PDA

Zobacz pełną wersję : pajak i grzybki



esi
12-01-2014, 08:16
Nie bylo mnie pare dni w domu i u pajaczka sie pojawiły grzybki, juz je usunołem i wyczyściłem terra, ale mam pytanko: Jak taki grzybek może zaszkodzić pająkowi? w terra prezentują sie one dośc dobrze i ładnie sie komponują z korzeniami, zastanawiałem sie czy nie można by ich po prostu hodować w terra pająka.

Theraphos
12-01-2014, 09:16
Awikularia dawała temat o grzybkach:D Myśle że nie zaszkodzą, ale to tez zalezy jakie:/<chyba>

Maniak
12-01-2014, 10:11
W lasach tropikalnych gzie żyją pająki rosną różne grzybki. Myślę że im nie zaszkodzą bo w końcu pająk tego nie zje a jak mu się nie spodobają to pewnie przemabluje - ale nie wiem czy grzybki nie wydzielają jakchś świństw. Ja na wszelki wypadek bym usunął jakbym miał coś takiego. Tak zapobiegawczo.

Andros
12-01-2014, 10:36
też miałem grzybki takie białe wysokie na cienkich nagach. mój smithi normalnie sobie z nimi żył

chrzanu
12-01-2014, 12:00
niemozna hodowac bo ci grzybek przejdzie na dupke pajaka i jak sobie tam zagosci to pajaczek długo nie paciagnie, chyba ze dorzyje ostatniej wylinki, ale go posmarujesz :D

esi
12-01-2014, 12:52
aha, no to ciekawe. juz planowałem hodowle w terrariach ktore bede niebawem robil dla nadrzewnych. chrzanu, jakies doścwiadczenia? grzybek to przeciez nie pleśń, te miały grzybnie, trzoneczek, kapelusz, normalne grzybki, można je było powyrywac po prostu.

chrzanu
12-01-2014, 13:24
tak ale potem takie grzybki osiada ci sie na korzeniach itp i przeniosa sie napajka, ja własnie tak miałem 2 razy, raz u boehemi i raz u seemanni w obydwóch przypadkach sprawa się wyjasniła dobrze bo pajaczki przeszły wylinke. a seemanni ta wylinka tak dobrze podziała ze poszła sobie w świat w wieku L7 i do tej pory jej nie widziałem.

esi
13-01-2014, 06:31
to grzybki odpadają jednak... ale ja sobie cos wymyśle i bede hodował gdzies, bo są super :) może sie latem jakieś formikaiur zorganizuje to zrobie ciekawy wybieg ;]

42d3e78f26a4b20d412==