PDA

Zobacz pełną wersję : Cos małego i taniego



Gwoździu_oi
12-01-2014, 08:13
Mam małe akwarium 20x20x20 zastanawiam się czy jest jakis tani ptasznik którego mozna by trzymać w takim akwarium, interesuja mnie tylko dorosłe osobniki i głównie samce. Czy znaidzie się cos odpowiedniego??

PLU
12-01-2014, 08:21
Sorki za stwierdzenie ale czy ciebie coś rąbneło ??? chcesz mieć samca ????? kup sobie samice faciatum przynajmniej ci dłużej pożyje ale rób sobie co chcesz.

SDY
12-01-2014, 08:33
Chodzilo mu o cos taniego... Samce z regoly sa tansze i to czasami dosc znacznie...

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=31&i=20737&t=20737

Emilia moze... Przed ostatnia wylinka, wiec troszke pozyje, w miare nieduzy a ladny.

MIDO
12-01-2014, 09:02
No dość tańsze bywają a jakie to ma znaczenie skoro samiczką takiego pajaka bedzie cieszyl sie o wiele wiele dluzej.
Jak sie kupuje zwierzaki trzeba też popatrzeć w przyszłośc.

popekjr
12-01-2014, 09:24
w akwarium nie mozesz trzymac zadnego ptasznika bo ci po szybie wylezie, ale zakladam ze to oczywiscie wiesz. na twoim miejscu kupilbym samice, nawet troche mniejsza, ale ona napewno szybko urosnie i bedziesz sie nia cieszyl kilkanascie lat a nie kilka miesiecy w przypadku doroslego samca. w takiej wlk. terra mozesz w zasadzie trzymac wiekszosc ptasznikow naziemnych, poza tymi najwiekszymi (t.blondi, l.parachybana).

Maniak
12-01-2014, 10:13
Zawsze możesz sobie sprawić większe terra i mieć ptasznika. W tym mógłbyś trzymać pewnie modliche albo jakieś inne owady (karaczady pachnody itd).

rastafaq
12-01-2014, 10:25
dżizyz, napisal ze ma TAKIE terra i pyta sie o pajaka do tego terra wiec po jakiego pizesz co moze sobie sprawic ? moze sobie sprawic zapewne sloik ogorkow kiszonych, krokodyla, orangutana, misia koala, swistaka z kompletem sreberek i papuge Poly z krakersami ale pyta o pajaka do tego terrarium ! Na dodatek widac ze modlichy i jakies tam owady czy inne gwozdzie go nie interesuja bo chce pajaka.

Wybierz cos malego, pterinochilusa, ceratogyrusa, cyclosternym, paraphyse, czy co tam jeszcze, w sumie 20x20 to jest normalne terra wiec masz duzo mozliwosci.

Maniak
12-01-2014, 10:32
Pisał też że tanie- z tej twojej listy geniuszy to chyba tylko pterinochilus jest tani.

Maniak
12-01-2014, 10:35
i 20x20 to NIE jest normalne terra bo większość ptaszników i tak dorasta pod 15 cm. Jak taki zwierz miałby tam normalnie żyć? Oczywiście zdaję sobie sprawę że pająki nie potrzebują jakichś wielkich terrariów, ale ze względów humanitarnych lepiej je trzymać w czymś większym.

Gwoździu_oi
12-01-2014, 10:37
Wiem doskonale że samiec zyje góra trzy lata jak jest naprawde długowieczny a normalnie to zyje rok półtora i własnie o to chodzi nie chce długowiecznego zwierzaka a zabijac go nie bede także samiec jest akurat

Gryfel
12-01-2014, 10:39
to w takim tera mozesz trzymac c.fasciatum tylko samca ciezko dostac tego pajaka bo z kokony glownie wychodza samice z tego co wiem

rastafaq
12-01-2014, 11:58
15 cm osiaga przy rozprostowanych odnóżach a raczej nie rozprostowuje ich caly czas i nie leży plackiem na torfie,jak chcesz odpowiednia dokumentacje jak wygladaja pajaki w takich terrariach to ci wysle na maila moje zdjecia, bo mam prawie wszystkie o takich rozmiarach i rozwieja sie twoje wątpliwości.

i`am
12-01-2014, 14:11
" moze sobie sprawic zapewne sloik ogorkow kiszonych, krokodyla, orangutana, misia koala, swistaka z kompletem sreberek i papuge Poly z krakersami"

uheheueuhehueuh ;( od dzisiaj jestes moim prywatnym jezusem:P

ziu
12-01-2014, 15:01
oszczedze Ci wstydu.

42d3e78f26a4b20d412==