PDA

Zobacz pełną wersję : kokos/kryjowka



frydrych1
13-01-2014, 10:50
bardzo polecana kryjowka jest jak wadomo lupina kokosa aaaalllleeee czemu mi on tak strasznie plesnieje juz go gotowalem wypalalem w piekarniku i tak plesnieje tak wiiec co robic albo jaka kryjowke dac ale nie chce doniczki bo to tandeta chodzi mi o kryjowke ktora bedzie sie ladnie prezetowac i nie plesniec

ketnip
13-01-2014, 11:00
może jak plesnieje to masz zbyt słabą wentylację, albo wręcz nie masz cyrkulacji powietrza...

Vagansmen
13-01-2014, 11:08
eh mnie to ten kokos już wkurza. Niedawno musiałem usuwać z niego pleśń, a tu chyba znowu pleśń, jasna cholera...... ale teraz z tym nic nie robie bo vaganska siedzi w tym kokosie i może już przeszła wylinke może jeszcze nie.......

PLU
13-01-2014, 11:09
Ja jak chce zrobić ładnie prezentujące się terra to biore (narazie próbowałem na 5-6L) typowe pudełko po świerszczach kroje to pudełko w zależności od wielkości pająka i jaką chce głębokość kryjówki. Jak ułoże taką chatke w terra to zakopuje ją torfem kokosowym (pokrywam warstwą torfu ścianki i dach norki) zostawiam tylko jedną ścianke w której jest tylko wejście do kryjówki taka chatka jest idealna

frydrych1
13-01-2014, 11:24
dobry pomysl PLU zaraz cos podobnego wykombinuje

chrzanu
13-01-2014, 12:18
idz do zoologika i kup:
1 grote
2 gotową łupine
3 kilka korzeni i zrób domek
4 kilka kamieni i zrób domek
5 sztuczne roslinki i zrób szałas - domek
6 uzyj bambusa
7 polakieruj olejem słonecznikowym kokosa
8 pomyśl

esi
13-01-2014, 12:44
krawedz kokosa która spytka sie z podłożem możesz pokrys woskiem do wysokości 1cm. u mnie sprawdz sie świetnie.

TOXYN
13-01-2014, 13:43
A ja mam zrobione ukrycie z siatki z włókna szklanego. Taki pasek około 10cm. Zgiąłem siatkę w pół i zakopałem końce tak aby był łuk i utworzyła sie jamka. Pająk ma przy tym trochę zabawy bo musi nanieść na to torf ale przynajmniej nie pleśnieje:) Kokosa też mam ale narazie nei uzywam miałem go może ze 2 tyg i wyjąłem bo mi się jakoś nie podobał;]

sigsauer
13-01-2014, 14:21
U mnie spleśniała przed dwa dni pomimo dobrej wentylacji...........
Wstawiłem glinianą doniczkę.......... ale słyszałem, że fajnie prezentują się grube (10-15cm) rury PCV przeciętw wzdłuź....... Wiadziałem i moge powiedzieć że są super.

RAMMSTEIN1
14-01-2014, 03:24
Tak już bywa z tym rodzajem kryjówek - pewnie masz za małą ilość otworów wentylacyjnych.
Moje pająki w ogóle nie mają kryjówek i jakoś sobie radza, albo kopią nory i tym samym same zapewniaja sobie schronienie. ;)

chrzanu
14-01-2014, 05:58
lub zrób jak mówi esi, wosk bardzo pomaga nie spotkałem sie jeszcze z czyjąś opinia zeby kiedys go zawiódł, wystarczy zawoskować miesca kokosa styku z ziemia, lub popraw wentyalcje.

Tomas
16-01-2014, 05:40
Moje kryjowki dla sa z pokrywek po kawie Nescafe ;] Rozgrzanym drutem robie otwor w jednej sciance przysypuje torfem i gitara (plastik nie plesnieje ;]) Dla maluchow robie kryjowki z muszelek (tez nie plesnieja ;]) Mam gdzies kokosa zawsze mi plesnial :/

42d3e78f26a4b20d412==