PDA

Zobacz pełną wersję : O Ptaszniku Trynidadzki



sskin
14-01-2014, 02:12
witam terrarystów :-)
chciałbym się dowiedzieć jakiś informacji od hodowców Psalmopoeus cambridgei o właśnie tym pająku. chce sobie takieg o sprawić jak troszke cieplej będzie. =] chodzi mi o info jak szybko rośnie, czy spotkaliście się z agresją z jego strony i ogólne wrażenia o pająku ;-D!
zamierzam kupic małego i jeszcze mam pytanko czy mu w pojemniku na mocz potrzeba jakąś małą gałązke czy wykałaczke ;];];]
z góry dzięki za info ;]

SDY
14-01-2014, 02:30
Rosnie dosc szybko. Moj L5 ma jakies 4 cm z nogami. Jest pierunsko szybki i skoczny ale tez i w miare plochliwy. Woli uciec niz ukasic. Trzeba go naprawde dlugo denerwowac zeby podniosl nogi do gory i jeszcze dluzej zeby uchlal. Nie czesze sie. Jesli bedziesz uwazal zeby ci sie nie teleportowal poza pojemnik to bedzie ok. Oprocz tego dodam ze jest strasznie ciekawym pajakiem do obserwacji. Ciagle cos robi: a to chodzi, a to biega, a to skacze, a to sie teleportuje, a to poluje:P Podobno sporo sieciuja... Moj zbudowal mini-gniazdko jak linial tylko i nie chce mu sie juz chyba budowac nic wiecej.
Ja mojego tzymam w takim pojemniczku po marmoladzie jak na zdjeciu. Wsadilem mu sztuczna galazke z listkami.

Pozamiatane
14-01-2014, 03:08
To cos maly ten L5 :) moje L3 z lapkami mają rowne 4 cm :)

Pozamiatane
14-01-2014, 03:10
no i jak to nadrzewne sa piekielne szybkie i zarloczne ,moje radza sobie z malymi swierszczami takimi 1 cm :)pzdr

SDY
14-01-2014, 03:47
Ja mojego kupowalem go jako L4... Wylinial wiec jest L5. Pogadam z gosciem czy on cazsem nie liczyl od wyklucia.
Teraz zajzalem na free.boo.pl i faktycznie nie ma bata zeby byl L5:( L3 akurat pasuje... Sprzedawca musial liczyc od wyklucia sie od razu czyli de'facto moj jest rowniez L3.

marianex
14-01-2014, 05:30
ja posiadam sztuke l4 jest niesamowicie szybki i skory do ucieczeka ale w zamian zato jest ładny i szybko rosnie

SDY
14-01-2014, 05:32
A mozesz napisac ile ma cm?? Bo mnie to zaitrygowalo cholercia...

Pozamiatane
14-01-2014, 05:43
mam dokladnie 10 szt L3,wylinke mialy miedzy 9 a 15 lutego,wielkosc od 3,3-4,0 cm z łapkami,wiekszosc 3,7 cm,karmie przewaznie co 2 dni,jedna duza pinka badz swierszczem.Pzdr

sskin
14-01-2014, 06:03
a nie sprzedałbyś jednego po rozsądnej cenie =D?

dzięki za odpowiedzi =]

Pozamiatane
14-01-2014, 06:39
oj nie:) a i tak do Ciebie odemnie jest kawal drogi drugi koniec Polski.

Bziak
14-01-2014, 06:48
poszukaj na forum w dziale sprzeadrz tam jest bardzo duzo ofert.... cambridgei sa bardzo tanie L1 kosztuje jakies 15zl ja wlasnie kupilem po takiej cenie jakis czas temu.... masz jakies pytania co do tego gatunko to pytaj na gg: 3654460 jestem na niewidocznym jak cos to odpisze... pozdro

wodus
14-01-2014, 06:58
mi wąłsnie wyliniał na l7 i jest piekny i duzy i woogole mega co tu duzo mowic łątwy w chodowli szybki agresywny nawet i duzo je czyli idealny

ketnip
14-01-2014, 07:02
ja mam samiczke L13 - jest b.duża i b. agresywna, takze to tez zalezy od osobnika :)

serdel_89
14-01-2014, 08:07
ja mam cambridgeia L4 i jest bardzo agresywny gdy nic nieje przez jakieś 3 dni w tedy nawete prubóje atakować krople wody którą spryskuje mu pudełko a na dodatek jest bardzo szybki

puss
14-01-2014, 10:52
moje l1 albo l2 nie wiem dokladnie, prawie zawsze mi uciekaja z pojemnika na mocz gdy tylko je odkrece, dobrze ze robie to na podlodze latwo je zlapac duzym faunaboxem, po prostu nakryc je. Nie mam pojecia jak im cos poprawic, czy zabrac nie zjedzonego do konca bialego robaka tak zeby nie wyszly z pojemnikow, czesto nawet siedza na nakretce od spodu.:) ale ogolnie podobaja mi sie, zaplacilem za nie we wroclawiu 10 zl/sztuka, moze jescze je ma jak bys chcial tel to mow. Maja ze 3 cm z nogami nie wiem dokladnie bo zawsze biegaja.

PyRyLy
14-01-2014, 11:48
cambridgei wcale nie jest tai szybki jak opowiadacie :P moze w porownaniu do brachypelm i innych naziemnych to tak ale musielibyscie widziec h.maculate i pare innych nadrzewnych pajaczkow (np.pocilotherie). W porownaniu z nimi cambridgei sa leptykami co nie oznacza ze nie moze w mgnieniu oka uciec :)

puss
14-01-2014, 12:33
to sa moje pierwsze pajaki razem z murinsami wiec ich szybkos dla mnei jest duza

ir3k
14-01-2014, 13:47
Nie zgodze sie z tobą :( widocznie twoje pajaki mało ruchliwe(one tak poprostu mają) ja posiadam małego Cambridgei'a a jest już niezła bestią ;) On naprawde sie teleportuje.

okar
14-01-2014, 14:33
Ja mam samiczkę L8.
Musze przyznać, że rośnie bardzo szybko i dużo je.
Do ostatniej wylinki była raczej spokojna, ale teraz coś jej "odkręciło". Jak tylo widzi, że próbuję otworzyć terra, wbiega na górę i atakuje pokrywkę :|
Ale i tak lubię tą małą bestię :) "Trynidasy" to bardzo ładne i ciekawe pająki.
Tak wygląda moja dziewczynka :)
http://www.members.lycos.co.uk/splot69/pc.jpg

sskin
15-01-2014, 01:54
ok dzięki za odpowiedzi ;]]] już wiem ze na 100% go kupie ;D
ale powiedzcie mi jeszcze jak najbezpieczniej sprzątać resztki żarcia skraplać itp żeby mi nie zapierdzielał po pokoju bo jak zwieje do moich starych [pokoj obok] to będzie źle ze mną i znim :D

PanPawian
15-01-2014, 03:18
Zwyczajnie, zanim otworzysz terra zobacz gdzie jest ptasznik i co robi - czyść i skraplaj wtedy gdy siedzi w swojej kryjówce (mój upodobał sobie pudełko po kliszy). Miej zawsze pod ręką jakiś plastikowy pojemnik - przyda się do łapania pająka. Jeśli ptasznik ucieknie z terrarium to zwykle przebiegnie kawałek i się zatrzymuje - wtedy nakrywasz go pojemnikiem i już jest twój.
O tym by nie grzebać w terra gołymi rękoma chyba nie muszę wspominć?

Opu
15-01-2014, 04:09
Ja napisze cos od siebie długo nie miałem tego pająka bo coś nie moge strawić nadrzewnych pająków .Cambridgei jest cholernie szybki i skoczny ale tyko wtedy gdy jest zaniepokojony L3 potrafi podskoczyc ponad 30cm i uciec, trzeba wiec uwazać. Jego dzień wygląda przewaznie tak siedzi w jednym miejscu i nierusza sie małe nie chcą jeść całych mączniaków a jak żuci mu sie przekrojonego to minie tydzień zanim ptasznik zorjentuje sie ze cos leży w siadce lub na podłożu. Dość ładnie ubarwiony jak na pająka L1-L3 moim zdaniem idealny pajak dla początkujacych terarystów nadaje sie na pierwszego pajaka nadrzewnego.

SDY
15-01-2014, 05:09
No co ty? To jakis felerny ten twoj cambridgei...:P Moj jak mu cos wrzyce to lata jak glupi po pojemniku po czym zaczyna polowac. I nie siedzi w jednym miejscu. Ciagle gdzies chodzi, skacze sobie z listka na listek... To jest moj najciekawszy pajak do obserwacji (nawet irminia mniej robi od kiedy wybudowala sobie gniazdko:P). Co do skakania to sie zgodze, coprawda nie zanotowalem az tak dlugiego skoku u mojego. Jego rekord to narazie ok 10 cm.

42d3e78f26a4b20d412==