PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ptaszniki słoneczne są agresywne??



Gwoździu_oi
12-01-2014, 12:15
We wszystkich publikacjach piszą że one są bardzo agresywne. Czy ktos może mi napisac z własnego doswiadczenia jak to wyglada w praktyce. Podobno skacza i biegaja i dośc często kasają, a możek jest osoba która została ukąszona i powie mi jak było np: jakies powikłania, choroby.

Peter_frostax
12-01-2014, 12:23
śa one mocno agresywne i trzeba mocno uważać pozatym jests bardzo szybki.

scur
12-01-2014, 12:24
moj kolega go ma, i nie nadaza za nim wzorkiem :]. To są takiego rodzaju pajaczki ktore potrafia sie "teleportowac" :]

Welpek
12-01-2014, 12:38
Moglbys sobie tez opis tego pajaczka przeczytac, ale sa szybkie i agresywne wiem cos o tym :P (mam takiego)
Pozdro

Gwoździu_oi
12-01-2014, 12:44
Czytałem opis ale chciałbym usłyszeć zdanie hodowców.

esi
12-01-2014, 12:47
Jak sie ich nie prowokuje to sa spokojne i egzystuja jak Brachypelmy. Po podrażnieniu szybko unoszą przednie nogi, no a wtedy to juz lepiej im dac spokoj. Ja mam do nich wielki respekt, sa nieobliczalne i potrafią szybko zaatakować.

Welpek
12-01-2014, 12:48
okej w opisie nic nie klamia :P co prawda nie widzialem jeszcze zeby skakal ale jest szybki i dosc agresywny no i ma silny jad
Pozdro

chrzanu
12-01-2014, 12:49
szybkie, reaguja na wszsytko, nieda sie otworzyc terra bo biegna do wyjscia, trzeba uwazac przy karmieniu itd.

Atrax Robustus
12-01-2014, 12:49
Moj jest leniwy i powolny. Nie chce mu sie nawet polowac, tylko czeka az zarcie samo do niego przyjdzie. Od czasu do czasu cos tam postraszy, ale generalnie spokojniutki i plochliwy.

Gwoździu_oi
12-01-2014, 12:54
Atrax a masz samca czy samice?? I jeszcze jedno czy ktos zauważył żeby one lubiły sie wspinać dla mnie to ważne bo planuje przerobic akwarium, pokrywe z otworami dorobie.

Atrax Robustus
12-01-2014, 12:58
Nie wiem. Mial dzisiaj wylinke, ale jedyna rozpoznawalna czesc odwloka, ktora nie zostala "rozmemlana" i zniszczona to plucotchawki... Gdybym mial oceniac po tej porwanej wylince, to bym powiedzial, ze samiec, ale glowy nie dam.
Co do mojego, to non stop siedzi w swoim gniezdzie i nigdy go nie widac. Czasami polazi sobie gdzies, ale to rzadko.

madOx
12-01-2014, 14:17
Ostatnio w koncu swojego zobaczylem, a nie widzialem go 2 m-ce

Dobimetal
12-01-2014, 14:37
Mój słoneczny wariuje nawet jak sie na niego podmucha! Ostatnio jak tak zrobiłem to o mało nie musiałem go łapac po domu bo zaczął biegać jak szalony!
A co do agresywności, wystarczy że dotknołem jego pajeczyny drucikiem to zaczął go kąsac i atakować, nie chciałbym żeby muj palec tak skończył:)

PyRyLy
12-01-2014, 14:54
te pajaki sa strachliwe :) jak maja zrobione gniazdo to spierniczaja do niego jak najszybciej ale jezeli nie ma gniazda albo zaczniesz mu sie do niego dobierac to znienia sie ich natura na strasznie agresywna :P

rastafaq
12-01-2014, 15:02
Mi nie sprawia kłopotow, jak uzadzisz tak terra ze bedzie mial sie gdzie zbunkrowac to nie widze przeszkod

ziu
12-01-2014, 15:16
kolega chce przerobic akwarium?? rozwali Ci pokrywe i bedziesz mial :P Ja ci go nie polecam!!! Zaliczalbym je jak do nadrzewnych sa bardzo szybkie skacza i biegaja we wszystkie strony( Pisze to po egz ktory ja mialem) o Ucieczke nie trudno, a jeszcze Cie dziabnie albo sasiadke :] ogolnie CI go nie polecam!!

Azzurreeuss
13-01-2014, 03:17
bardzo agresywne, kiedys jak zaganialem do pudelka linijka go to niespodziewanie skurczybyk wyskoczył na linijke (dobrze ze ja od razu odrzuciłem) wczoraj przekładałem nastepnego i raz prawie mi długopis wyrwał którym go przeganiałem;/;/ ostre, ale piekne szczególnie USAMBRA;] Polecam:D

PLU
13-01-2014, 04:26
Mam 2 takie pająki są bardzo szybkie :] bardzo agresywne :] oj biedne te oseski mysie :]...

dekilla
13-01-2014, 06:01
moje osobniki również bardzo spokojne ,płochliwe jednak nie ufaj im zbytnio bo mogą cię zaskoczyć jeśli wszędzie piszą że są agresywne to tak należy je traktować

wodus
13-01-2014, 09:25
własnie to w nich cenie najbardziej ze sa pienke i niebezpieczne taka lara croft:DD:D:

X_v_X
13-01-2014, 10:13
Bzdury opowiadasz:] Są szybkie, ale im starsze tym wolniejsze. L1- L3 są najszybsze ale np L9 czy L10 spokojnie można wyjąć z terrarium, choć nie polecam robienia tego. Wiem to z praktyki bo w tej chwili mam 8 sztuk w prawie każdym stadium i np. gdy sprzątam to tylko z L2 i L3 naprawde uważam, żeby nie uciekły. Z resztą jeżeli posiada się trochę wyobraźni i nie pcha palców do tego gatunku to można dojść do wprawy nawet jeżeli to pierwszy pająk...
Szybkość pająka oczywiście zależy od refleksu, także niektórzy powinni karmić Rosee przez szmate w masce na ryju :):):):):) Jak ktoś naprawdę chce sprawdzić swój refleks to polecam zakup H. Maculaty-------------____________--------------

X_v_X
13-01-2014, 10:20
Mam 10 sztuk tylko 8 siedzi w mini-terrariach, a dwa bawią się w moim pokoju ze mną w chowanego od kilku miesięcy :]

ziu
13-01-2014, 10:50
Co Ty wogole opowiadasz? Dorosle sa bardzo szybkie. I tak samo trzeba uwazac, zwlaszcza na egzemplarze bez gniazda, w przejsciowym pojemniku potrafi w mnieniu oka znalezc sie na np. scianie :P

Pozdrawiam.

Hysterocrates
13-01-2014, 11:58
Mój murinus jest szybki to prawda, ale jest naprawde łagodny jak baranek.

Gwoździu_oi
13-01-2014, 12:06
Ja nie ufam nawet brachyplemą tak na wszelki wypadek na nie uważam.

Gwoździu_oi
13-01-2014, 12:12
Opis opisem ale jak sie pozbiera opinie od hodowców to mozna sie jednak czegos ciekawego dowiedzieć.

Bojek
14-01-2014, 11:11
Ja mam jednego i jest strasznie leniwy nic nie robi nie biego tylko od czasu do czasu sie przejdzie spokojnie po terrarium albo siedzi cały dzień na ściance i totalnie nie wykazuje agresji, jednak ja wole go nie prowokować i go nie ruszam, bo się boje :) niech siedzi spokojnie dalej. Ale mam kumpla który się nie przejmuje i bierze swojego na ręce, jak do tej pory jeszcze go nie ugryzł ale dosyć często straszy pozycją. No ale lubisz to się bawisz w końcu "no risk no fun".

Pozdrowienia

Opu
15-01-2014, 04:21
moim zdaniem samce sa bardziej bezpieczniejsze sa mniej odwazne bardziej płochliwe i mniej chetne do ugryzienia ale to tylko w teorii:P

42d3e78f26a4b20d412==