PDA

Zobacz pełną wersję : Stromatopelma calceatum



pajac09
14-01-2014, 10:01
po przeczytaniu opisu http://www.nadrzewne.com/scalc.html waham sie mam pewne doswiadczenie ale chcem uslyszec wasze opinie jaki jest w utrzymaniu
po za tym jest ladny

BooYaKa
14-01-2014, 10:11
Pozatym że ładny to jest szybki,płochliwy i wariat...I niejadek czasami ;)

cyclosternum
14-01-2014, 13:29
no u mnie jest juz rok i jest spokojniutka jak baranek ale to tylko pozory jak widze jak sie rzuca na ofiare aż sie boje więc uwarzan na nią bo mi sie wtrafiła spokojniutka sztuka a tobie moze sie trafic szatanisko

morda
15-01-2014, 06:29
Opowiem jak jest u mnie.
Pająk jest spokojny i nie szaleje jak ma święty spokój. Siedzi sobie zazwyczaj w pajęczynie i tyle. Jeśli się go podrażni to najczęściej się chowa. Jak się przesadzi z tym drażnieniem to jest to bradzo agresywny pająk. Dodatkowo skacze i radziłbym z nim bardzo uważać.

X_v_X
15-01-2014, 12:40
nic dodać nic ująć :P

Mc.Luka
16-01-2014, 05:15
ja dziś przesadzałęm samiczkę do większego pojemnika- samiczka ma około 4 cm ciałka- i nie miałem większych problemów z jej peznosinami...nie reagowała agresywnie, nie przybrała pozycji obronnej- była nadzwyczaj spokojna- co jednak było dla mnie co najmniej dziwne- spodziewałem się innej reakcji...
co do ich agresji...jeśli zapewnisz pająkowi odpowiednie warunki i nie będziesz niepotrzebnie drażnił lub stresował w jakiś sposó pająk to powinien byś spokojny...jednak agresja to też cecha osobnicza....nigdy nie wiadomo jaki charakter będzie miał twój pająk- to jak gra w totka- albo trafisz, albo nie....
jeśli masz doświadczenie z ptasznikami nadrzewnymi to uważam, że mózesz sprawić sobie ten gatunek- jednak proponuję zacząć od młodych osobników...

42d3e78f26a4b20d412==