u niej jest to zapier**** po sciankach bo ratuje swoj tylek. Ty na przykład chyba bys skoczyl z 3-4 metrow jakby cie np. żona gonila bo jej sie prezent urodzinowy nie spodobal =]

Andros
09-01-2014, 04:24
jak masz miseczke z wodą w terrarium i pająk ejdzie na wode to nie będzie potrafił wejść na szybę (tak jak moja rozbigana boehmi) a, np. mój dorosły smithi jak chce to może wejść nawet na 50cm(wtedy wkładam mu jakieś miękkie żeczy żeby se krzywdy nie zrobił bo zazwyczaj spada )
ale tak jak piszą to może zależeć od stanu szyby

cyclosternum
09-01-2014, 05:25
no jest teæ moæliwosc ze jest przed wylinká moja stromatopelma nie moze wejsc na scianki jak jest przed wylinká ale moze to szkøo jest jakies....

Tomek_Nie
09-01-2014, 05:32
moze zabardzo wyczysciles ,wypolerowales scianki terra ,tak samo u moich pajaczkow bylo czasem jak wpuscilem do takiego czysciutkiego terra :) inp ostatnoi murinusek 5,5 cialka slizgal sie na poczatku a potem juz smigał po szybach :) no moze to tez jest jakas kwestia przyzwyczajenia sie pajaczka do nowej powierzchni hehe :) ale to tylko takie moje sugestie .pozdrawiam

SławekS
09-01-2014, 14:40
U mnie cambridgeje przez pierwsze kilka dni po wpuszczeniu do terra obklejały je taką śmieszna pajęczyną (bydle bardzo cienkie )bardzo słabo widoczną i tylko pod pewnym kątem i dopiero wtedy szalały po ściankach. A po czystych szybach wszystkie pająki zjeżdżają jedne szybciej (czytaj najedzone) inne wolniej.

To są tylko moje herezje więc niech się wypowie ktoś z bardziej naukowym podejściem ;-)

Pioprek
09-01-2014, 14:48
Może chodzi o to , że po pryskaniu w innych terrarium zostaje Ci kamien z wody na szybie , dzięki temu się nie ślizga :P:P:P ;)

Shinigami
09-01-2014, 15:18
no wlasnie tez mi sie wydaje ze jakis osad jest, bo terra z samica juz mam sporo czasu a samcowi sprawilem nowe. odpadaja tezy o miseczce z woda, i ze przed wylinka, bo ostatni juz mial:) szyby tez nie sa tluste, czy jakies emaliowane to nie wiem , dla mnie to zwykla szyba:) jutro zrobie test i wpuszcze tam innego nadrzewnego, zobacze jak sobie poradzi:)

42d3e78f26a4b20d412==