PDA

Zobacz pełną wersję : jak nie grzybki to inni goscie :P



aLiCe
13-01-2014, 10:15
w weekend byla u mnie znajoma, chciala poogladac rosee, sciagam gore faunaboxu a tu soprajz pelno malych robaczkow :o [palpitacja serca] [zawal paznokci] jazda do kompa tcp robaczki bo wkoncu jak dlugo hoduje pajaczki tak jeszcze nie mialam ani skoczogonkow ani roztoczy (dzieki bogu).. a nie znam na pamiec opisu ich wygladu :P

patrze znow w terra.. kurde nie pasi do opisu...

qmpela: a moze to male tego duzego?
ja: rosi nie byla dopuszczana
qmpela: ???

ogladam dalej swiruje, martwie sie wylapuje male chamy i zabijam zgniatajac penseta (niezla zabawa mnostwo tego bylo pewnie ciagle duzo jest)... po chwili patrze w kryjowke rosi a tam pikny denat w postaci dorodnej samicy swierszcza.. patrze na te male skurczybyki a to nic innego jak male swierszcze...
ja: cholera swierszcze!
qmpela: no pytalam czy to czasem nie male tego duzego
[polew na pol godziny]

a teraz pytania do mistrzow :P

1. zrobia mi krzywde rosi czy nie? to dorosla samica bardzo dorosla :] bo wiem ze malemu krzywde moze zrobic
2. przezyja mi w mieszkaniu? bo napewno sie rozlazly a mnie ojciec zabije jak dorosna i zaczna sie nocne melodyjki ;)

PS. Odpowiedzi niekoniecznie potrzebne znajde w szukajce zaraz, chcialam sie tylko podzielic zabawna historia bo wkoncu dawno nie pisalam, a forum nie tylko od problemow a takze od smiechu :)) Takze ryjcie do woli z glupiej alice ale w stresie to ja i moglam rownie dobrze ubzdurac sobie ze mam halucynacje :P

ketnip
13-01-2014, 10:57
w domu raczej takie małe nie przeżyją i sie nie rozmnożą na pewno, także o granie nie masz sie co martwić, a terarium mogłabyś wysprzątac i wymienić podłoże tak dla pewności w razie jak pajączek miałby przechodzić wylinke.. :)

janice
13-01-2014, 11:08
hmm miałam podobną sytuacje ale z murnusem 2 miesiące temu, decyzja zapadła o sprzątaniu w terrarce dla zapewnienia ewentualnego bezpieczeństwa właśnie w razie wylinki, a co do zamieszkania świerszczuchów w domu to młode raczej "wyzdychają samodzielnie" wiec orkiestry bym sie nie obawiala..



aliceq pozdrawiam :]

spider13
13-01-2014, 12:03
alice, ja kiedyś myślałem, że zalęgły mi się mrówki ;)

DAAMOOK
13-01-2014, 14:26
Wsadz miseczke z woda ale tak zeby byla wcisnieta do poziomu gruntu. Swierszcze same tam wlaza i sie potopia.

DAAMOOK
13-01-2014, 14:27
Wsadz miseczke z woda ale tak zeby byla wcisnieta do poziomu gruntu. Swierszcze same tam wlaza i sie potopia.

Baku
13-01-2014, 14:40
buhaha :P:P niebuj nic nic jej nie zrobią i padną szybko :]

ale zeby świerszc\a nie poznać :P:P:P:P

X_v_X
14-01-2014, 06:04
ja bym ich nie łąpał tylko wsadził jabko i niech wzrastają :] jakie wy macie wogóle pomysły

SebastianE
14-01-2014, 06:51
Pare razy mialem sytuacje ze mi samica swierszcza zlozyla jaja w terra. Jezeli byla taka mozlwosc to obnizalem wilgotnosc i po sprawie. Nawet nie doszlo do wylegu.

42d3e78f26a4b20d412==