PDA

Zobacz pełną wersję : Ktoś był na policji z powodu trzymania pająków w domu?????



Werty
10-01-2014, 07:19
Tak jak w temacie!!!! Bo własnie mnie i mojego pjca chcą wziąść na komisariat o 17 wieć prosze szybko o odp. z góry dzięki pozdro!!!!!11

Markoś
10-01-2014, 07:25
kupowales kedziora na allegro ?? jezeli tak to w tej sprawie cie wzywaja :)

Werty
10-01-2014, 07:30
A mogą mi wparować na chate i przeszukać mieszkanie??????Bo własnie kupowałem!!!!:/

Markoś
10-01-2014, 07:34
zbieraja informacje na temat tego kolesia od ktorego kupowales tobie raczej nic nie zrobia :) wszyscy co kupili od niego dostali pewnie wezwania na komende :) wiec sie nie martw

Werty
10-01-2014, 07:35
Thenqx już myślałem że bede musiał chować wszystkie płytki i twardziela uf ulżyło mi!!!!!!

krzdab2150
10-01-2014, 07:45
Chowaj. Lepiej chowaj. Na pewno chowaj. Jeszcze palniesz, że na allegro i będzie narzędzie przestępstwa...

Andros
10-01-2014, 08:40
no to miałeś jazde ! ja mieszkam na takim zadupiu pod lasem że tu nikt nie przyjdzie!! :-)

Maniak
10-01-2014, 08:47
W sumie jak nie maja nakazu przeszukania mieszkania to g.... ci zrobią.

Krycha.k15
10-01-2014, 08:52
dajcie spokoj!!

myslicie ze beda mu trzepac chate z powodu jednej albopilosum....
nasz kraj jest na to za biedny:P
trza przeciez opłacic tych wszystkich "fachowców"

simooon
10-01-2014, 09:24
Nasz kraj jest przede wszystkim dosc absurdalny jesli chodzi o prawo dlatego moga to zrobic.Pozdrawiam

MIDO
10-01-2014, 09:25
to prawda bez nakazu nic Ci nie zrobią.Ale dla pewności pochowaj co masz pochowac jesli masz coś czego miec nie powinieneś

Andros fajnie sie masz,ze mieszkasz na zadupiu jakie tam fajne rzeczy mozna trzymać :)

cochin
10-01-2014, 09:36
jak wrocisz opowiedz na czym sprawa stanela i co cie pytali - przyda sie na przyszlosc. a co do wparowania na chate bez zezwolenia to niestety moga to zrobic. zezwolenie dostana po fakcie- tak to juz u nas jest

Tomek_Nie
10-01-2014, 09:55
werty- jak dostales wezwanie na komende to niesugeruj sie tym ze pisze ze jestes wzywany w formie swiadka bo jak przyjdziesz juz na komende moze sie okazac ze jestes oskarzonym! to taki myk policyjny tylko po to abys niebal sie przyjsc na komende ;] hehe ale jak tylko kupowales z allegro brachypelmy to bedizesz tylko swiadkeim i niemasz sie czym martwic , ale jak to ty sprzedawales jakies brachypelmy to bedziesz mial sprawe w sadzie bo to wykroczenie ! i przegrasz sprawe bez dwoch zdan no chyba ze miales papiery na pajaki ! pozdrawiam ( wiem to nie z wlasnego doswiadczenia tylko zaprzyjaznionego terrarysty) .

Tomek_Nie
10-01-2014, 09:57
ps: prawdopodobna kara to 1. 3 miesiace w zawieszeniu i roboty publiczne , 2. wiwzienie jak dorbze pamietam 1 miesiac lub cos jeszcze, dadza ci do wyboru jak bedziesz miły :) strzaleczka

Krycha.k15
10-01-2014, 10:03
za handel podajze od 0.5 do 3 lat pozbawienia wolnosci:/
albo kara grzywny

scur
10-01-2014, 10:25
hehe, no to niezła faza widze. Juz nie kupuje na allegro, a pozatym mi konto zablokowali i nie maja zamiaru odblokowac :P

rastafaq
10-01-2014, 12:03
wywioza Cie do Auschitzu :D

Tomas
10-01-2014, 12:12
Omg dobra koniec z zakupami na allegro zwierzatek tak na wszelki wielki :P
Mam nadzieje stary, ze nie wparuja Ci na chate ;]

wodus
10-01-2014, 13:04
a jak sopzredałem smithi i mam na niego papiery to moga mi naskoczyc??? choc kolesiowi tych papirow nie dałem??

Andros
10-01-2014, 13:16
no, MIDO! u mnie to możesz se tzrzymać krokodyla, a na podwórku tygrysa a i tak sie nie przyczepiom

Kaszkiet
10-01-2014, 14:06
Tomek_Nie -masz bledne informacje bo wezwanie w charakterze swiadka jest normalną rzeczą w postepowaniu przygotowawczym ktore prowadzi policja . Zanim kogokolwiek uznają za podejrzanego muszą mieć rozeznanie w sprawie i w tym twoje zeznania , dopiero prokurator pozniej moze z podejrzanego zrobic z ciebie oskarżonego poprzez postawienie zarzutów ,ale od wezwania na komende do tego momentu jest daleka droga .

Za sprzedaz pajaczka na allegro nikogo nie wsadzą do wiezienia,ani nie ograniczą wolności. Realną karą jest wlasciwie grzywna.
Ale praktycznie takie sprawy są umażane z powodu malej szkodliwosci spolecznej czynu ,dzialania w dobrej wierze lub niewiedzy , istotnym czynnikiem moze byc tez dotychczasowe zycie podejrzanego .Trochę inaczej jest gdy ktoś zrobił sobie z dzialalnosci przestepczej stale zrodlo dochodu lub kwota sprzedazy jest znaczna.

Za kupno pajaka bez papierow nie grozi kara.

Prawdopodobnie zostales wezwany w celu zlozenia zeznan ktore prawdopodobnie obciążą tego kto ci pająka sprzedał.

Sama aukcja na allegro nie jest dowodem zawarcia sprzedazy/kupna policja musi sprawdzic czy rzeczywiscie doszlo do transakcji poprzez przelsuchanie kontrahentów lub np przelewy bankowe .Tak więc gdybyś zeznał ,że do transakcji nie doszło mimo zakonczonej aukcji na allegro prawdopodobnie uratowalbys skórę sprzedawcy .

Jeżeli kupujący zgodnie stwierdziliby ,że transakcje się nie odbyly z obojetnie jakich powodów, przy czym nie byloby innych dowodow ,pieniadze bylyby np przekazane osobiscie lub przekazem pocztowym(trudniejsze do wykrycia) to ciezko byloby komukolwiek postawić zarzuty .

Podobnie jest w wielu innych bzdurnych sprawach wiec zanim zaczniecie się bać to poczytajcie akty prawne lub zasiegnijcie porady prawnej .

Pozdrawiam

Tomek_Nie
10-01-2014, 14:54
Kaszkiet- niemam błedej informacji ,poprost znajomego w taki sposob oskazrono a nastepnie skazano a ja to mowie wam jako jakas wskazowke ,skoro tak piszesz ze to normalne postepowanie policji to zgadzam sie z toba no i oczywiscie rowniez jest prawda ze raczej niewsadza cie do wiezienia !!! mozliwa kara za to wykroczenie sa te ewentulane wiezienie (jak sie zgodzi ,co malo kto sie zgada ! :) ) ,kara pieniezna no i odrobki i zawiaski :) .pozdrawami :)

Kaszkiet
10-01-2014, 14:58
kara pozbawienia wolnosci w zawieszeniu odpada ,to zbyt duza kara
jezlei mowisz o zawiasach to jedynie w kontekscie grzywny raczej:)ale to ma miejsce tylko w okreslonych warunkach

Kaszkiet
10-01-2014, 15:01
tak ogolnie rzecz biorąc to sprawy tego kalibru kończą się na postepowaniu przygotowawczym , czyli na dzialaniach policji bo pozniej zwykle prokuratura umaża postepowanie i obywa sie bez kary

X_v_X
11-01-2014, 00:24
Za nabywanie, zbywanie, bez odpowiednich dokumentów tj. zarejestrowania hodowli i świadectwa urodzenia w niewoli wystawionego przez powiatowego lekarza weterynarii oraz przetrzymywanie w niewoli zwierząt objętych ochroną gatunkową jest karane odpowiednio od 3-5, 3-5, 2-5 lat pozbawienia wolności. Tak mi powiedzieli na komendzie jak byłem za pająki, ale te kary to tylko teoria... :)

PMajdan
11-01-2014, 01:11
No napisz, napisz... ja jestem przekonany ze nie chodzilo wcale o pajaka :?

Werty
11-01-2014, 01:54
Chodziło o pająki złapali tego kolesia co mi go sprzedał czyli wezwanie przyszło ażz iławy policjant spisał zeznania i bedzie wysyłał tam do iławy kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat ale policjant sam nie wiedział o co chodzi o jakie pająki i po co to wszystko ode mnie policjanci nawet nie wiedzieli że takie coś można hodować i oni mają mi przeszukać chate jak oni nie rozróżnią świerszcza od pająka!!!!!!

X_v_X
11-01-2014, 08:21
... ja sie przyznaję... to nie za pająki tylko za narkotyki...
:P:P:P... ale nie moje tylko kolegi :P

42d3e78f26a4b20d412==